Pán Prstenů: Putování po Středozemi

xxxxxxxxxo hodnoceno 287x (Seznam vlastníků)

Pán Prstenů: Putování po Středozemi - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Grace Holdinghaus
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

CZ vydání

Už se objevily na webu první předobjednávky cz verze

aktuálně uvádí termín naskladnění 30.dubna 2019
aktuální ceny od 2339,-

našel jsem zatím na hras.cz, planetaher.cz, tlamagames.com
______________________
hráč a drobný sběratel
hlavní tvůrce Facebookové stránky POD VÍKEM
26.2.2019 17:00:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Došlo
Zdá se, že už to došlo i na fantasyobchod.

23.4.2019 12:38:57

Edison
Ano, avizovaný termín nastavený Planetou, tj. 30.4.2019 se stihnout povedlo:-) Už mám v mailu potvrzení...

23.4.2019 12:55:14

saiwer
Jo ten posunutý se stihne, ale na ten prdím. Kluky chápu že v tom nejedou, ale příště se zařídím jinak.

23.4.2019 13:19:54

Edison
Na to máš samozřejmě plné právo. Já jen reagoval na to, že Planeta her nikde neuváděla, že hra bude dostupná 18.4.

23.4.2019 13:43:51

Saiwer
Na shopu ne, taky jsem pracoval s jinou informací, mě je jasný že za to nemůžou ani BF ani Planeta, prostě se to tedka podělalo, trochu na to mám smůlu tak už mě to moc nebaví :)

23.4.2019 14:08:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Planeta Her
Planetě to přijelo dneska, tak snad jste si ti, kdož byli touto nepříjemností postiženi, aspoň užili hezkého víkendového počasí někde venku, a teď si to o to víc užijete o nadcházejícím plánovaném hnusném víkendu. My se z toho samozřejmě pro příště poučíme a důvěryhodným obchodům, kterým bezesporu Planeta je, to holt pošleme s ještě větším předstihem (až zase bude nějaký celosvětový launch).
Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

23.4.2019 17:04:02

Planeta
Dnes jsem si vyzvedl na Planetě, všechno v pohodě. Potéže s dopravcema znám, člověk s tím holt nic moc nenadělá (třeba velmi drahé UPS je podle mě velmi tragické).

23.4.2019 20:39:47

Dopravce

Hoj kluci, Edisone nejvíce.
Sleduji tuto diskuzi a normálně se chlámu jako po dost dobře ubalené cigaretě vlastní produkce.
Už asiG 15 let dělám ve firmě, která se živý hlavně expedicí zboží, takže bych vám všem dokázal vykládat hodiny co se může " do zádele " stát. A věřte, že na skladě máte i člověka, co naloží krabičku velikosti hodinek, ale když má k tomu přidat olbřími krabici, co by spolkla třeba pračku, tak to prostě na čtečce "CANCELnuje" a vše je v p.... Pak ti volá zákazník a ty si vymýšlíš neuvěřitelné příběhy.
V kanclu si pak říkáme, ty voe to snad není možné.....ALE je. A víte, co říkám rozhořčeným zakošům? " Že se snažíme kolonizovat Mars ( i herně ), ale neumíme dodat zboží do 3 dnů. Chápete to?
Já něco chci a VY mi to neumíte dodat do 3 dnů. No, někdy neumíme ( možná často).
Proto jak BF, tak klukům z Brna přeji do dalších předobjednávek pevné nervy, ptž jesli existuje malilinkaté procento, že se to posere, tak co..... si doplňte sami.
Edisone, možná buď rád, že jsi součást Murphyho zákona.
P.S. No a jelikož se urazíš, tak si s Tebou klidně dám 5 hod partii, jako omluvu? A pokud NE, tak klobouček.

23.4.2019 20:57:01

Planeta her
Tak už mám taky hru na cestě. Že mi nepřišla před velikonocemi, mi vůbec neva, přestože se na ni těším. Stejně mám rozehranou jinou hru.

23.4.2019 21:02:54

Planeta her
Chlapci, děkuji za poslání, Velikonoce byly stejně ve znamení práce na zahrádce (ne na Velký pátek, samozřejmě:):):)

23.4.2019 23:10:02

Elkrajico
Nevím proč bych se měl urážet, spolupracuji s expedičníma firmama ve své vlastní firmě, takže mám na Vaši práci svůj názor, a například včera mi sám dopravce/řidič změnil dodací termín na dnes...asi prostě nestíhal. Ale to sem nepatří. Jsou mi fuk důvody, jako jsou fuk důvody mojím zákazníkům, proč sem cokoli nedodal v domluvený termín. Taková je halt doba. Hru mám a už máme první partii za sebou. Howgh.

25.4.2019 08:31:38

Ztraceno v překladu...
... aneb když chceš ochutnat, pomoc si sám, milý trole! Eh, zlobře jsem chtěl říct.

https://imgur.com/a/G6XXVrp
________________________________
BLACK LIGHT STUDIO | Graphic Design

30.4.2019 09:41:14

Morthe
Tak ta cestina je na tom podle obrazku hodne bidne. Nastesti je to v aplikaci a doufam, ze to jeste odstrani.

30.4.2019 09:54:40

konpok
To jsem si myslel u Panství hrůzy taky, ale co jsem to před časem po dlouhé době zkusil česky, tak to byla pořád podobná bída.

30.4.2019 10:03:57

Cestina v aplikaci
Koukam, ze toho bude jeste ranec. My jsme zatim prosli pouze 1. scenar, a i tam byla hromada chyb. Screeny jsme bohuzel nedelali. Tak snad to jeste vychytaji, kdyz uz se to stejne musi obnovovat kvuli tem chybejicim pismenum ve slovech jako je Úspěch. Divim se, ze uz je hra pomerne dlouho v prodeji, a zatim se tak nestalo.

30.4.2019 12:54:28

spěch
Já pořád pospíchám, takže vždy mám spěch. A hraje se to samo, žádný scénář jsem ještě neprohrál :-)

30.4.2019 13:02:51

oprava
Ono to není tak jednoduché, mám tušení že se musí čekat na FFG až provedou update aplikace.

30.4.2019 13:29:39

Aktualizace
Poslední aktualizace v Google play od FFG byla 26. 4., takže Blackfire už určitě šanci opravit chyby měl. Ale jak už tu někdo psal i v případě apky k Mansions of Madness, tak moc nevěřím tomu, že ji budou nějak zásadně opravovat.
A těch chyb je tam tolik, že by to někdo musel kompletně pročíst a poopravovat, to není práce na chvíli.

30.4.2019 14:01:56

Re: VitekS
Těch chyb je celá řada a je z nich evidentní, že neproběhla žádná korektura.
Namátkou: "to je kapitán, kterého musíte porazit a zaHmout" ... nebo "značky na rozpadající se ZI naznačují, že TY kdysi bývala vyspělá civilizace". (sic!)

K závislosti na updatům od FFG: imho jen výmluva a soudě dle Panství hrůzy, které je rok staré a u kterého jsem při hraní dva týdny nazpět napočítal jen za ten jeden scénář asi 10 chyb se nebudu divit, pokud se na to BF opět vys**e. Určitá skupina lidí si to stejně koupí, tak co.

30.4.2019 14:46:40 | Upraveno autorem (porovnej)

Apka

Tak snažím se uklidnit, že to vydávali se světovou premiérou takže tam byl značný tlak na rychlost prekladu. Takže teď už pilně opravují a brzy to vydají :-P

30.4.2019 15:01:26

Blackfire preklad
Co sa tyka prekladu, budem velmi sledovat ako toto bude BF riesit. Ci budu preklad opravovat, alebo nie - vramci update-ov v danej appke. Ono vzdy ked vyjde (alebo je oznamena) nejaka hra v cestine, tak mam v hlave tieto otazky:

1. Bude to pribehova hra, alebo uzatvorena
2. Budu vychadzat dalsie rozsirenia?
3. Kto bude robit preklad?

Prvy bod je velmi urcujuci faktor, cize ak je to pribehova hra s velkym poctom textov, tak uvazujem nad tym - a naozaj velmi intenzivne - ci tu hru vziat v cestine. Nakolko niektorym ludom sa hra tazsie s anglickymi flavor textami. Nie je to ale urcujuci faktor, a aj uzatvorene hry kupim v cestine - vacsinou preto, ze chcem podporit daneho vydavatela. Ako naposledy Fox in the box a vychadzajucej hre Root. Ale paci sa mi co "vystraja" v poslednej dobe aj Albi a fandim im.

Druhy bod je vzhladom na cestinu taktiez rozhodujuci faktor. Pretoze nie vsetci vydavatelia su ochotni trapit sa s vydavanim rozsireni, ak sa im to financne neoplati. A mnohi to chapeme. Ale je tu napriklad spominane Albi, ktore napriklad pri Scythe ide rad za radom. Pri This War of Mine urobili tiez velky kus prace a bol som prekvapeny, ze sa pustili aj do prekladu rozsirenia. Ak je hra pribehova, castokrat to, ze nevyjdu rozsirenia velmi zavazi, kedze tych pribehov si chceme vychutnavat co najviac. Pokial nevyjde cesky rozsirenie pre hru, ktora pribehova nie je, tak mi to az tak nevadi a som ochotni mat doma aj zmiesanu verziu, pripadne si pocestit tie karty aj sam (aj ked zatial som tak spravil iba pri Battles of Westeros napriklad).

A tretia vec coraz viac zacina ovplyvnovat moje rozhodovanie. Lebo napriklad spominany This War of Mine je podla mna super prelozeny, cital som si namatkovo tie ceske textiky a je to naozaj dobre. Ked ale vidim co spravilo BF pri tomto JiME, tak zacinam tento bod uprednostnovat a casom sa urcite stane aj ostatnym hracom, ze ked uvidia, ze hru preklada BF, zacnu sa nad tym zamyslat viacej. A bude len dobre, ak sa budu aj ozyvat, pretoze to, ze BF ma licenciu a clovek skratka nema na vyber si vyberat medzi viacerymi vydavatelmi, a musi vziat to co je, raz dosiahne hranicu, kedy to bude neunosne. Naozaj jedine stastie BF je to, ze nemaju konkurenciu, inak by nepredali vzhladom na ten preklad jedinu kopiu JiME, ak by existoval preklad napriklad od Albi, alebo kohokolvek ineho.

A este by som sa vyjadril k tomu druhemu bodu, ale uz tak som dost odbehol od temy, len aby som zdoraznil, ako mi prekaza to ako sa na ten preklad appky BF vykaslalo a pevne verim, ze aj na zaklade tohto podnetu a mnohych inych podomnou tuto vec budu riesit. Ak nie, tak si namiesto ceskych hier od BF kupim radsej jeden velky slovnik, alebo dalsi tablet, na ktorom nebude nic ine iba google translate :)

30.4.2019 21:17:35

TomL
No těch chyb jsem si všiml a většina z nich nedávala hlavu ani patu. Proto chci věřit a doufat že se provede oprava.

30.4.2019 21:40:53

Kauzalita v praxi
"Překladatelé aplikace překládají asi za polovinu běžné odměny, jinak bychom to vůbec nemohli vydat."

30.4.2019 21:42:52

Jana

Ale to přece není problém zákazníka. Ten by měl dostat "zboží" v pořádku. Jen další výmluvy a vyhýbání se zodpovědnosti.
Doufám, že BF s tímto přístupem brzy narazí..

30.4.2019 21:56:34

preklad
ako, tak tento preklad je uz naozaj silna kava.. a to som ten, co povazoval utoky na BF ako hon na carodejnice, ale toto vyzera ako fakt pruser.

30.4.2019 23:00:20

Vybíráme z Bazaru

Fallout zátky
Fallout zátky
Akt. cena: 260 Kč
Končí za: 18 hodin

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas