Pax Emancipation

xxxxxxxxxo hodnoceno 25x (Seznam vlastníků)

Pax Emancipation - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: neuvedeno
Herní kategorie: desková hra, karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Sierra Madre Games
Autoři: Phil Eklund
Rok vydání: 2018
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozdíly s Pax Transhumanity

Když opominu to zásadní, a tím je samozřejmě téma, tak v čem se hry od sebe liší. Slyšel jsem z odborných kruhů, že používají v zásadě stejnou mechaniku braní karet, neboli pokud se nepletu idejí. Přiznám se. Neodolal jsem a Pax Transhumanity jsem si koupil. Jsem také sběratel Eklundovic rodiny, ale totožné hry moc mít nemusím. Jak je tu zvykem se ptát, ptám se i já.

Má smysl mít hry obě? Jaký jsou v nich rozdíly? Apod.

Děkuji předem za konstruktivní a přátelské odpovědi :)
8.9.2020 21:03:26

Rozdiel
Sú to úplne iné hry. Jediná mechanika čo zdieľajú je spôsob platenia cez agentov. Inak nič.

9.9.2020 04:59:39

Rozdíly
Emancipaci hodně ovlivnila Transhumanity, i když vyšla dříve. Obě mají tak 60% stejnýho základu - systém agentů na placení, syndikaci marketu, splay, bariéry.
Transhumanity je trošku abstraktní tématem. Hráč se snaží vymýšlet nové vynálezy, materiály a myšlenkové postupy v blízké budoucnosti a úspěšně je zkomercializovat. Ale k tomu je třeba mít dost peněz, odpovídajícího pracovníka a hlavně splnit všechny předpoklady pro danou myšlenku. O oproti třeba Pax Renaissance jsou daleko větší provázanosti jednotlivých akcí. Nevýhodou je menší intuitivnost různých ekonomických pojmů.
Emancipace je v základu kooperativní. Chybí tam takové odhadování, proč soupeř zahrál zrovna tohle a kam tím míří. Hra je hodně tématická s velmi širokou paletou akcí. Asi jako jediný Pax funguje s náhodou (hodem kostky). Ze všech Paxů je pravidlově nesložitější. A někomu může vadit Eklundův svéraznější výklad otroctví zahrnující třeba i gejšy a domácí sluhy.

9.9.2020 13:27:03

IN

re
Ještě bych doplnil něco k té kooperaci u Emancipace. Ono se to má tak, že jako u jediné hry (co mě napadá) začíná hra jako kooperační, ale v určité fázi se překlopí do tuhého soupeření...:)
----------------------
Majitel liščí krabice

9.9.2020 13:53:51

Pizin
Ale kupovanie kariet, bariery atd funguju znacne, ale fakt znacne rozdielne. Bariery z Trans predsa nemaju nic spolocne s barierami v Eman. Len sa to rovnako nazyva.
Mi pride ze to uz skor Renaissance a Pamir maju k sebe mechanikou podstatne blizsie nez Emancipation a Trans.

9.9.2020 20:31:29

IN
Jde to dohrat kooperativne az do konce? A ma to mody jako lehky (vyukovy), stredni a pro hard core hrace? Jak je to teba v High Frontier...

9.9.2020 22:34:32

Módy
Hra má jednodušší variantu, která má asi jen dvě třetiny pravidel (bez revolucí a některých akcí). Ale vždy jsem to hrál v plné variantě.
Základní varianta hry je kooperativní, kdy má každý hráč individuální cíl a všechny musí být splněny. Pak kooperativní-kompetivní varianta, kde se v případě úspěšné první fáze pokračuje krátkou hrou, kde si každý hrabe sám na sebe. Euklund důsledně doporučuje nesabotovat společné vítězství nad otrokáři v případě, že daný hráč nevyhrává. Pak je ještě plně kompetitivní varianta.

10.9.2020 10:29:48

Vybíráme z Bazaru

Settlers: Zrod impéria - Atlantida
Settlers: Zrod impéria - Atlantida
Akt. cena: 1825 Kč
Končí za: 19 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas