Pandemic Legacy: Rok 1

xxxxxxxxxo hodnoceno 129x (Seznam vlastníků)

Pandemic Legacy: Rok 1 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 4
Doporučený věk: od 13 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Matt Leacock
Rob Daviau
Rok vydání: 2015
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Znovuhratelnost


Zdravím
Přemýšlím že bych hru koupil dá se hrát opakovaně?jak je to s těmi nalepovacimi samolepkami neznehodnoti se hra pro další hraní?
28.2.2021 23:41:29

Legacy hra
Jedná se o Legacy hru, čili v ní hraješ kampaň, která je omezena na určitý počet misí (měsíců) během kterých děláš trvalé změny na komponentech. Myslím, že hra teda moc nepočítá s tím, že bys jí po dohrání kamapaně hrál znovu. Rozhodně nemůžeš pak hrát znovu jako kampaň. I tak to stojí za to.

Několikrát jsem si ale na legacy herní desce zahrál i normální Pandemic a jen jsem ignoroval změny na součástkách. Takže nějaký využití se najde.

1.3.2021 08:45:02

ad znovuhratelnost
Už jsem to tu psal někde v jiném vláknu, takže se budu opakovat, ale základní pandemic po dohrání Legacy hrát můžeš. Jen si musíš dát pozor abys v průběhu kampaně nic netrhal (občas máš roztrhat kartu města nebo postavy... tak je dej jen stranou pro účely kampaně a pak si je vrať po dohrání kampaně mezi normální karty), jinak vše ostatní můžeš dělat, pak jen ignoruješ ty změny. A jak píše Makis níže, můžeš ten otevřený obsah využít i jako rozšíření pokud chceš. Za ty prachy, tedy dostaneš jak základ, tak legacy kampaň a plus ještě volitelné rozšíření.

1.3.2021 10:56:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Jdu do ni

Ok super Díky za typy půjdu do ní doufám že to bude dobrá hra když je druhá na board geek game

1.3.2021 11:05:03

..

Ještě dodám, že v základním pandemicu jsou cca o 2 spoje mezi městy méně. Tedy pokud to budeš chtít mít stejné, tak si je musíš škrtnout.

Kampaň lze hrát znova s novou krabicí (zkoušel jsem, pár let mezi kampaněmi), ale není to úplně ono. Když jsem věděl něco z budoucna, co by ovlivnilo současné rozhodnutí v něčem, tak jsem to rozhodnutí nechal zcela na spoluhráčích. Objevování nového/neznámého/wow efekty při druhém hraní už nejsou. :)

1.3.2021 18:23:33

Postavy
Nie su v legacy verzii aj ine postavy ako v klasickej verzii?

1.3.2021 19:00:47

Vybíráme z Bazaru

Jak nedostat INFARKT
Jak nedostat INFARKT
Akt. cena: 800 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas