Tainted Grail: Pád Avalonu

xxxxxxxxxo hodnoceno 261x (Seznam vlastníků)

Tainted Grail: Pád Avalonu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy, Středověk
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Krzysztof Piskorski
Marcin Świerkot
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozšíření v češtině

Ahoj, tak kdo jde do nově vydávaných rozšíření Věky minulé a budoucí a Ozvěny minulosti v ČJ ? :) Zároveň uvítám i zkušenosti s anglickou verzí, tedy jestli to "stojí za to" a hra se dostává díky nim ještě o úroveň výše co do zážitku. 

Jenda

15.3.2022 12:09:39

Ta hra je sama proti sobě. Je na příběhovou hru nesmyslně náročná a navíc náhodná, což by mi nevadilo, kdyby se nemusela začínat kampaň od začátku. Po pěti nezdarech navzdory zjednodušení pravidel jsem hru odložil a podle předpokladu se k ní nevrátil. Jestli si koupím rozšíření, tak asi jenom kvůli sběratelské touze, protože nikdy nejspíš neprojdu ani základ. 

15.3.2022 15:32:06

Restartovat po smrti celou kampaň? Proboha proč?? Vždy když jsem ukončil sezení tak jsem si prostě postup nafotil a kdybych náhodou umřel tak se vrátím jen k “uložené pozici”.

15.3.2022 18:15:59

Nemám přímou zkušenost, ale co se týče rozšíření, zjistil jsem si toto: 

Asi bych nečekal vyšší úroveň zážitku, respektive bude záležet, jak se ti líbil základ. Základ je hodně otevřený, po překonání prvotních potíží můžeš kamkoli a nic moc tě nezastaví, pokud tomu obětuješ dost času. Proto někteří hráči volili vyšší obtížnost, aby je hra tlačila více dopředu a nedávala jim tolik prostoru všechno prošmějdit. Většina ale spíše chtěla hodně objevovat, radši si tedy obtížnost snížili.

V reakci na to byl možná upraven Poslední rytíř - tato kampaň je v prvních dvou třetinách hodně sevřená, boje i diplomacie jsou těžší, ale mělo by to být tak akorát na úrovni hrdinů (někomu to přijde příliš těžké, nedoporučuje se vyšší obtížnost, respektive nezvyšovat cenu nových karet a bodů vlastností), jejichž postup je více pod kontrolou. V poslední třetině se hra má otevřít jako v základu.

O Věku legend toho tolik není, ale těch pár reakcí, co jsem našel, bylo dost pochvalných (prý nejlepší kampaň) a zase to má být jiný zážitek než Pád Avalonu či Poslední rytíř.

15.3.2022 23:01:24

Osobne z posledneho rytiera - boj aj diplomacia su o hodne narocnejsie a prvu tretinu vyslovene prezivas (ale to sa da cakat podla toho jak to na ostrove 400 rokov po zaklade vyzera :D ) . Je to viac priamociare, jak pise UmmA, ale tak v polke, mierne za polkou sa to otvorí. Pribeh je pekny, za mna to urcite stoji zato. Vek legend sme este nehrali.

 

 

 viz -bacil- nemusis ani pouzivat to co pisal snofru23, mas priamo v pravidlach tu All Mother Mercy, kde len restartujes aktualnu kapitolu ktoru hras. Umieranie bolo za nas len prve 2 kapitoly, kde sme este dobre nevyuzivali zdroje. Jak sa toto naucis a hodis 2-3 lvl, tak to ide cajk. 

16.3.2022 15:44:00

Hrali jsme jak Last Knight tak Age of Legends. Za nas Last knight spise nuda a malo moznosti vyberu, pribeh te jasne vede kam ma, coz mi treba po spouste moznostech a vetveni pribehu v zakladni hre trochu vadilo. Na druhou stranu musim nechat, ze nova mechanika ve hre krasne vystihuje to, kde a jakem veku se vlastne nachazite. A ano, ze to kvuli tomu vazne hodne tezky :D age of legends je naopak vice podobne zakladni hre a za nas urcite nejlepsi kampan TG. I vzhledem k tomu, ze se clovek setka s ikonickymi postavami. I co se tyce akce, hned prvni kampan nas opravdu vzahla, a meli jsme pocit, jako kdyz jsme opravu soucasti pribehu. :) takze last knight znovu asi ne, ale Age of legends klidne znovu :) snad jsem timto kratkym popisem nejak pomohl s rozhodovanim ????

16.3.2022 22:18:24

Vybíráme z Bazaru

Zen garden
Zen garden
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 12 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas