Sabotér: Rozšíření

xxxxxxxxoo hodnoceno 105x (Seznam vlastníků)

Sabotér: Rozšíření - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Sabotér
Počet hráčů: 2 - 12
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Frederic Moyersoen
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hratelnost ve dvou

Jde to opravdu hrát ve dvou - případně zkoušel někdo?
11.6.2015 16:26:31

...
Zdravim,
ano, skusali sme to hrať dvaja, ale nepačilo sa nám to, pretože stalo sa, že sme vybrali tie isté role (dvaja zelení trpaslíci, resp. dvaja sabotéri).

Trochu sme si prispôsobili pravidlá - napr. role sme si vyberali len z 3 kariet: jeden sabotér, jeden zelený a jeden modrý trpaslík (- t.j. ostatné role šéfa, geologa a špekulatna sme nebrali do úvahy). Tým sme zabezpečili rivalitu v hre vo dvojici. Nevedel som čo je ten druhý, ale podľa hry to potom bolo vidieť. Stalo sa nám že nám rýchlo došli karty, a nechceli sme hru ukončiť, tak sme zamiešali vyhodené karty a hrali ďalej ešte jedno kolo podľa dohody....

Určite má zmysel aj tá alternatíva, ak sú v hre všetky role, ale závisí od toho, aby ten druhý asi nebol ten istý... Na druhej strane to nemusí ani vedieť.
Každopádne rozšírenie je podľa mňa príliš komplikované v tom zmysle, že je tam veľa rôznych kombinácií, z ktorých sa mnohé vylučujú. Oveľa radšej mám Sabotéra 1, ktorý sa ale nedá hrať vo dvojici.

Rozšírený sabotér môže byť tiež zaujímavý, ale musí byť asi viacej hráčov. Ak budú dvaja, je potrebné skúšať rôzne alternatívy tak, aby hra bola zaujímavá aj pre dvoch :)

17.3.2016 23:02:50

Sabotér pro dva
Základní Sabotér se ve dvou hrát nedá, s rozšířením ano, ale nestojí to za nic. Existuje ovšem speciální varianta Sabotéra pro dva: Sabotér Duel (http://www.zatrolene-hry.cz/spolecenska-hra/saboter-duel-4730/). Zatím jsem nehrál, nemůžu tedy sloužit...

18.3.2016 09:17:49

cartas
Kup si Sabotér Duel. Ten je pouze pro dva a hratelnost je perfektní.

18.3.2016 17:03:40

Vybíráme z Bazaru

Kvedlalové z Kvedlinburku (CZ)
Kvedlalové z Kvedlinburku (CZ)
Akt. cena: 22 €
Končí za: 22 hodin

Offcanvas