Root - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy, Zvířátka
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
2Tomatoes Games
Crowd Games
Leder Games
Matagot
MS Edizioni
Portal Games
Quality Beast
YOKA Games
Autoři: Cole Wehrle
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Digitalni verze - dojmy

Tak uz nam vysla digitalni verze, teto zviratkove rubacky, tak se muzeme podelit o dojmy :) Vytvorili ji Dire Wolf, kteri maji na konte uz takove pecky (cti, supr prevedene deskovky do digi. formy) Sagrada, Najezdniky, Yellow and Yangtze...

Steam
https://store.steampowered.com/app/965580/Root/

Android:
https://play.google.com/store/apps/details?id=com.direwolfdigital.root

iOS:
https://apps.apple.com/us/app/root-board-game/id1439262206
21.8.2020 09:57:10 | Upraveno autorem (porovnej)

K vysvětlení hry a jednotlivých frakcí jsou tam výukové hry, ze kterých jde všechno poměrně snadno pochopit. Hraji pouze se znalostmi z mobilní aplikace a neměl jsem zatím problém. 

Bohužel netuším, jak dlouho mi průměrně sólo hra zabere, ale předpokládám, že o moc déle než 30 minut to nebude. Za mě jednoznačně doporučuji. Jen mi přišlo, že AI není z nejbystřejších.

7.6.2021 18:26:11

Partie Rootu je na cca 20min, pokud hraješ offline.

Jde se to naučit i z tutorialu, ale vzhledem k tomu, kolik je ve hře frakcí, doporučuju tutorial od Cardinalla.

7.6.2021 22:58:16

Tak jsem si nainstaloval Root, když je v akci a hned jsem našel 3 chyby u Markýzy:

1) Ptačí karty jdou na +akce utratit předem - takže je nemusím dávat alianci

2) Dřevo nemůžu vybrat, odkud ho chci čerpat

3) nabídlo mi to ke stavbě i mýtinu, kde jsem dominoval, ale dřevo se tam nemohlo dostat, protože řetězec mýtin byl přerušen

"It´s all about the GAME." ... Sgt. Ernie Calhoun

22.10.2021 13:54:43

Hledám nějaké hráče na živou hru online. Obecně jich tam v nabídce moc není, jsem tam pod stejným nickem jako zde.

28.12.2021 14:07:32

Jen tak mimochodem hra vyšla i na Switch, má crossplay a měli by obsahovat češtinu.

 

28.12.2021 14:31:51

Nemá ta aplikace nějaký vlastní pravidla??? Dneska jsem hrál první hru a se sedmi kočkami jsem zaútočil na mýtinu, na který bylo pět orlů (s charismatickým velitelem). Nic dalšího na mýtině nebylo. Hra hodila kostkami a padla 2 a 0. Říkám si - paráda, hned je o dva opeřence míň. Jenže namísto dvou orlů mi hra sebrala dvě kočky. V následujícím tahu orlů zaútočil na té samé mýtině on na mě a padla 3 a 0, následkem čehož jsem přišel o další 3 kočky. Co se stalo dál už nevím, protože jsem hru odinstaloval. 

Já jsem hrál Root jen asi třikrát, ale pokud nehraju proti Lesní alianci, nemělo by při boji patřit vyšší číslo útočníkovi?

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

17.8.2022 16:05:06 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak jsem nevydržel a znova si to nainstaloval a v dalších dvou hrách mi to už neudělal ani jednou. Tak nevím, co to bylo za fail.

*****
Too old to Rock'n'roll, too young to die.

17.8.2022 17:43:48

Ahoj, mám Root digital už dlouho ale nějak se do toho nemůžu dostat.

Zkoušel jsem hrát za kočky a za orli. Vůbec nerozumím jak to hrát ( normálně hraju jiné hry a je to ok - Pax pamir, Bras apod)

D9val jsem se i do pravidel - např. chtěl jsem vyhrát na dominanci, ovládal jsem 6 mýtin ale nevyhrál jsem , přestože jsem měl zahranou kartu dominance.

Stávalo se i že zahraju bitvu a vyhraju 2:0 ale ptáci zůstali a nezmizeli.

Nebo píše mi to že můžu před bitvou zahrát kartu přepadení a přestože mám přepadení se symbolem mýtiny kde bojuju nelze ji zahrát - hra to nenabídne.

Docela bych uvítal někoho kdo mě to online naučí.Najde se někdo?

24.3.2023 10:23:53

5forPeanut: 
Tu hru se skvěle můžeš naučit tím, že si zahraješ tutoriály v pořadí, jak jsou udělané. Já se v aplikaci učil hrát i tu stolní a při změně z obrazovky na stůl jsem si už jenom ujasňoval drobnosti. Plus jsou tam v menu přístupná pravidla pro jednotlivé frakce i celá pravidla hry. (pokud se tedy bavíme o Android/iOS appce, ne o TTS)

Osobně mi digitální verze Rootu přijde hodně povedená a baví mě. Zvláštní mi přijde jenom to, že přidáním bojových animací a následnou obrazovkou po konci bitvy přidávají do té hry explicitní násilí, které ve stolní hře není (resp.: ne na přímo. Je to sice válečná hra, ale odstranit figurku z desky je pocitově něco jiného než koukat na zmasakrované kočky na mýtině :)). 

20.4.2023 20:10:54

5forPeanut: Začal bych přečtením průvodce hrou a pak bych mrknul na nějaké video o pravidlech. Všechny ty věci co tam popisuješ jsou triviální věci z pravidel, která prostě neumíš. To je pak těžký…

20.4.2023 20:29:57

Jinak doplním, že animace doporučuju vypnout, hru docela zdržují 

21.4.2023 07:04:18

Prosím, prosím, když jsem Root nikdy nehrála a ráda bych ho vyzkoušela, než se pohrnu do deskové hry, dá se z appky naučit a vyzkoušet, zda je to opravdu to, co bych chtěla? Moc děkuji za názory. :)

1.6.2023 10:21:42

@Erzebeth rozhodně ano. V aplikaci je i výukový mód pro všechny frakce a je to celé v cz. Aplikace ti nedovolí udělat chybu a zvýrazní ti akce, které lze udělat. Na naučení super. Já jsem aplikaci využíval i pro hraní online. Za mě se aplikace fakt povedla.

1.6.2023 10:29:19

@DraculaCZ Moc děkuji za promptní reakci, která mě moc potěšila…  :)) Jdu stahovat! :D

1.6.2023 10:31:43

@Erzebeth

I já aplikaci doporučuji, kromě hloupé umělé inteligence nemá chybu

1.6.2023 13:22:25

Vybíráme z Bazaru

Cartoon Network Crossover Crisis Deck-Building hra
Akt. cena: 290 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas