Ra: The Dice Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 9x (Seznam vlastníků)

Ra: The Dice Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: není
Vydavatelé: Abacus Spiele
Rio Grande Games
Autoři: Reiner Knizia
Rok vydání: 2009
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jake to je?

Otazka asi nejspise na PJ - jake to je? Docela jsem si kostkovky oblibil, treba Roll through the Ages se mi libi moc. Zkouseli jste to nekdo?
16.3.2010 16:53:37

PJ

aneken
Rozumím, taky mám jakousi perverzní zálibu v kostkovkách :o) Zatím jsem se dostal bohužel jen k nafocení a letmému nahlédnutí do pravidel. Vypadá to zajímavě a dojmy sem určitě napíšu, jakmile nějaké přibudou. Plánuji i popis, překlad a možná časem recenzi.

16.3.2010 17:28:47

kostková verze
Taky mě to zajímá :) Ra považuju za jednu z nejlepších dražebek, její kostková varianta může být zajímavá.

16.3.2010 19:10:15

dojmy
Je to někde mezi Heckmeckem a Troyes. Sofistikovanější než HM, tedy neurazí ani
HC hráče, ale ne zas tak těžký jako Troyes ( a tím padem ne tak do hloubky s tolika
možnostma). Troyes nehráči moc nedávaj, kostkovou Ra jde zahrát v podstatě s kýmkoliv.
Takže - slušná rodinná kostková hra.

25.7.2011 16:36:37

PJ

Tak jsem se k tomu konečně dostal...
...koukám, že skoro po dvou letech :-/

Nějak mám pocit, že jde úplně jinou cestou než všechny ostatní kostkovky. Zaujala a zalíbila se. Trochu strohá, abstraktnější, přísnější, počítací, vůbec nemám pocit, že by v ní převládala náhoda, i když samozřejmě hraje značnou roli (přeci jen je to kostkovka). Jakmile všechny mechanismy a pravidla přejdou pod kůži, je docela radost jí hrát, netrvá dlouho, není hloupá - prostě skvělý filler :-)

3.3.2012 16:15:03

PJ
V kolika hráčích jsi to zkoušel? Myslíš, že je to zábavné i ve dvou?

3.3.2012 19:29:00

PJ

Svager
Hráli jsme dvě partie právě ve dvou a bavilo mě to...

3.3.2012 23:40:03

hra ve dvou...
nikde neztrácí. Je to svižný. Ve více lidech je velký RA lepší variantou (ale ten i ve dvou lze).

7.3.2012 20:55:45 | Upraveno autorem (porovnej)

PJ

hra ve třech...
...taky dobrá, svižná, výborný filler, který není hloupý.
Ve čtyřech jsem nehrál a přiznávám, že klasické „Ráčko“ neznám, tak nejsem schopen posoudit. Ale měl jsem za to, že velké Ra ve dvou hratelné není? Vždyť je to dražební hra, které ve dvou moc nefungují, ne?

7.3.2012 20:59:46

Je..
hratelná. Jen je to více počítací, ale náhodu v tom co přijde za kartu a kdy to vzít je pořád na tobě, a je jedno jestli máš vyšší nebo nízké slunce. Ve dvou hraješ na 7 polí Ra a slunce máš od 2 do 9. Jinak je vše stejné. Nás to baví, a hodně i ve dvou.

7.3.2012 21:07:35

dodatek....vyjímka...
potvrzující pravidlo... :o)
U velkého Ra to navzdory rozumu funguje dost dobře....

7.3.2012 21:09:20

Vybíráme z Bazaru

Star Wars: Imperial Assault Core Set
Star Wars: Imperial Assault Core Set
Akt. cena: 220 €
Končí za: 2 dny

Offcanvas