Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 285x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nové fyzické rozšíření

Na BGG se aktuálně někdo zdatný pochlubil, že z herních souborů na Steamu dostal zajímavé informace ve vztahu k příštímu fyzickému rozšíření:

https://www.boardgamegeek.com/thread/2579065/next-expansion-information-found-steam-game-files

Nechcu tady příliš "spoilovat", takže snad jenom v krátkosti, že rozšíření má obsahovat 6 nových hrdinů (např. Boromir), šest nových typů nepřátel (např. skřeti na vrcích), 18 mapových dílků, 6 nových rolí (např. rádce), 6 dalších terénních prvků (např. barikáda) a přes 6 desítek karet předmětů, dílem upgradů stávajících věcí a dílem zbrusu nových nápadů, jako je krátký luk!
13.1.2021 15:54:24

:-)
No proč ne, na toho létavce jsem zvědavej.

13.1.2021 16:24:35

Hrdinové
No některé hrdiny ani neznám co jsem koukal na spoilery.
Co se týče short bow, tak doufám že bude jednoruční :D
Taky doufám že se tam jako zbraň objeví nějaké útočné kouzlo.

13.1.2021 16:57:26

mapy
Pomaly si z tých mapových dielikov vyskladáme celú stredozem :)

15.1.2021 09:32:50

Nové rozšíření
Zrovna jsem měl v plánu nadhodit podobnou otázku a vidím, že je to vyřešené. Docela by mě zajímalo, v jakém časovém horizontu to představí a jak dlouho bude trvat příprava českého vydání (jestli vůbec). Zrovna se s bratrem vydáváme na poslední tažení v Kostech Arnoru a dost se těšíme na další dobrodružství.

16.1.2021 23:40:57

rozšíření
Co je mi po krátkým luku, kdy je tam nová kategorie "mount"? :)) To mě zaujalo asi nejvíc. Zrovna vrrci a lítací potvory se daly docela čekat. 6 nových hrdinů a 6 nových povolání... Tady jsem spíš na pochybách, jestli to tý hře ještě vůbec prospěje. Už takhle je tam toho zbytečně moc s ohledem na omezenou znovuhratelnost a ještě si FFG musej vymýšlet nové netolkienovské postavy.
V CZ překlad upřímně doufám (stejně jako v dopřeložení alespoň jedné DLC kampaně).

18.1.2021 13:37:33

Mount
Co se téhle kategorie týče, sázím ponejvíce na to, že budu moci mít v rukou např. více tretek, než jenom jednu. Nebo je bude možné během rozehraného dobrodružství snadno měnit.

Příliš se mi nechce věřit, že by kůň měl primárně sloužit k rychlému přesunu po mapě. Opatrný a relativně pomalý pohyb družiny je natolik zásadní koncepční element, v kontextu ubíhajícího času na splnění mise, že by to výše uvedený přídavek svou vlastností mohl snadno rozbít.

Ale nechme se překvapit :) Každopádně je-li řeč o překvapeních, domnívám se, že s češtinou tady lze na sto procent počítat!

18.1.2021 15:59:17

a hlavně figurky!
Nevím do jaký míry je to spoiler, když to asi stejně brzo oznámí, každopádně když už nic jinýho, tak bych to koupil kvůli novým nepřátelům! Sice v samotný hře mezi nima v podstatě není rozdíl a všichni se chovaj více méně stejně (což je vlastně trochu škoda), ale figurky (zvlášť nabarvené) vypadají zkrátka epicky! jestli ej pravdivý ten seznam ze Steamu, tak se je na co těšit :)

18.1.2021 16:58:44

Nepřátelé
Ano, do jisté míry máš pravdu. Nicméně fungují určité vzorce - třebas velcí nepřátelé jako zlobr jsou málo pohybliví, ale zase odolnější (mají hodně životů). Pavouci zhusta moc nevydrží, ale jsou naopak hodně rychlí. A třeba přízraky mají zcela pravidelně kouzelnou zbroj, proti které většina zbraní nefunguje.

U popisku nepřítele mi osobně přijde dosti zbytečný výčet jejich jakože speciálních vlastností (jako krvežíznivý nebo tak něco). Uvítal bych místo toho tlačítko na okamžitou likvidaci modelu nebo celé skupiny nepřátel - namísto postupného naklikávání zranění. Plus bych se nebránil nějakým novým nápadům, jako tomu je v případě duchů ze Stínových cest, schopných procházet skrze pevné překážky :)

18.1.2021 20:07:29

Nepratele
Ostatne: mala realna variabilita nepratel je asi nejvetsi minus cele hry. Kdyby nepratele meli taky nejake "staty" jako hrdinove a proti kazdemu typu nepratel bylo nutne bojovat trochu jinak, nebo mel speciani utoky (kradl by inspiraci, nicil zbroj, daval konkretni typ zraneni), tak by davaly smysl i zcela jedinecne typy nepratel. Takhle je to vzdy plus minus stejny genericky enemak a lisi se jen modely nebo pohyblicost a pocet zivotu. Na modely z noveho rozsireni se ale kazdopadne tesim. Cim vic typu nepratel, tim mene bordel v rozlisovacich praporcich :)

24.1.2021 15:55:32

Na BGG pribudli prvé fotky nového fyzického rozšírenia, viď link nižšie:

https://www.boardgamegeek.com/thread/2579065/next-expansion-information-found-steam-game-files/page/4

Figurky sú veľmi zaujímavé. Vyzerá tak, že Beorn ich bude mať dokonca dve.

28.6.2021 09:14:07

Here we go:

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2021/7/8/spreading-war-announcement/

8.7.2021 21:51:54

Tak potom čo som to prečítal, musím skonštatovať, že FFG posunulo tú hru na ďaľší level. Ročné obdobia, presuny medzi kráľovstvami, atď. Myslím si, že máme sa na čo tešiť. U mňa tutovka, len dúfam, že BF to vydajú po česky!

9.7.2021 07:07:02

Blackfire vydání potvrdili.;-)

9.7.2021 08:12:18

Vlákno zamykám, případně prosím pokračovat v diskuzi přímo u rozšíření, na které dával odkaz 2vkjmch.

 

--
admin popisů a recenzí her ZH, překladatel FitB

14.7.2021 09:29:47

Vybíráme z Bazaru

Rallyman GT - KS + rozšíření
Rallyman GT - KS + rozšíření
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 10 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas