Šifry hradu Zvíkova

xxxxxxxooo hodnoceno 2x (Seznam vlastníků)

Šifry hradu Zvíkova - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1–5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: logická, úniková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Dino Toys
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Je opakované hraní za příplatek OK?

Hru jsem koupil nedávno přes e-shop a zarazila mě jedna věc. Součástí hry je jednorázový přístupový kód na web. Hru nelze hrát opakovaně bez dokoupení nového kódu, protože většina zadání i část potřeb pro luštění je k dispozici pouze webu. 

Vím že únikovky jsou z hlediska principu vždy na jedno zahrání, protože po odehrání už hráči znají řešení rébusů a některý herní materiál by se měl rozstříhat. Nicméně je i celkem běžné, že hráči herní komponenty neničí a hru pošlou dál nebo si jí zahrají až s delším časovým odstupem. Tady to bez nového kódu za dalších 89 Kč není možné.

Přemýšlím jestli jsem s tímhle přístupem ok. Minimálně mi vadí, že na stránkách e-shopů, Dino nevyjímaje, to není uvedeno tak jasně jako na krabičce. 

6.3.2024 12:34:31

Hra je od Cryptomanie, ti své šifrovací hry na doma/venku provozují jako jednorázové. Mají i hry zdarma, ale zaplatilo za ně např. nějaké město na podporu cestovního ruchu. Doporučuji nějakou vyzkoušet.

Na jejich stránkách je uvedené, že je to jednorázové nebo lze dokoupit kód. Dino píše jen jednorázové.

Detektivní únikovky od Albi mají také omezení, ne tedy jednorázové, ale kód lze zadat 30x. Zajímalo by mě jestli už se někomu stalo, že ji přes bazar koupil a nezahrál si, protože počet použití kódu je nedohledatelný. Tady je to aspoň úplně jasné a nemusíš si kupovat novou hru.

6.3.2024 12:54:57 | Upraveno autorem (porovnej)

Mě to naopak připadá perfektní. Trochu jsem se zděsil, když s tímto formátem přišli, jelikož se o možnosti dokoupení kódu nikde nezmínili. Tohle mi přijde jako parádní kompromis. Pár městských šifrovaček už mám za sebou a často to funguje tak, že si koupíš hru a buď ti přijdou materiály poštou, nebo jen elektronicky. Hru si zahraješ (platnost přístupu je třeba 24 h), zbytek pak vyhodíš. Tohle je zajímavý průnik.

---------------------------------------------------------------
překladatel deskovek na volné noze a ZOD club member

6.3.2024 13:39:17

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne - Zlatá horečka
Carcassonne - Zlatá horečka
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas