Sid Meier's Civilization: Desková hra

xxxxxxxxxo hodnoceno 626x (Seznam vlastníků)

Sid Meier's Civilization: Desková hra - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, strategická, budovatelská, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: ADC Blackfire Entertainment
Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: Kevin Wilson
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Pravidla

Tak s chutou do citania :)
http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=1756
13.11.2010 08:08:37

poznámka
jen drobná poznámka... je tu spousta pravidel, která jsou jen textová. Myslím si, že kdybych to udělal taky tak a nedával to do grafiky, tak to tolik povyku nespustí, protože ten text, ač není od profesionála, tak k pochopení je. Důvody, proč je to nakonec v grafice jsem uvedl a že jde o první verzi a v blízké době přijde verze 1.1. Přes adminy to prošlo, schvalování trvalo více jak den, tak předpokládám, že to četli. Nejsem ani grafik, ani češtinář, byl to můj úplně první překlad pravidel, o chybách vím, odtraňují se, stále si ale za nimy stojím, člověk, který si chce civku zahrát a neumí ani ň anglicky, má možnost se pravidla naučit a modlit se, ať je o víkendu hnusně, abych dodělal kartičky :-) Jinak křenovi za připomínky děkuju, vím, že to myslí dobře (nebo si to aspoň myslím).

25.11.2010 11:30:17

to kadaver
jestli jsi někde z prahy nebo okolí a nemáš na dnešní večer program, tak já jsem dneska slaměnej sirotek, můžeš přiject do Slanýho, seženem ještě dva a celou noc nemusíme dělat nic jinýho, než pařit civku :-) Jídlo tu je, místo na eventuelní spánek taky :-)

26.11.2010 14:12:53

kadaver
je z Brušperka :-)))

26.11.2010 14:17:15

brušperk
tak to má chudák asi smůlu, do brušperku asi civilizace opravdu ještě nedorazila :-)))

26.11.2010 14:27:02

mladez,mladez
ozzy zamakal,mnohi su spokojni,neako to dotiahnite a necertite sa.V telke mate kopec blbych celrbrit,v politike ani nehovorim.Niektori ste zbytocne moc citlivy na tunajsie celebrity,ale ved si tu trosku hundravosti a nadradenosti zasluzia.Dnes tu mudrujem uz tusim do tretej diskusii,budte radi,ze to tu tak fajn funguje.

26.11.2010 14:36:34 | Upraveno autorem (porovnej)

dedo
a to je právě to: já osobně nesnáším nadřazenost! Sama se tak nechovám a to ani v případě, kdy jsem jako vedoucí pracovník velela týmu lidí a musela dávat rozkazy a korigovat pracovní úkoly. Upozorňovat na chyby a nedostatky lze citlivě, empaticky a s humorem. Jde o to neubližovat a nedemotivovat snahu a schopnost komunikace navzájem, jak je v dnešní době naopak špatným, zvykem u mnohých! Opravdu, ale opravdu mi vadí, když se příliš kriticky nebo povýšeně někdo kolem mě prezentuje a nemusí se to nutně týkat pouze mé osoby. Ano, jsem na nadřazenost citlivá až přecitlivělá, proto moje reakce na křena! Asi jsem teď porušila opět pravidla, ale je mi to uplně fuk!

a je mi uplně jedno jestli se nadřazeně chová člověk, který udělal pro tento web hodně nebo naopak nic. Pořád lidi kolem sebe posuzuju a vážím si na základě jiných kritérií než pouhého výkonu!

26.11.2010 14:44:11 | Upraveno autorem (porovnej)

.
Prosím o smazání tohoto kdysi odkazu teď nikam.

26.11.2010 14:49:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Nemůžeme skončit s tímto offtopicem?
IMHO je to vyřešeno tak, jak to bylo myšleno a můžeme se vrátit k tématu...

dedo: Souhlas s tajemnou. Konstruktivní kritika je super, ale je potřeba ji podat s citem :-) Ale vlastně souhlasím částečně i s tebou. Přecitlivělost, kdy beru tragicky jakýkoli nesouhlas nebo sebemenší připomínku, je taky extrém.

Prostě zlatá střední cesta. Vlastní názor prosazovat s mírou, připomínky psát s citem a naopak si je nebrat příliš osobně.

26.11.2010 14:55:56

Oficiální FAQ
Na stránkách FFG se před chvilkou objevil oficiální FAQ, tak odhodlaně čtěte:
http://www.fantasyflightgames.com/ffg_content/civilization/support/civ-faq.pdf
EDIT: Je ale pravda, že v tom FAQu se vůbec nevyskytují ty nejožehavější otázky, na které hráči na BGG narazili. Nu což, snad se brzy dočkáme druhé verze :-)

30.11.2010 18:03:11 | Upraveno autorem (porovnej)

karty
tak admin právě schválil tech karty, vlády a divy... jen taková drobnost, možná se některé technologie daly přeložit i jinak (třeba sailing nebo metal casting), ale pochopitelné to je a lepší překlad mě nenapadnul :-) Akorát atomic theory jsem nepřeložil jako atomovou teorii, ale jako štěpění jádra (atomic fusion) a to hlavně kvůli funkcionalitě kartičce, která dovoluje mimo jiné znukeovat město :-)

30.11.2010 19:00:56

ozzy
héézký!

30.11.2010 19:15:25

ozzy79
waw, tak diky, ze manzelka nebude muset valcit s anglictinou a ja mam zase o moznost mene si ji osvezit:-D

30.11.2010 19:25:43

ta"jemná"
Cos to udělal, Pepiku ?! :)

30.11.2010 19:53:33

Havelock
Hoďte na něj deku, nebo ho zabiju! :-)

30.11.2010 20:07:05

Zběžná korektura
Divy světa:
Spojené národy - Nemůžeš být cílem Kulturních událostí, pokud si to nepřeješ.
Technologie:
Štěpení jádra - ... osobností stojícíCH v jeho okolí.
Balistika - ... a uděl je nepřátelským jednotkám dle tvého výběru.
Chov zvířat - Jednou za souboj si můžeš ze svých jednotek vyléčit dohromady až 3 zranění.
Inženýrství - asi bych to raději nazval Stavitelství.
Komunismus - Vyber (si) čtverec na mapě... (oběcně bych u pojmu čtverec vždycky dopsal čtverec na mapě)
Matematika - ... a uděl je nepřátelským jednotkám dle tvého výběru.
Monarchie - Buď zastarej jeden starověký div, nebo znič náhodnou jednotku...
Parní stroj - všechny ostatní karty mluví o čtverci s vodou, ne jen o vodě.
Písmo - jaká akce je tady myšlena? To můžu třeba zrušit i zaměření jeho města na kulturu?
Střelný prach - Buď zastarej starověký nebo středověký div, nebo znič budovu dle tvé volby.
Vojeský výzkum - překlep v názvu Vojenský výzkum

30.11.2010 20:15:09

to Kadaver
díky, kouknu na to
co se týká písma, tak tam se píše akce, předpokládám, že to bude akce ve Správě kola (jak je v popisku). Jinak korekturou to tentokráte už prošlo, ale je pravda, že ne od člověka, co civku hrál :-)

30.11.2010 20:55:36

obsolete
Ojojoj, "zastarej" strašně tahá za uši. Co takhle překonat, nebo učinit zastaralým, apod.?

30.11.2010 21:15:18

To Havelock
obsolete - možná bych se ani nebál použít slova "zchátrat", myslím, že postupem času chátrají i divy :)

30.11.2010 21:33:30

Ladik81
Slušný, ale převedeno do imperativu a jsme tak, kde jsme byli. Zchátrej? Jako jen tak z ničeho nic vlastní vůlí? :D

1.12.2010 00:16:44

Havelock
Zchátrej je blbý, to je fakt, ale já bych se nebál (opět) použít spojení "nechej zchátrat", prostě, když se o něco nebudeš starat, tak to zchátrá :)

1.12.2010 22:26:41

ad Zastarat
nevim jestli by tady nemel byt celkove pouzit opis, ktery by vice vyhovoval smyslu v Cestine. Treba" Jeden z divu ztrati vliv" nebo "jeden z divu pozbyl na ucinnosti" nebo tak neco. Protoze div nezastara nebo nezchatra jen tak. Klidne muze byt udrzovan jako pamatka a presto nemit zadny plusovy vliv na Civilizaci. Zchatrat - to zni moc jako by z toho mely byt najednou ruiny. V pocitacove Civce (myslim ze to bylo od tretiho dilu) se z divu sveta, ktere pozbyly ucinnost a byly prekonany nejakou technologii staly nikoliv ruiny, ale kulturni pamatky, na ktere chodili lide koukat a zvysovala se tim kultura.

2.12.2010 06:58:23

Ringo
vždyt je to jedno

2.12.2010 07:06:39 | Upraveno autorem (porovnej)

Raziel
vsak to je presne to, co jsem psal nize

EDIT: jelikoz jsi smazal to, na co jsem reagoval, nedava to ted smysl.

akorat teda nevim, co je jedno

2.12.2010 07:09:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Ringo
já to smazal hned potom co jsem to napsal protože jsem si pak všiml že to je vlastně to samé ... mazat příspěvky ještě nejde :)

2.12.2010 08:22:34

to Ringo
Já bych to neřešil a napsal tam "Vyber jeden starověký div, který zastará.", nebo "Vyber jeden starověký div. Vybraný div zastará."

2.12.2010 09:46:14

Vybíráme z Bazaru

Malá velká dobrodružství CZ ve fólii
Malá velká dobrodružství CZ ve fólii
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas