Pán prstenů: karetní hra (revidované vydání)

xxxxxxxxoo hodnoceno 30x (Seznam vlastníků)

Pán prstenů: karetní hra  (revidované vydání) - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nate French
Rok vydání: 2022
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dotaz - vyplatí se?

Zdravím,

S přítelkyní jsme si velice užili nedávno znovu vydaného Harryho Pottera i s rozšířením, máme rádi i hry na způsob Břinku apod. Tudíž, když vyšla tato revidovaná edice (do té doby jsme o LotR LCG neměli ponětí), tak nám docela padla do oka.

Nicméně, rád bych se zeptat na pár dotazů :) - 
1. Herní doba - co jsem pochopil, v základně hře jsou tří kampaně/scénáře - herní doba je udávaná cca 90min, znamená to, že reálná herní doba je cca 4-5 hodin? Maximálně prodloužené tím, že scénář nesplníme a pojedeme znovu? 
2. Našel jsem obchody, kde se dají ještě sehnat nějaká rozšíření (nikdy ale ne všechny z celého cyklu…) má smysl tyto rozšíření - ač vždy nekompletní z jednoho cyklu, pořizovat? Má smysl pořídit velké rozšíření - našel jsem ještě skladem khazad-dum, když nebudu mít předchozí cyklus/cykly? Chyběli by karty?

3. Nebo má smysl počkat a doufat v další nová/revidovaná rozšíření? - Okolo tohoto jsem moc informací bohužel nenašel :/ 

4. Respektive, má vůbec smysl jen základní set v tuto chvíli kupovat? Pokud jsem pochopil správně množství obsahu, tak mi to nepřijde úplně worth to buy. Tudíž bych se určitě snažil buď sehnat starší rozšíření (pokud mi to posvětíte, že to má cenu :D), anebo bych čekal na další nová/revidovaná rozšíření.

Jde mi pouze o vše s českým překladem.

 

Moc děkuji za případné odpovědi. A pokud by se našel někdo, kdo se v tomto světě vyzná a zasvětil by mne do základů, co nyní má/nemá cenu koupit, budu moc vděčný :)

24.3.2022 10:13:37 | Upraveno autorem (porovnej)

No ca sa tyka mna, tak ak ti ide iba o cesku verziu tak by som este s kupou pockal. uz je ohlasene revidovane vidanie jednej kampane v EN 

https://www.fantasyflightgames.com/en/news/2022/3/17/evil-reawakened/

Ak by sa tato prelozila do CZ, tak by som do toho na tvojom mieste siel, pretoze hra je dobra ale samotny zaklad sa moc neoplati, dost rychlo ohraje. 3 scenare su malo. S evil-reawakened kampanou by ich bolo dokopy uz 12 co je celkom lepsie uz.

 

24.3.2022 10:33:50

Ahoj, jak píše @Kovko , čeká se na ohlášení nového českého obsahu takže něco vyjde. Spekulace je, že to bude právě ten Angmar cyklus. A možná nějaká saga.

My jsme koupili ten nový core set (k tomu co ještě šlo v CZ a pak i dost věcí v angličtině), hrajeme se synem a jedna hra nám zabere cca 2 hodiny. Odehráli jsme základní scénáře a 2 z Khazad Dum.

  1. Ty tři základní questy si patrně zahrajete několikrát, alespoň my ani jeden nevyhráli napoprvé. Pak se dají zkoušet různé balíky a různí hrdinové, je tam variabilita a nás bavilo si zahrát scénář znovu. Každopádně pokud vás to chytne tak to další obsah určitě chce.
  2. Velké rozšíření má smysl i bez těch dalších packů, jsou tam 3 scénáře. My kromě základu hráli právě Khazad-Dum a ten se teď prodává za 350, jsou tam 3 nové scénáře a nové hrací karty. Hráli jsme s kartama z core a toho rozšíření, dá se to vyhrát. Dědicové Númenoru jsou prý už těžší, ty asi jen s core nemají smysl, bylo by trápení (my je ještě nezkoušeli)
  3. Blackfire ohlásil, že něco nově v CZ vydá, tuším že hintovali 3 rozšíření - nový obsah, co v češtině ještě nevyšel. Jestli budou reprinty není jasné, kdysi psali že třeba Hon na Gluma už patrně nikdy nevydají
  4. Určitě v CZ něco vyjde, jen se neví co a kdy :-) Já nakoupil a budu kombinovat CZ a EN karty, hrajeme tak v Marvel Champions a dá se 

 

 

 

 

 

24.3.2022 11:26:01

V této hře určitě neplatí, že zahrajete scénář a pak už nemáte co objevovat. Já jsem si se základem vystačila docela dlouho, lze zkoušet různé kombinace karet. Určitě stojí za to koupit i neúplné cykly rozšíření, scénáře na sebe navazují jen volně a karet budete mít i tak dost. Záleží, jestli vás bude bavit základ. A potom, jak už  bylo řečeno, chystá se v češtině nový obsah. Každopádně, ať se hra líbí, u mně patří k nejoblíbenějším. 

24.3.2022 12:01:30

S dovolenim se pripojim s dotazem. Hrajeme take Harryho Pottera a celkem dost. Narazil jsem na tuhle hru a taky nas zajima, zda je to s tim podobne. Po shlednuti par videii bych rekl, ze nejaka podobnost tam je, ale jak moc velka nebo mala? 

26.3.2022 10:27:32

Treba si uvedomit ze toto je iny typ hry ako Harry Potter alebo Brink. Spominane su mechanicky deck buildery a toto je deck construction. Teda znacna cast "hry" je v tom ako si vyskladat balik aby fungoval pre dany scenar. Je to LCG, (living card game) co je ina metoda distribucie kariet - fixna, clovek presne vie co kupuje, naproti tomu ako to maju ine CCG,TCG hry kde boli/su rozne packy, boostre, startery a je tam trosku toho gamlingu. 

Co chcem vlastne povedat; Po prve je to skvela hra ale musite mat trochu vztah k takemu typu hier, kde skladate balik, aj ked sa da najst hotovy na nete a moze vas to bavit. Oproti inym LCG (arkham, marvel) je LOTR podla mna najviac zatazeny na tu skladbu balika, lebo neskor co scenar, to potrebuje iny pristup. 

Po druhe core box je take demo, teda dobre na odskusanie a pocit co je to zac, ale ziada si to dalsi obsah, aby bol vacsi card pool (a za tych 10 rokov ho tam je). Inak aj preto ze je ten card pool obmedzeny tak 2 z 3 scenaroch su dost tazke ak sa hraju iba s tymi kartami zo zakladu. (teda ja mam 2 stare core boxy, neviem ktore karty pridali do tohto revidovaneho vydania aby to trochu zjednodusili, ked vobec). Celkovo je podla mna LOTR tazka hra, neviem si predstavit ze by som to niekomu vysvetloval aby si zahral jednu hru. Je tam tolko interakcie a roznych okien a faz ze aj po desiatkach hrach treba nieco dohladat na nete. 

Inak LCG je zivotny styl ktory vyzaduje dost casu a penazi :) ale ja som mu uplne prepadol. Snad tento aspekt niekomu pomoze v rozhodovani

30.3.2022 21:51:32

Ahoj,

podle mě základ je si hru zkusit, zjistit, jak funguje a jestli vás vůbec bude bavit. To samotné povede k tomu, že budeš lépe chápat, co vlastně má pro vás smysl dál kupovat. Takže nejdřív bych koupil jen core set.

Určitě je lepší revidovaná verze core setu – všechny karty jsou v ní v dostatečném počtu kopií, jsou v ní praktičtější žetony (pro násobky hodnot), je v ní referenční příručka (v minulosti byla jen ke stažení v pdf), jsou v ní karty pro kampaň… Sám mám dva původní core sety a přesto jsem revidovaný pořídil také (hraju většinou “obouručně”, karet byl stále nedostatek :)).

Píšeš, že ti jde pouze o vše s CZ překladem. To bych si dvakrát rozmyslel, pokud je aspoň trošku EN ve vaší moci. Obecně máš u LCG skoro jistotu, že přeloženo nebude vše. Už teď si můžeš v EN pořídit The Dark of Mirkwood AP, což jsou dva samostatné scénáře, kterými můžeš prodloužit kampaň z core setu. V CZ jsem tento balíček nenašel. Dál je překlad plný chyb, viz diskusi u původní hry. Pokud bys později chtěl dokupovat třeba starší věci, protože kdo ví, kolik původního obsahu bude nakonec znovu vydáno, budou dostupnější a bude větší výběr (i třeba z druhé ruky)…

31.3.2022 09:01:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Akt. cena: 1100
Končí za: 12 hodin

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Neznámá planeta
Neznámá planeta
Akt. cena: 1300 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas