Sid Meier's Civilization: The Board Game – Wisdom and Warfare

xxxxxxxxxo hodnoceno 41x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: The Board Game – Wisdom and Warfare - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sid Meier's Civilization: Desková hra
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Heidelberger Spieleverlag
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2013
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové herní mechanismy - hodnocení

1. Stavební program - sice jedno kolo přijdete o městskou akci, ale za získání dobrého divu to stojí.
2. Městské státy - dají se výborně využít, když si dobře rozvrhnete hru, zároveň se mi líbí, že se o ně dá celou hru bojovat a měnit jejich vlastník (takové malé Česko.. chvíli s Němci, chvíli s Rusy..)
3. Sociální politika - docela to poodkryje vaše plány do budoucna, ale zase ne nijak moc znatelně. 3 města, 3 výhody, prostě další významný bonus, který je dobré si velmi pečlivě naplánovat
4. Bojový systém - jediná věc, která se mi na rozšíření nelíbí. Kartičky moc neumírají a pokud někdo hraje vyloženě vojenskou strategii, je mu to velice ku prospěchu. V kombinaci s jednou (momentálně z hlavy nevím kterou) sociální politikou, je to celkem vražedná kombinace pro bojové státy, které téměř nepřicházejí o bojové kartičky a naopak se jejich počet téměr POUZE rapidně zvyšuje (samozřejmě záleží na zvolené strategii a na druhou stranu národ, co bojovně nehraje, si proti vesnicím většinou vystačí se 3 kartama + nějakým tím malým bojovým bonusem)

Co se týče taktiky, tak se těším až si jednou vylosuji bojový národ, třeba Německo :D ... přesně vím, kterou taktiku zvolím a potom vám napíšu, za kolik kol jsem vyhrál (nebo si rozbil hubu o hradby nepřítele) :D
18.11.2013 20:32:37 | Upraveno autorem (porovnej)

soc. politika
My na soc. pol. nehrajeme. Po pár hrách jsme je vyřadili, v kombinaci s některými národy je to pak nehratelné. Například Racionalismus s Řeckem. To je prostě zlo kterému se nedá zabránit. Armada mi prijde fajn.. je to s ni zajimavejsi taktizovaní.

Jinak se mi to uz zda docela zbytecne precpane. A pokud se zadarí vyber narodu, do toho prijde mestsky stat s nejakou peknou slavnou osobnosti, coz je vsechno jenom shoda nahod, nejde s tim prakticky uz moc delat. Náhoda tak prebíra cim dal vetsi kus moci nad herni taktikou.

17.3.2015 11:34:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Fort (EN)
Fort (EN)
Akt. cena: 300 Kč
Končí za: 10 dnů

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas