Odhodlaní: Normandie

xxxxxxxxxo hodnoceno 213x (Seznam vlastníků)

Odhodlaní: Normandie - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: karetní hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: David Thompson
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dává herní systém vůbec smysl?

Zajímá mě, jak vám dává smysl herní mechanika ztenčování balíčku z důvodu ztrát v boji…viz např. situace níže.
Mám v balíčku řekněme 6 karet: 3 ostřelovači, 2 kulometčíci a 1 seržant. A soupeř 16: 3 ostřelovači, 2 kulometčíci, 1 seržant, 4 průzkumníci, 4 riflemani a 2 velitelé.
Každé kolo protočím fakticky všechny karty a mám maximální palebnou sílu. Soupeř který na desce i v balíku dorovnává moji bojeschopnost a navíc disponuje dalšími jednotkami, co jsou schopny utočit, mi fakticky dává menší poškození, protože nemá vždy optimální karty na ruce (čeká než je protočí)
A ano, může je stáhnout do záloh, ale dává to smysl, když předtím soupeř vystřílel moje karty z balíčku? Opravdu když máte početní převahu na bojišti, tak se snažíte ji snížit abyste zvýšili své šance? Celé je to příběhově podivné.
Budu rád za vaše názory, zejména za ty, které  vyvrací moje vnímání.

28.2.2024 11:36:54

Tyjo, takhle jsem nad tím nikdy neuvažoval. Pořád je důležitý vnímat to, že to je deck building. A ta mechanismus tu má přednost před tématem. Jakože tam jsou i další věci, co některým vadí, jako třeba že střílíš přes destičku lesa a šanci máš stejnou, jako když střílíš přes destičku louky (důležitá je jen samotná vzdálenost a hodnota obrany na poli, kde stojí obránce). Každopádně chceš být co nejvíce efektivní, ale zase nepřijít o dané karty z balíčku, abys neztratil i ten žeton na mapě. Já je třeba moc nestahuju, nebo případně až ve druhé půlce partie (hlavně ty pátrače). Jako nikdy mi to nevadilo, protože to celé beru jako dobře fungující light válečnou hru.

_____________________________________________
· od ledna 2024 admin sekce Novinky
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

28.2.2024 12:07:46

Ked silou mocou chces aby to tematicky sedelo, ber to z pohladu velitela. Ked velis 2-3 jednotkam tak sa vies rozhodovat rychlo, pruzne reagovat na nove situacie a utok je teda ovela efektivnejsi. 

Ked velis 10 catam prieskumnikov, mortarov, riflemanov, machine gunnerov, sniperov a neviem coho a vsetci ta neprestajne zahlcuju novymi informaciami tak efektivita ustupi chaosu a nemas sancu utocit rovnako produktivne.

28.2.2024 13:22:10

Vybíráme z Bazaru

Alchymici ještě nevyloupané rozšíření ke Kvedlalům
Alchymici ještě nevyloupané rozšíření ke Kvedlalům
Akt. cena: 560 Kč
Končí za: 1 den

Offcanvas