Rex: Final Days of an Empire

xxxxxxxxoo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Rex: Final Days of an Empire - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 3 - 6
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra, strategická
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Fantasy Flight Games
Galakta
Autoři: neuvedeno
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Očekávání

Co dělat s herními mechanismy ze hry, na jejíž téma nemáte licenci? No přeci použít vlastní sci-fi svět! Co od hry očekáváte a budou hráči ochotni přijmout přesunutí z planety Arrakis na Mecatol Rex? A oželíte vzácné koření?
22.8.2011 09:03:30

Očekávání - moje úvaha
Dunu jsem měl možnost si vyzkoušet jednou a to ještě ve hře, která mi neúplně sedle. Nicméně si tuhle předělávku nějak vůbec neumím představit.

Prostě mi nesedne vzít tématickou hru a nasadit téma do jiného světa. Duna má příběh a i když nejsem velký znalec, tak stačí mrknou na film a člověk má nějakou představu v jakém světě se pohybuje, jaké jsou tam vztahy mezi frakcemi atd.

Nevím jak to líp vyjádřit, ale pro mě je to prostě podobné, jako kdyby se vzalo téma Pán prstenů a zasadil se do světa Barbara Conana.

22.8.2011 09:19:56 | Upraveno autorem (porovnej)

to Parxel
Musíte taky vzít v úvahu, že existuje velké množství lidí, kteří ani knížku a ni film neznají a je jim celkem fuk do jakého prostředí bude hra zasazena. Je jasné, že "znalci Duny" tím budou opovrhovat, ale to je asi tak všechno, co s tím kromě nekoupení si nové hry mohou dělat.

22.8.2011 10:53:12

kren
Ale jo, proč ne. To je pak otázka, jakým způsobem bude hra prezentovaná. Jestli jako převedení Duny do světa TI3 nebo v podstatě nová hra, která má řekněme podobné téma a principy.

V prvním případě je to pro mě pocitově podobné tomu co jsem uvedel ve svém přechozím příspěvku. A to se za žádného velkého fandu Duny nepovažuji, ale to promíchání témat mi prostě nesedí.

Ve druhém případě, pokud by to bylo prezentované jako nová hra, tak nemám nic proti.

22.8.2011 11:05:39

rbx

Parxel
Dunu jsem si chtel vyrobit, ale po oznameni Rexe se na to vybodnu. Je mi celkem fuk, jestli to je ve svete Duny, nebo TI. Film DUNA se mi moooc libil, i kdyz ho ctenari knih moc nemusi, ale ve hre je mi to vcelku fuk, protoze hru DUNA jsem jeste nehral. A kdyz jsem ted na Warconu byl podruhe za svuj herni zivot tak trosku nedobrovolne :-) zavlecen do TIcka, tak jsem zjistil, ze svet TI je perfektne vymakany, historie kazde rasy krasne popsana, takze i Rex bude urcite stat za to.

Takze souhlasim s Krenem, ze pro lidi, kteri jsou hrou DUNA nedotceni, tak budou za Rexe velmi vdecni. Dalsim aspektem je totiz vyroba domaci verze, protoze ne kazdy dokaze homemade hru vymazlit takovym zpusobem, jako jsem videl Dunu na Warconu. Nevim, kdo tam tu verzi od Ilji mel, ale to mi fakt spadla celist. A mit doma takovy nejaky paskvil, to by se mi moc nelibilo.

22.8.2011 11:47:12

rbx
Souhlasím, TI3 má vymakaný svět. Pak se ale nabízí otázka proč to dělat jako nějaký překroucený mix Duny, proč to nevydat jako plnohodnotnou hru.

22.8.2011 12:04:04

rbx

Parxel
nerozumim otazce... maji prava na vyladene herni principy, ale nemaji prava na svet, ve kterem se to odehrava a ze je nekdy dostanou, se nepredpoklada. Naopak maji svuj vyladeny vesmirny svet, do ktereho staci ty principy namontovat. Proc by tedy meli vymyslet uplne neco noveho? Na co jim pak ta prava jsou?

22.8.2011 12:12:16

ad Parxelova skepse
priznam se, ze si kladu podobne otazky. Hra Dune ma specificky mechanismus, roubovany presne na svet Duny, na intrikareni zname pro Dunu, tezbu koreni, pisecne cervy. S tim vsim pravidla pocitaji a defakto hra Duna je delana tak, aby se dal svet Duny hrat. Jak ovsem hrat svet TI v pravidlech Duny? Svet, v ktetrem jsou jina kriteria, jine frakce, jine postupy, jine intriky, jine formy vztahu mezi frakcemi....vzhledem k tomu, ze tema Duny je s temi pravidly tak silne svazano, neumim si predstavit, ze nekdo udela neco jako Puerto rico na 58 zpusob v pripade Duny, protoze ten mechanismus neni univerzalni. Prvni byla Duna a na zaklade ni vznikla pravidl pro hru v jejim svete, jejich realiich. Takze budto je rex samostatnym hernim modulem pro svet TI a reklama s Dunou je jen reklamni lakadlo a hra mozna okouka par mechanismu, ktere se daji pouzit i na svet TI, ale s prapuvodni Dunou to nebude mit nic spolecneho, a nebo nasilne pokrouti realie sveta TI tak, aby nektera z ras TI zastupovala Bene Gesserit, nejaka poustni lid Fremeny, nejaka Atreidy, nejaka Harkonneny, nejaka menavce Bene Tleilax, bude se tezit neco co nahradi koreni a zajimala by me spjatost takove suroviny v TI s dulezitosti jakou ma v Dune navigace ve vesmiru a bude to proste takove nasilne, ale neznaly hrac to mozna nepozna. Ted je jen otazkou, jestli mechanismus Duny bude silny i bez Duny. Z toho mam kapku obavu.

22.8.2011 17:49:58 | Upraveno autorem (porovnej)

...
mám to asi podobně jako rbx... původně jsem si chtěl udělat Dunu podle předlohy od Ilji a byl jsem ochoten do toho investovat nemalé peníze, ale když teď FFG vydají Rex, počkám si na Rex... vzhledem k tomu, že je to ze světa TI, tak je to pro mě must-have, a pokud to bude nějak zásadně odlišné, tak si tu Dunu vždycky můžu vyrobit později...

22.8.2011 17:52:14

Ringo
no, system Duny se mel ouvodne odehravat ve starem Rime, ale pak autori dostali zakazku na hru ze sveta Duny. Takze nejtematictejsi hra na svete je vlastne retheme, i kdyz ve finale hodne upraveny :) rex mozna koupim kvuli figurkam, ale bez Shadout Mapes, ktera pokazde zradi a dalsich zavedenych hlasek si to nedovedu predstavit. Ale jsem moc rad, ze se hra dostane mezi sirsi publikum.

22.8.2011 18:26:26

Ringo
Přesně. Já si tohle totiž také plno věcí typických pro Dunu nedovedu představit ve světě TI3 viz tebou zmiňované rasy a jejich vzájemné vztahy, prostředí písečné planety na které řádí písečné bouře apod. Takže se také kloním spíš k tomu, že se jedná spíš o reklamní tah.

22.8.2011 18:27:48

Dune
lepsi retheme nez zadna Duna. Rozsiri se hracska zakladna a hra pronikne mezi vice lidi. Herbertovci prava nikdy nepusti, takze bychom se ji jinak nedockali. Lepsi, nez kdyby to udelali jako Hello Kitty the boardgame.

22.8.2011 18:56:50

sydo
Tak o tom není řeč, ale fakt mě zajímá jak to vyřeší.

22.8.2011 19:38:23

pro me tahle volba v podstate pada, protoze je to od tri
Dunu jsem si vyrobil, protoze jsem fanousek Duny a je to v podstate pro me takova relikvie, i kdybych ji nikdy nemel hrat. I proto jsem si ji vyrobil podle te prapuvodni nevytunene predlohy. Rex je od tri hracu, takze to bude problem. Uz tak tezko prekecam nekoho na tu Dunu a ve dvou to moc hrat nejde.

23.8.2011 12:41:21

Sydo
tak mozna jsou ty pravidla roubovatelna, otazkou je, jak velke zmeny byly, aby to z toho Rima predelali na Dunu. Chovani frakci, cervi, tezba koreni, to jsou urcite zasadni pridavky, ktere v tom rime naplanovany urcite nebyly.

23.8.2011 12:42:42

rbx

Ringo
tak jak to tu posloucham, tak se zacinam tesit cim dal vic :-) Jeste ze jsem Dunohrou nepoliben :-)

23.8.2011 14:09:50

rbx
tak ja jsem se k te Dune vlastne dostal jen proto ze je to Duna. Vubec ne pres herni mechanismus, takze kdybych nevedel, ze Rex bude Dune-like hra, tak bych si ji asi ani nevsiml.

23.8.2011 15:24:48

Já jsem fanoušek Duny
Já jsem fanoušek Duny a hru vlastním v Malkav kvalitě. Jediné, co mne zajímá na Rex je ta hratelnost ve třech. Jediné, co mi na Duně vadí, je to, že se nedá hrát v méně než 5 (bez BG) a i to je opruz.

To Sydo: Jsem překvapen, že je Duna předělávka starého Říma. Nicméně je tam spousta věcí dodaných, protože v Římě nebyli ani červi a ani coralisové bouře:-)

23.8.2011 16:09:03

Upřesnění od FFG
Tak si naši debatu přečetli pánové z FFG a napsali nám článek o tom, jak moc velká předělávka/nová hra bude Rex. Dle napsaného to zatím vypadá dobře.

http://www.fantasyflightgames.com/edge_news.asp?eidn=2584

24.8.2011 07:35:46

písečná bouře
Tak místo arrakiské bouře bude orbitální bombardování. To jsem zvědavej co ještě dalšího bude "not replicating or replacing classic Dune".

26.8.2011 21:51:14

Vypadá to, že na Rex si ještě chvíli počkáme :-((

Na oficiálních stránkách se v sekci nadcházejících produktů Rex přesunul z "At the Printer" do sekce "Development," a datum vydání začátek roku 2012...

10.11.2011 11:04:56

rbx

Jaydee
to maji peška, ze vydaji zacatkem roku 2012 dve sci-fi hry.:-)

10.11.2011 11:14:23

Tak ohledně Rexu nám dnes přibylo na stránkách FFG krátké preview. Status hry se navíc dnes dvakrát změnil, nejprve z In Development na At the Printer, a posléze na On the Boat, s datem vydání únor 2012.

Dohání co se dá, to je jen dobře.

11.1.2012 23:11:44

JayDee
Tak to mají kluci Čínští zatraceně rychlé tiskárny!

12.1.2012 11:02:37

...
sakra už ať je to venku :)

12.1.2012 13:11:46

Jsem na to hodně zvědavý, mapa mne sice trochu zvedla ze židle (ani v dobrém, ani špatném slova smyslu), ale zbylé ukázky komponentů jsou epické. Předpokládám, že počet hráčů 3-6 i přes přísliby FFG "uděláme Dunu i pro menší počet hráčů" dopadnou stejně jako u Game of Thrones, ale i tak je to jasná koupě.

12.1.2012 15:14:53

Vybíráme z Bazaru

Břink! Velká podzemní loupež  (2016) + obaly
Břink! Velká podzemní loupež (2016) + obaly
Akt. cena: 1200 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas