Scythe - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Alan Stone
Jamey Stegmaier
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Herní strategie

Zdravím, rád bych nadhodil téma herní strategie.

Podělte se prosím o nějaký tipy a triky co a jak hrajete v jakých situacích :) Vím, že záleží na národu a dalších okolnostech... Nicméně názor do placu se hodí.

Např. snažíte se produkovat všechny dělníky co nejdříve? Sice pak platíte vyšší daně z produkce, ale vyplatilo se vám to?

Atd atd :)
9.10.2017 09:37:37

prebio
Naprostý souhlas. Když jsem četl některé posměšné komentáře, tak mi ze směřování "diskuze" bylo smutno.

24.11.2020 19:24:09

Souhlas s Beholderem
Jednou na tu hyperkorektnost dojedeme všichni stejně jako na ni už dojelo udělování Oskarů a "trezorování" starších tzv. nekorektních filmů, které byly považovány za klasiku. Za chvíli aby se člověk bál vůbec něco vyslovit, aby nedostal z nějaké strany po prstech.

24.11.2020 22:46:45

Blbost
Jenze tady proti sobe stavite dve rozdilme veci, korektnost a posmivani se nekomu, kdo spatne pochopil pravidlo/pravidla hry. A uprimne, komu z nas se to nestalo. Mne jo.

25.11.2020 07:25:27 | Upraveno autorem (porovnej)

Mejlo
Dovolím si tvrdit, že nebýt toho arogantního tónu, tak se mu nikdo neposmívá.

25.11.2020 07:42:17

Varouch
V tom příspěvku s popisem neplatné strategie žádnou aroganci vůči lidem nevidím. V podstatě možná by šla vidět arogance vůči hře, že má jasnou výherní strategii (která je daná špatným pochopením pravidla). Tam to chápu, protože taky nechci hrát hry s pravidly, které jednoznačně zvýhodňují určitý postup a fakticky neumožňují vyhrát někomu jinému, kdo hraje jinak. To bych napsal asi podobným způsobem.

Ty příspěvky poté jsou už jen výsměch člověku.

25.11.2020 08:37:23

Strategie
Já nikdy moc na dělníky nejedu, nepřijde mi to tolik zajímavé. Špatně se rozlézají a ještě hůře chrání. A pokud se náhodou stane, že je tam naflákám všechny (a že to už musí být), tak to musím mít jo promyšlené :)

Samozřejmě hodně záleží na desce národa a úkolech, ale obecně asi nejčastěji jedu vylepšení, rekruty, mechy a pak podle situace + nějaký ten boj :)

Velice často se nám stává, že o továrnu moc není zájem a boje se o ni strhnou až na konci (kvůli území) a tak její potenciál zůstává prakticky nevyužitý.

25.11.2020 09:50:41 | Upraveno autorem (porovnej)

ackerman17
U těch dělníků většinou jedu na 5, kdy člověk platí za produkci jen jednu sílu. Na plný počet se většinou dostanu jen když potřebuji tu poslední hvězdičku.

Jinak mi přijde, že vylepšení chci mít většinou maximálně 3. Zlepšený pohyb, produkci a získávání 3 bodů síly místo dvou. Ty ostatní mi přijdou už zbytečné.

Naopak vždycky chci mít co nejrychleji všechny rekruty. První na mechy, pak na rekrutování a 3. a 4. podle situace.

Továrna je podle mě taky dobrá až na konci, ty bonusové akce, co jsou na jejích kartách mi většinou nepřijdou moc zajímavé. Snad jen Polák může využít ten dvojitý pohyb na to, aby rychle obešel co nejvíc setkání.

25.11.2020 10:22:01

daevin
To s tím vylepšením dává smysl, jen se mi u hry moc nevyplatí udělat jen část a když už se do něčeho pustím (třeba to vylepšení), je potřeba to dojet do konce. Rekruty je samozřejmě super dokončit co nejdřív, ale zase hodně záleží na desce hráče.

25.11.2020 10:31:20

ackerman17
No u toho dalšího vylepšování by to hrozně záviselo na desce, ale obecně nechci shánět další ropu pro vylepšení, které stejně většinou nevyužiju. Tu hvězdu místo toho seženu většinou účelněji někde jinde, než tím, že postavím ta zbývající vylepšení.

25.11.2020 11:43:34

Naprosto chápu
A dává to smysl. To je právě na té hře super, že každý si zvolí svou cestu. Ta deska ti jen tak nějak matně ukáže jakým směrem by ses mohl vydat :)

25.11.2020 12:28:53

Strategie
Já ze začátku hodně hrával jedním způsobem s drobnými obměnami (už si ho nedokážu přesně vybavit, ale bylo v tom spousta stavění mechů, produkce velké dávky surovin a spousta pohybu) nezávisle na tom, jaké desky jsem měl.

Zkušenost s Tokugawou a Albionem mi ale tenhle přístup rozbila a od té doby jsem začal hrát čistě podle desek, které jsem měl před sebou (aspoň pokud jsem chtěl vyhrát a ne si jen zahrát pro zábavu). Svou herní strategii pak optimalizuji tak, abych měl co nejčastěji suroviny na zahrání spodní akce hráčské desky (tj. skoro vždy mám na konci jednu z hvězd pro "spodní akci," která je na hráčské desce nejlevnější).

25.11.2020 14:02:42

Spodní akce
Tak to je základ všeho, snažit se pokaždé zahrát i spodek, jinak je to "zahozený" tah.

25.11.2020 14:26:07

Já jsem v Scythe poměrně nový. Nicméně kamarád narazil na poměrně silnou strategii. Hraje za Russvětský svaz (výhoda opakování akcí) a jako první vyprodukuje maximální počet dělníků. Sice ho každá produkce stojí jednu popularitu ale naproti tomu mu stačí udělat produkci párkrát a zbytek nabere skrz obchod, přičemž za jednu akci produkce s osmi dělníkami vytvoří dost surovin. Hráli jsme ve čtyřech a měl přes sto bodů. Druhý v pořadí 58. Ve výsledku ani nevadilo, že měl popularitu na druhém stupni, byť další hráč měl třetí stupeň a 5 hvězd. Tím, že může opakovat akce a velice rychle dostat velké množství surovin, ho pak nižší popularita netrápí. Útočit na něj pak taky postrádá smysl, když na políčku má minimálně tři dělníky = - 3 popularity. Napadá někoho, jak se proti tomu bránit? Moc se nelíbí, že bych musel zvolit stejnou taktiku. Třeba mi tam něco uniká ale připadá mi, jak by to tu hru trochu rozbilo. Máme základ. 

22.1.2023 22:30:15

@DraculaCZ Existují dvě oficiálně zabanované kombinace frakcí a herních desek. Je to za Russvěty industriální deska (respektive strojírenská v cz?) a za Krym vlastenecká. Možná to byla tahle kombinace, kterou kolega měl. Můžete se domluvit, že tyhle kombinace hrát nebudete.

https://boardgamegeek.com/thread/2121377/officially-banned-combinations-faction-matplayer-m

23.1.2023 09:51:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Alebo keď vieš/te že daný hráč tak bude hrať, začať na neho tlačiť vojenský od začiatku. Ono ho to neustále premiestňovanie robotníkov zo základne rýchlo prejde, neboj sa ;) 

23.1.2023 13:18:22

Presne, jak pise @JAHMAN . Mate dalsi quest- nejlepsi obrana proti teto strategii…

23.1.2023 13:25:15

Pak ten útok bude ale drahý. Při tom počtu dělníků je to velká ztráta popularity. 

23.1.2023 16:51:00

@DraculaCZ  To asi nebylo myšleno úplně vážně. 

23.1.2023 17:55:56

Vybíráme z Bazaru

Prodej Marco Polo česky včetně insertu
Prodej Marco Polo česky včetně insertu
Akt. cena: 650 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas