Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 286x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Opravené karty – dotisk (?)

Zdravím,

pokud bylo ve vedlejším vláknu oznámeno („Bude dotisk?“), že se připravuje dotisk základu hry, co takhle při téhle příležitosti udělat dotisk též limitovaného množství chybně vytištěných karet? Tj., Bilbo 1, Bilbo 2 a Hudebník 11.

Díky úsporám z rozsahu by náklady na tisk pár desítek karet mohly být minimální. Případná nutnost zaplacení alespoň poštovného ze strany zákazníka by též nemusela být problém.

K dispozici jsou sice přelepky, nicméně jedná se spíše o nouzovou možnost; tím spíše, že je kvůli povaze hry žádoucí, aby všechny karty byly stejné.

Já bych o to tuhle možnost nejspíše zájem měl. Zároveň by se mohlo jednat o pěkné prozákaznické gesto ze strany Blackfire.

Názory?

Děkuji.
8.2.2021 08:30:05

Dotisk
První dotisk nezaplatil ani slibovaný překlad DLC a to šlo "jen" o přeložení textu v excelu. Výroba karet je u BF podle mě naprosto nereálná. Nikdy k tomuto nepřistoupili, možná ty chyby ani nebudou v dotisku opraveny.
A pokud budou, tak můžeš zkusit celou hru reklamovat a žádat výměnu svého vadného kusu, za kus bez chyb :-D

8.2.2021 10:58:16

blackfire

nevím, jestli je to povahou her, které blackfire vydává, navíc jich mám ve sbírce asi nejvíc, ale asi si nevybavím hru, kde by pravidla nebo herní prvky neměli naprosto zásadní chyby/překlepy... proč? :(

a zaslání opravených přetištěných dílů fakt nehorzí...

8.2.2021 16:21:35

PetrR
Možná právě proto, že vydává příběhové hry, kde je toho textu oproti jiným vydavatelům podstatně více...

8.2.2021 18:00:17 | Upraveno autorem (porovnej)

Mitogar
To určitě platilo před pár lety.V současné době,třeba Albi nebo FitB mají málo textu?
A třeba já dostal z Albi karty k Gloomhavenu ,od FitB novou desku k Ariovistovi,Rexhry teď budou rozesílat karty k Bestiáři. Takže ono to určitě jde.

8.2.2021 19:04:00

Jde to když se chce
Jasně, že to jde. Já dostal ke Gloomhavenu opravené karty, pak jsem napsal Albi jestli by mi neposlali opravená pravidla a knihu příběhu z druhého dotisku, a poslali úplně bez problému. To samé karty k Race for the Galaxy, nová pravidla k Andoru. Od Mindoku zase pravidla k Nemesis, a nějaké chybějící komponenty, od Tlamy pravidla k On Mars. Ale když jsem napsal BF jestli by poslali opravená pravilda a karty z druhého dotisku k Černému moru, tak prej že ne, že nemají :-D.

8.2.2021 19:53:00 | Upraveno autorem (porovnej)

Opravené karty
Já samozřejmě vím, že ostatní vydavatelé pošlou opravený materiál, pokud je možno vyrobit nové karty. Spíš narážím na to, zda nebyl nebo není problém u dotisku nových karet od FFG. Prostě vám tak velké studio toto není schopné udělat, pokud není tiskové okno. Chyby jsou a vždy budou i u ostatních českých vydavatelů (Rexhry jsou schopni při vydání 10 karet udělat na dvou z nich chyby a přesto je mám rád), jen je mi líto, že se to točí stále kolem Blackfiru. Vlastním od nich téměř celou produkci her a nemyslím si, že jsou chyby nějak zásadní. Souhlasím, že Fox in the Box jsou v tomto nejlepší ;)

8.2.2021 20:18:23

Mitogar
"Možná právě proto, že vydává příběhové hry, kde je toho textu oproti jiným vydavatelům podstatně více..."

7 divou duel, potom rozšírenie pantheon a ešte aby nebolo málo tak aj agora. Žiadne veľké príbehové hry ;).

A prečo sa to točí stále okolo bf? Lebo ich robia najviac aj tam, kde sa to "nedá"?

8.2.2021 21:39:57

JAHMAN
Nevím, proč sem vypisuješ zrovna hry bez příběhového textu a nezmíníš těch min. 20 her s textem z portfolia Blackfiru. Bohužel je tu opět křížové tažení a nehodlám se toho účasnit. Klidný večer všem ;)

8.2.2021 22:13:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Mitogar
Ty si argumentoval, že chyby a preklepy sú možno pre to, že blackfire vydáva príbehové hry s veľa textom oproti iným vydavatelom. Ja som iba poukázal, že chyby aj preklepy robí aj v malých hrách bez príbehu a s minimom textu ;). Neviem teda prečo mám vypisovať príbehové hry v ktorých bf robí chyby.

8.2.2021 22:30:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Opravené karty – dotisk (?)
Já si nové hry kupuji spíše sporadicky; Putování po Středozemi byla po delší době výjimka. Můj pohled na věc proto může být lehce idealistický. Distributora tedy neřeším, řeším hru.

Překlepy v doprovodném textu bych vzhledem k jeho rozsahu pochopil a omluvil, jde mi spíše o samotné karty jako o aktivní herní prvky.

Jsou tu totiž de facto asi 3 skupiny lidí. První skupina vůbec neví (nebo ji to nezajímá), že jsou ve hře chyby; akorát si tak pro sebe možná říká, že se za toho Bilba „hraje nějak divně“. Druhá skupina si vystačí s přelepkami a třetí skupina by raději uvítala opravené karty. Dotisk opravených karet – byť v nějakém hodně nízkém nákladu – bych považoval za docela konstruktivní způsob, jak udělat něco pro tu třetí skupinu.

Co jsem se tak díval, tak stále nejde o standard (i v zahraničí), nicméně bylo by fajn, kdyby se tak v budoucnu stalo; resp., abychom se posunuli ze stavu „oprav si sám“, a.k.a. „Se stim smiř!”, někam do stavu a zkušenosti, jejž popisuje třeba deema.

Za českou verzi hry jsem rád; tím spíše, vezmu-li v potaz ústup třeba videoherních lokalizací… V nejhorším případě se tedy zařadím do té druhé skupiny (viz výše).

8.2.2021 22:30:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Raymond
Je to jednoduché, naprostá většina zákazníků je ta první skupina, která o chybách neví nebo je nijak neřeší viz Mitogar, takže proč by to někdo řešil? Druhá skupina si poradí svépomocí, tu také není třeba řešit, no a třetí stačí jenom ignorovat, případně si z nich občas udělat srandu, však na nich prodeje nestojí :-)

9.2.2021 16:05:44

Droll
Na rozdíl od Tebe mám případné chyby na kartách opravené přelepkami ve všech svých hrách a tak právě vím, že uvedené chyby nejsou nijak zásadní a nebo nejsou ani omezující při hraní dané hry.
A je mi jedno zda se jedná o hry od Albi, Rexíků, Mindoku, Blackfiru nebo kohokoliv jiného ;)

9.2.2021 17:44:52

OK
Tak ještě oprava, pak je tu čtvrtá skupina, která sice chyby nepovažuje za nijak zásadní a omezující hraní, ale přesto si karty zprasí přelepkama. A pátá skupina, která si přelepí chyby v aplikacích :-D

Když jsem v roce 2011 přelepoval karty v Arkham Horror, říkal jsem si, no je to velká hra, to se občas stane, ještě že nám tu někdo ty americký hry vydává. Když vidím v roce 2021 PánOprstenů a dotazy na opravy jako přes kopírák, tak mi to přijde přinejlepším hodně legrační. :-D

9.2.2021 23:38:27

Vybíráme z Bazaru

Predam 7th Citadel Gameplay All-in
Predam 7th Citadel Gameplay All-in
Akt. cena: 4300 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas