Plague Inc: The Board Game

xxxxxxxxoo hodnoceno 15x (Seznam vlastníků)

Plague Inc: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 75 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: desková hra
Čeština: undefined
Vydavatelé: Ndemic Creations
Autoři: James Vaughan
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

O víkendu jsme sehráli první dvě hry této novinky. Hráli jsme ve třech lidech - dva protřelí deskovkáři a jeden občasný hráč.
Grafika hry je v podstatě totožná s počítačovou předlohou, takže za mě super.
Pravidla jsou jednoduchá a během 5-10 minut vysvětlená. V podstatě je to area control hra.
A dojmy? Parádní! Funguje jak prvek náhody, tak i promýšlení strategie a mnohdy jsme se nestačili divit, jak se jedno přehlédnutí může promítnout do vývoje situace. Plusovým bodem rovněž je mírné procvičení si zeměpisu.
Nenarazili jsme na žádný spor ohledně výkladu pravidel. Takže závěrem - pokud máte rádi area control hry a líbí se vám myšlenka vyhubit lidstvo ( (c) by Bender :D ), tak můžu doporučit.
Ještě to otestujeme ve dvou lidech, ale mohlo by to také fungovat.
10.4.2017 09:46:29

;-)
Veľmi zaujímavé v tejto hre je pravidlo ktoré určuje víťaza pri rovnosti bodov. Našťastie keď som to hral ja, tak nakonci som nemal s nikým rovnaký počet bodov :-D

10.4.2017 12:25:55

Re: Dojmy
Svoje dojmy z hraní jsem sepsal tady: http://www.deskozrout.cz/topic/7978-dojmy-po-prvnich-hrach

28.1.2018 20:39:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Plague / Mor

Túto hru máme od marca 2017, kupoval som cez anglický amazon. V popisku sa píše o dátume vydania 2016, to sa mi nezdá. Žiadna recenzia nebola z roku 2016, len uvedenie na kickstarter.

Ako tu poniektorí píšu, že veľmi závisí na náhode(hádzanie kockou, výbet Trait a Event kariet), tak s tým len z časti súhlasím. S manželkou sme to hrali už veľa krát a postupne sa dá budovať taktika.

Každopádne, toto je moja najlepšia deskovka! Za mňa 5*

3.4.2018 20:34:17

Vybíráme z Bazaru

Loděnice (Shipyard) druhé vydanie CZ
Loděnice (Shipyard) druhé vydanie CZ
Akt. cena: 35 €
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas