Senjutsu: Bitva o Japonsko

xxxxxxxxxo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Senjutsu: Bitva o Japonsko - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 20 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: válečná
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: James Faulkner
Paul D. Allen
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy?

Můžete se někdo podělit o zkušenosti?

Zajímá mě zábavnost, možnosti plánování a náhodnost, plynulost hry, možnosti stavby balíku, jak funguje v různém počtu hráčů apod. Díky za odpovědi!

10.12.2023 22:58:35 | Upraveno autorem (porovnej)

By mi to nejdriv musel nekdo poslat, abych mel dojmy. To clovek predplati, pak nedostane ani info, ze to ma zpozdeni, kdyz se zepta na chatu, tak mu tam zenska nerekne ani omlouvame se…

12.12.2023 09:06:50

Mě přišla včera, zatím studuji ale bude to fajn. Myslím že neprohloupis. Jedinou výtku bych měl zatím k pravidlům.

 

13.12.2023 21:59:20

Hru jsem hrál jednou. Jen výuková partie s předkonstruovanými balíky. Bylo to fajn, ale uvidíme dál. 
Já bych měl výtku nejen k pravidlům, která nevyjasňují všechno na první dobrou. Ale i k insertu. Obalené karty (obaly přímo od Tlamy na Senjutsu) se nevejdou do insertu. A kdyby člověk chtěl do krabice dát i rozšíření, tak je bez šance. Leda by hodil figurky i karty na volno/napatlíkovat. Pak by to šlo. Tak snad se na to mrkne třeba Herman a přijde s funkčním insertem. 

16.12.2023 12:48:40

Tak mám za sebou čtyři hry. Líbí se mi to. Přijde mi opravdu originální koncept wargame, řízené kartami bez kostek a kde hráč ovládá jen jednu postavu. Celá hra je zvláštní v tom, že narozdíl od wargame to není tady útočím hodím a zasáhl jsem, ale souboj je rozebraný na jednotlivé pohyby, natočení, úkroky, nemluvím za ostatní, ale já v tom krásné cítím ten kung-fu souboj, plný soustředění, navazujících pohybů, reakcí atd. Pro někoho jako já, kdo vyrostl na kungfu a ninja filmech a má rád bojová umění je to povinnost :) Zatím sem zkusil dva základní balíky, každý dvakrát proti Válečnici a ta zatím bez zkušeností jasně dominuje svoji rychlosti a dosahem, což doufám, že se změní, jak se moje kungfu bude zlepšovat. To je další věc, která se mi na první dojem na hře líbí, zdá se, že prostor pro zlepšování a ovládnutí svého kungfu(čti balíku) je tam vidět hned po prvních hrách. Je to takový mnohem přemýšlivější unmatched s vážnějším tématem a větším prostorem pro zlepšení. Jsem malíř a figurky pro mě trošku zklamání, na malování titěrné a nemám rád, když figurky mají meč co vypadá jak obří dildo a ještě je ohnutý, zvlášť pokud se jedná o katanu, s rovnou a slabou čepelí, ale čekat figurky na úrovni Warhammer člověk nemůže. Karty jsou kvalitní. Insert pěkný, ale jak už bylo řečeno, obalené karty se tam nevejdou a rozšíření také ne. Takže insert asi půjde bohužel ven a také se přidávám k prosbě na Hermana, tady by to pořádný insert fakt chtělo. Další zmíněná výtka je směrem k pravidlům, málo příkladů, špatně vyznačené důležité věci. A některé poměrně Basic věci mi přijde, že nejsou vysvětlené a mám k pravidlům několik nezodpovězených otázek.

Pro nás určitě příjemné překvapení, které se díky promyšlenosti a zároveň krátké hrací době bude dostávat na stůl. 

19.12.2023 22:09:41 | Upraveno autorem (porovnej)

@skate2hell a jaký je potenciál a prostor pro tvorbu vlastního balíčku? Je v tom velká volnost a variabilita nebo naopak to skoro vůbec nejde?

____________________________
Sám sobě hádankou.

19.12.2023 23:32:39

@skate2hell OT: opravdu kung-fu? Neni to z Japonska? 

19.12.2023 23:42:36

@skate2hell Mohl bys prosím nejasnosti s pravidly někde rozepsat? Zatím jsem přečetl část pro multiplayer a tváří se to ok, ale samozřejmě se to často změní po první hře :-)

--------------------------------------------------
Lazy - Cat - BG
No Game - No Life

20.12.2023 06:38:44

@Pepsson dobre, tak specialne pro nekoho, kdo misto podekovani za dojmy musi rypat a hrat si na chytreho, tak ano, kung-fu je cinsky pojem, na japonskou kulturu nicmene mela cinska docela velkej vliv a rad pouzivam pojem kung-fu, protoze znamena obecne “umeni” nejen bojove. Pokud te to nejak urazi tak si tedy dosad za kung-fu, bushido, vzhledem k tomu, ze hraju za ronina nebo budo. Ale uz mi pak prosim nepis, ze je tam namornik a ten je z evropy FFS. 

20.12.2023 09:26:19

@speett No chtel jsem to napsat do otazek, ale tak treba moje hlavni nejasnost je v limitu pocet karet na ruce a jejich dolizavani pomoci karet a na zacatku kola, nejak sem v pravidlech nikde nenasel, jestli dolizavas pres limit, ale to je prave problem tech pravidel, ze ty veci se tam spatne hledaji dokonce i kdyz tam jsou. 

20.12.2023 09:30:35

@Jacob no hele zatim po ctyrech hrach nedokazu posoudit, hral sem jen ty default baliky, ale karet ktere do baliku muzes zapojit je tam pomerne hodne, muzes vytvorit balik uplne jiny, otazka jsou synergie mezi nima a jak moc to pujde kombinovat. 

20.12.2023 09:34:09

Hrál jsem zatím 3 hry ve 3 hráčích. Hra se nám líbí, všichni hrají zaráz což je super a pak se jen vyhodnotí iniciativa. Hráli jsme s připravenýma balíčkama karet. Největší problém ve 3 lidech je, když se jeden dostane mezi ty dva, to už je pak velmi těžký se z toho dostat. Ale celkově prostor pro zlepšování je tam obrovskej, čím víc člověk bude hrát, tím víc bude drtit třeba nováčky co odehráli jen pár her. Už jen to, že člověk ví, co soupeř má za hlavní zbraň s jakým dosahem se dá dost dobře na to připravit. Pravidla mi až tak hrozný nepřišly, příkladů by tam víc být mohlo, ale nenarazil jsem na nic u čeho by jsme se zasekli a nedokázali to rozlousknout. Prostor pro tvorbu balíčku je velkej, ale pokud by více hráčů chtělo stejné kopie do balíčku, tak si je nepřidá, protože jich v základní hře tolik není. Např.: dřevěných karet můžeš mít až 3 kopie, ale v krabici jsou právě jen ty 3. Celkově se nám hra líbí a uvidíme dál, těším se až zkusím nové postavy z rozšíření, protože ty vypadají fakt dobře. 

20.12.2023 10:03:18

@skate2hell :*

20.12.2023 19:28:15

Možná hloupý dotaz. V pravidlech se píše, ze balíček má mít 40 karet, ale ty charakteristické balíčky mají jen po 30. Hráli jste pouze s 30 kartami nebo jste něčím doplnili? Nebo jsem slepý a je tam o tom někde zmínka?

21.12.2023 21:34:32

Těch 10 karet jsme doplnili podle pravidel skládání balíčku.

22.12.2023 01:42:03

@skate2hell Promiň ale nešlo nezareagovat : ) To, že se někdo pozastaví nad tím, že píšeš o Kung fu ve spojitosti s hrou o Japonsku je v pořádku. Je to faktická bramboračka, ať už tu píšeš mnohastránkovou recenzi, nebo ne. S tím Bushido si to moc nevylepšil : ) Obecně je lepší znát významy pojmů, když už je člověk používá stejně, tak je na místě spíš vděk než arogance, když druhý upozorní na jejich nevhodné použití. Každopádně všem přeji hezké Vánoce.
 

22.12.2023 06:17:38 | Upraveno autorem (porovnej)

Tyjo neplevelte tema Dojmy nekonecnymi diskusemi o Kung-fu, Bushido, Cina, Japonsko.. dik;0)

22.12.2023 13:33:29

@GeneralX bushido se ti nelíbí a vlastně mi říkáš, že pojmy co používám neznám, já myslím, že je znám a poměrně velkou část svého života. Bushido jako fylosoficka cesta kodex, ktery celé to umění zahrnuje mi přijde jako nejvhodnější slovo, kterým se obecně dalo nahradit to rouhačské použití čínského kung-fu a opravdu by mi zajímalo, co by tam pan chytrý chtěl slyšet za lepší pojem? Vypsat každé bojové umění podle toho jakou kartu zbraně si vyberu, nebo Jiu jitsu, abych pokryl, když budu útočit beze zbraně ? Nebo raději Kumiuci, abych nedostal zdrbano, že jiu jitsu to v té době ještě nebylo? Že nejlepší pouzitelnej obecnej pojem je Bushido, jako cesta, která to celé zahrnuje, ač fylozoficky, za tím si stojim. Beztak se tu dohaduji s někým, kdo v životě nedělal ani jediné bojové umění a místo aby napsal své dojmy ze hry a přispěl, má potřebu rýpat. Už odpovídat nebudu, ať to tu zbytečně víc neplevelim. Sorry za překlepy, ale odpověď na něco takovyho nestojí ani za to, abych to po sobě znovu četl. 

22.12.2023 15:28:00

Jako nevěřil bych, že tady budou takhle zakomplexovaní hnidopichové, kteří budou řešit co je a není kung-fu u deskové hry. Jako vážně? Borci buďto máte strašnej mindrák nebo nějakej jinej problém, ale tohle je fakt mimo. Každej normální člověk to přejde ať už ví nebo neví co je a nebo není Kung-Fu!!!! Pište sem laskavě názory a ne nesmysly. 

Já po hře pokukuju už od doby co jsem ji viděl v předobjednávkách. Nicméně nejsem schopen přemluvit přítelkyni, aby to se mnou pak chtěla hrát, což mě fakt mrzí. Hlavně jsem si chtěl přikoupit i piráta, ten vypadá libově. Máme Unmatched, nicméně u toho mi vadí, že to má špatnej balance a taky mi přijde, že skill v té hře téměř nerozhoduje. Od tohohle čekám, že to je mnohem promyšlenější bojovka.

 

31.12.2023 20:52:49

Zdarec, zkoušel někdo solo? Z nějakého důvodu mě ta hra velmi láká :)

3.1.2024 21:03:45

Zdravim.

Sólo variantu chci zkusit někdy příští týden pokud čas dá. Pokud někdo nenapíše dříve, tak zkusím napsat pár mých dojmů. Jedna malá recenze, respektive prvotní dojmy čeká na schválení administrátorem, ale to se netýká sólo varianty. Tam jsem zatím stihl pročist jen pravidla a jsem zvědav jak bude fungovat automatika protivníků a jak to půjde s kartama solo režimu. 

Zatím se mi ta hra pomérně líbí a také jsem zvědav co vypadne ze solo hraní.

S pozdravem Síča. 

3.1.2024 22:13:25

@Síča nejsem zrovna člověk z nejtrpělivějších, jakmile jde o deskovky, takže mi dneska hra dorazí :D Taky jsem zvědav :)

4.1.2024 06:59:12

Za mě výborná hra… akorát odvahu na stavbu vlastního balíčku budu mít asi až za dost dlouho… Ta komplexita a množství mechanik, se kterými hra pracuje mne mile překvapila - čekal jsem od toho méně. Co se pravidel týká - vše co jsem potřeboval jsem v pravidlech nakonec našel. A k debatě o slovíčkaření - budó je podle mne ideální slovo :-) (no flame)

5.1.2024 02:04:44

@Síča Mě by dojmy ze sólo zajímaly. Zatím jsem viděl jen jeden gameplay a moc mě to teda nepřesvědčilo (upřímně spíše odradilo). Bylo to takové unylé, dlouhé, málo akční. Možná jsem měl z trailerů jen jiná očekávání. :-)

5.1.2024 10:50:48

Taky bych rád dojmy ze Solo varianty, první video co jsem viděl mě moc nezaujalo, ale hra mě láká.

5.1.2024 10:59:12

Mám za sebou dvě partie na solo. Zatím jsem ve stádiu: “Neurazí, nenadchne”. Ale dám tomu ještě pár partii.

9.1.2024 19:29:26

Vybíráme z Bazaru

Aliens updated edition(nabarveno, magnetizované)
Aliens updated edition(nabarveno, magnetizované)
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas