Talisman (2nd edition)

xxxxxxxxoo hodnoceno 118x (Seznam vlastníků)

Talisman (2nd edition) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 6
Doporučený věk: od 9 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, vývoj postavy, válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ALTAR
Casper Games
Games Workshop
Sfera
Schmidt Spiele
Autoři: Gary Chalk
Robert Harris
Rok vydání: 1983
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zaklínadla

Ahoj, Talisman mi pravidlově sedí, až na pravidla zaklínadel. Když má někdo kouzelníka (nemyšleno jako postavu Kouzelníka, nýbrž jako postava, která musí mít vždy alespoň jedno zaklínadlo), může kolem sebe máchat kouzlama dokavaď si nelízne třeba Uzdravení nebo nějaké jiné šikovné kouzlo, které se mu právě hodí. Někdy tento proces "- líznu - bezhlavě použiju (i kdyby to nemělo žádný efekt) - opakuji dokud si nelíznu co potřebuju" je možno s trochou štěstí stihnout i za jediné kolo. S tím se mi pak hra zdá dost nevyrovnaná. Vadí vám to taky? Jak to řešíte? Cokoliv.
29.9.2014 17:41:54

podle me
No vsechny zaklinadla se nedaji pouzit kdykoli.treba protikouzlo se pouziva az pote co nekdo jinx zahraje kouzlo. Samozdrejme tvuj postup je teoreticky mozny, ale je to podle me blbost. Takoveto chovani jen kazi hru,stejne tak jako kdyz se nekdo porad expi misto toho, aby sel pro korunu moci.talisman je hra s celkem velkou volnosti a tak se da dohrat i za pul hodky,ale muze se to hrat i osum hodin. Takze pokud to nevadi tvym spoluhracum,tak neni problem. To my,kdyz se najde nekdo takovej tak se na nej sesypem a dame mu co proto :-) talirmana hraju uz tak 16 let a ta herni doba je fakt zavisla hlajvne na tom co kdo dela,takze to tak muzes delat,ale treba me bys tim dost kazil zazitek ze hry - ja bych to prirovnal k cheatovani,neboli zneuzivani mezer v pravidlech. Ale treba to bude nekde ve FAQ nebo v nejake diskuzi. A abychodpovedel primo,tak me to neva,ale nedelam to.

29.9.2014 19:20:47

jj je to jak jsem psal
Zaklínadlo je možné seslat pouze v době uvedené na kartě zaklínadla. Po
seslání se zaklínadlo položí na hromádku použitých zaklínadel.
Takze vlastne bys musel mit kliku aby ti pokazde prislo něco co muzes okamzite pouzit a vzit si jiné...

29.9.2014 19:41:26

Peet
Ahoj, díky za odpověď. Samozřejmě máš ve všem pravdu. Ovšem nemohu s tebou souhlasit, že hráč musí mít kliku. Počítal jsem to a celkem z 24 zaklínadel se dá 12 použít kdykoliv, 8 na začátku svého tahu, 2 před bojem a 2 protizaklínadla. Tzn., že není tak nereálné během pár kol dosáhnout svého cíle. Ano, absolutně s tebou souhlasím ohledně toho, že to je jenom zdržování hry a hledání mezer v pravidlech, já sám to tak nehraju, ale byli i tací, kteří se kvůli tomu byli schopni i pohádat a poté co jsem hru kvůli tomu ukončil, považovali to za moji morální prohru. Nesnáším lidi co se hádají kvůli hře.

29.9.2014 20:19:20

jo jo
tak to jo, ja te prvne pochpil, ze to udelas prave během jednoho kola :) to musíš mit fakt kliku. Ale pak s rozsirenimi uz mas i vic kouzel,takze by se to ještě prodloužilo. Na druhou stranu, ale když uz mas takovouto postavu, tak proc nekouzlit jak zbesilej :)
Proto mam Talismana tak rad, mas proste volnej svet a delej si co chces :)

29.9.2014 20:26:52

Peet
Tak během jednoho kola se to dá udělat fakt blbě, ale během 4 už to tak nereálný není. S poletuchou se to dá dát vůbec za chvíli. A pak podle mě hra nemá cenu, když je třeba jen jeden magič, když jsou všichni je to něco jinýho :). Nejhezčí to je, když někdo dá získání na Talisman když je postižený hráč přímo před Údolím ohně. Jenomže když pak jeden mění kouzla jak ponožky a druzí s tím nemůžou nic udělat je to pak nuda.

29.9.2014 20:49:10

ve 4 edici
je to již vyřešené:

Maximální počet zaklínadel, která může postava seslat v rámci
svého tahu, je roven počtu zaklínadel, která postava měla na
začátku tahu. V průběhu cizího tahu může postava seslat pouze
jedno zaklínadlo. To však neplatí pro zaklínadlo moci (viz
„Koruna moci“ na straně 20).

29.9.2014 22:28:25

Pelly
Mám pocit, že trochu změním pravidla :). Tohle pravidlo se mi fakt zamlouvá.

30.9.2014 06:37:57

Vybíráme z Bazaru

Final Girl + 4 Kazety + Postavicky
Akt. cena: 70 €
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas