Sekigahara: Unification of Japan

xxxxxxxxxo hodnoceno 33x (Seznam vlastníků)

Sekigahara: Unification of Japan - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Matt Calkins
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

O čem to je ...

... mohl by někdo ze znalých vysvětlit princip téhle hry pro dva a jestli se to dá k něčemu přirovnat? Jestli je to herně něco vyjimečného nebo jestli je to nějaký známý princip v netradičním kabátě? Co Sydo, ty myslím nedočkavě čekáš na tuhle hru.
19.4.2011 08:31:20

kren
Základní princip je podobný jako v hrách od Columbia games (Julius Caesar, Hammer of Scotch). Bloky, strategická mapa a navíc karty

19.4.2011 08:39:31

kren
tu máš skorem finální pravidla
http://www.gmtgames.com/sekig/SekiRules-New6.pdf

19.4.2011 08:49:10

to Sjone
Bohužel tyhle hry neznám. V čem se liší od kartami řízených point to point her jako je Successors, atd?

19.4.2011 08:49:29

kren
Nevim, jeste jsem se nedostal k cetbe pravidel, ale zaujala me graficka stranka hry a i to, ze to podle vseho neni card driven v pravem slova smyslu, na kartach myslim nejsou udalosti, ale slouzi spise k boji. Ale mozna se mylim. CDG obecne moc nemusim a bloky uz vubec ne, ale tohle vypada moc krasne.

19.4.2011 09:04:28

To vypadá dobře ...
... jsem v práci a tak jsem to přeletěl jen tak letem světem. Vypadá to velice dobře. Když si odmyslím perfektní design, kvůli kterému se Sydo už ani neobtěžoval zjišťovat herní principy :D, tak ty herní principy jsou zajímavé. Je to samozřejmě wargame, kde proti sobě stojí armády, ale nejsou tam žádné kostky a prvek náhody je jednak dán kartami podpory armád a jednak silou jednotek, která je podle určitých pravidel soupeřovi skryta. Takže když jde jedna strana do bitvy, tak nemusí až tak úplně vědět co ji čeká a je tam i prvek blafovací. Takže to vypadá na designově i herně hodně zajímavou wargame, takže počet objednávek v preorder se zvýšil ze 666 na 667 :D.

19.4.2011 09:50:23

kren
V blokových hrách na strategických mapách jako např. od zmiňovaných Columbia Games máš poleptky bloků jen z jedné strany, takže protisedící openent nevidí, na co účtočí. Například při vyhodnocení boje a ztrátách se blok přetočí o 90 stupňů a platí u nich aktuální hodnoty na vrchním okraji bloku. To si ale nejsem jist, jestli i tohle bude případ Sekigahari.

Od CDG se liší hlavně v tom, že k tvým akcím není potřeba žádné Operační hodnoty karet. Karty jsou tu jako podpora.

19.4.2011 10:00:02

to Sjone
Tak aspoň budu mít zase nějakou hru s odlišným wargame principem. Ještě mi chybí nějaká hexoniáda s tunou žetonků, ale k tomu se asi neodhodlám :).

19.4.2011 10:06:20

kren
Ja si ty principy cetl kdysi, ale jeste jsem necetl plna pravidla. Cetl jsem onehda ukazku boje a moc se mi to libilo,proto me to take zaujalo. Ale ten design je u me vzdy prvni, co me zaujme :)

19.4.2011 10:06:38

Lokalizace ...
... a jeden z aspektů, proč jsem si to objednal je ten, že konečně nebudu muset u hry od GMT lokalizovat herní komponenty :D :D :D.

19.4.2011 10:38:05

kren
Ty karty by ale za překlad staly... :)

19.4.2011 11:00:55

Caramba!
Já věděl, že do téhle diskuze nemám chodit... Objednáno! Spolu s Crown of Roses.
Když nic, tak si alespoň na kartách procvičím kandži... :-)

19.4.2011 11:34:16

pročetl jsem pravidla
a je to nářez, zatím jsem se s ničím podobným nesetkal...
pokud jsem to dobre pochopil, tak vse se resi kartickama, pohyb - pocet odhozenych karet se rovna poctu jednotek, s kteryma hybu
boj - se vyhodnocuje take kartama, kdy bloky jednotek maji stejne znaky jako na kartach, a aby jednotka mohla bojovat musis mit potrebne karticky, muzes tvorit skupinky stejnych jednotek = rodu a kombinovat je do mega utoku, maji specialni utoky a podobne...

posily a jednotky pro zacatek si nahodne tahas z pytliku, alespon tak mi to vyznelo...

tedy strategicka hra s taktickyma bitvama, kdy si muzes vse naplanovat a pak uderit. Proste si nachystas ruku k utoku...pry hra na dve tri hodinky, pokazde jina v pocatecnim rozestaven.

no nechcu tu hru opravdu nechcu nechcu nechcu...

19.4.2011 13:10:13 | Upraveno autorem (porovnej)

ocasek
Tak to zní ještě lépe, než jsem vůbec tušil. Myslel jsem, že to bude sušší a ono hleďme...

19.4.2011 13:18:55

jee
Uz aby to bylo, oddalovali to dost dlouho, snad to cekani bude stat za to.

19.4.2011 13:33:46

sydo
cekame na to od meho prvniho vstupu na zatrolenky...to uz je dni...myslim, že je autor (pise to i v komentari v pravidlech) a firma spokojena, tak snad nic tomu nebrani...

19.4.2011 13:38:37

to Ocasek
Tak jsem se koukal na ty tvoje dny a je to tedy už přes dva roky :). Ještě že jsem se o té hře dověděl až teď :). No nic, já předpokládám, že tak dlouho budu teď já čekat na Pax Romana :(.

19.4.2011 14:07:32

kren
na pax čekam od stejného dne jako na Seki...ale veřim že GMT bude opet letos pro nás mít překvapení na září..loni to tak bylo se SoR, PoG a HiS a nevím s čím ještě...

a Seki je opravdu hra co se mi hodí do sbírky, bo čím víc dřevíček tím míň gumáků...však my ty plasty vymítíme...haha

19.4.2011 15:29:29

Sedněte si na zadek
GMT jest nej firmou na světě protože mapa bude MOUNTED!!!!! Jsem z toho naprosto mimo.. Z té radosti, tak doufám, že jsem všechny potěšil.. myslím zprávou, tohle je zásluha GMT! :D

Bůh žehnej GMT,
GMT žehnej Bohu! :D

19.4.2011 23:53:16

tož já to taky předobjednal :)
A musím si tento můj první pokus o pořízení hry od GMT náležitě obhájit :))

1. líbí se mi blokovka C&C, bohužel když byla jednu dobu za pěknou cenu, tak ještě nebyl dostupný překlad karet, což je pro mě zásadní, jinak si nezahraju :). Sekigahara je jazykově nezávislá, což je super.

2. jedna z mála her od GMT, která se mi vzhledově líbí (v podstatě takhle z hlavy, můžu napsat že se mi líbí jen C&C a tohle)

3. Nikdy jsem moc nebyl na historii (teď toho lituju, ale člověka nemůže bavit všechno a co není může být, preference se mění :) ), takže mě hry od GMT nelákají, protože se nedokážu vžít do těch dějin, které neznám a nemám je načtené. 1SVV a 2SVV, další menší války a civilní války mě ze stejného důvody nelákají, protože neznám souvislosti ani se nevyznám ve zbraních, technice, vozidlech atd. Ale jsou témata, o kterých sice ve srovnání s lidmi, kteří se o ně detailně zajímají, nic nevím, ale jsou pro mě atraktivní a velmi rád se o nich něco dozvím. Mezi ně patří starověk (Řecko, Řím), Japonský středověk a podobná "exotická" témata.

4. Jak už jsem psal, je pro mě obrovské plus, že je tato hra jazykově nezávislá a je určená pro 2 hráče.

5. Taky chci mít nějaké to GMTéčko :)

6. Podle mě se vyplatí preorder v rámci P500 i přes to DPH.

7. Na konci pravidel jsem se dočetl, že všechen výnos ze hry bude darován na obnovu Japonska po zemětřesení a tsunami z Března 2011. Což mi přijde hodně sympatické.

20.4.2011 01:11:06

to sszgsa
Teda to už bude moje pátá hra od GMT a všechny mají montovanou mapu. Já už se snad té klasické mapy od GMT nikdy nedočkám :(.

20.4.2011 07:59:11

mapa
Parada! Krasna zprava po ranu.

Beholder: Dobre ty, preji ti, at te tve prvni GMT nezklame.

P.S. Ja uz se tak tesim!

20.4.2011 08:18:35

Beholder
A o trenky, že do toho spadneš taky!

20.4.2011 08:34:49

wargame
Vím, že to sem příliš nepatří. Ale mám v plánu si s Jendou konečně něco podobného zahrát. A mám malinko strach, že tahle herní Valhala nás čeká všechny. :D

20.4.2011 08:41:39

Japonsko
No já určitě taky neodolám, Japonsko a Čína, to je pro mě neodolatelná tématika.
Ale počkám, až se to objeví v nějakém lokálním store. Doufám, že to Planeta nebo Drak dovezou :).

20.4.2011 09:02:29

Elenistar
Taky jsem si vždycky myslel, že by mi něco takového nemohlo bavit, ale ty hry jsou tak silné, že se nedá odolat. Pro mě se od ostatních liší tou přidanou hodnotou historického pozadí, které všemu dá nový rozměr.

20.4.2011 09:04:17

Vybíráme z Bazaru

Dawn of the Zeds (Second edition)
Dawn of the Zeds (Second edition)
Akt. cena: 1799 Kč
Končí za: 9 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas