Nukleum - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Novověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Old Dawg
Board&Dice
Autoři: Dávid Turczi
Simone Luciani
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Zkroucené desky hráče

Po jednom dni začalo nepěkné kroucení hráčských desek, má někdo podobný problém? 

27.4.2024 06:25:39

Zatím jsem nepozoroval, ale obecně by mohlo pomoci zatížit a chvíli nechat rovnat.

27.4.2024 07:54:21

U této hry ne, nemám ji, ale bohužel kroucení kartonu u hráčských/společných desek je dneska až příliš častý jev, týká se to snad každé druhé deskovky, co mi přijde. Jen někdy to je o něco více (Mini Express, Age of Innovation…), často jen méně – třeba včera u Harmonies. Trochu pomáhá zatížit na pár dní třeba několika krabicemi s hrami nebo knihami. Nebo opatrně prohnout v rukách opačným směrem.

_____________________________________________
· šéfredaktor aktualit, schvalování a správa videí
· mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

27.4.2024 09:16:24

Jo, tohle je problém. U této hry jsem zatím nepozoroval, ale obecně má velký vliv vlhkost vzduchu, časem se to prostě na tom dvouvrstvém papíru projeví a chová se to trochu jako bimetal :D Dá se to zmírnit tím, že do krabice se hrou, která dělá problémy přidám pár sáčků se silica gelem, který u bot a her z tohoto důvodu nevyhazuji.

27.4.2024 10:44:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Bohužel stejná zkušenost. Herně výborná záležitost, ale desky hráčů + vedlejší plán se kroutí do luku. Hlavně u těch desek hráčů, kam si máte zasouvat akční destičky a kontrakty je to problém celkem velký.  

28.4.2024 06:30:30

Zatím jsme více podobných případů nezaregistorvali, ale poprosím foto a popis na info@old-dawg.cz a pokusíme se vyřešit :)

6.5.2024 16:42:54

Zdravím, mám stejný problém. Dokonce se to projevuje při hraní. Při rozložení hry jsou jen nepatrně prohnuté směrem nahoru a při konci partie cca 3h hraní jsou desky až nepěkně prohnuté, že destičky akcí propadaj pod hráčskou desku.

Mám doma vícero her s dvouvrstvými deskami, ale  s takovým problémem jsem se setkal až u Nuklea. :-(

8.5.2024 23:21:24

Já měl bouchnutou krabici v rohu, ale to neřeším. Nicméně desky se taky trochu kroutí a souhlasím s Sajnym, že na začátku hry je to ok, ale ke konci se trošku prohýbají a destičky akcí mohou zajet až pod desku. Zkusím je pár dnů zatížit.

Mnohem větší obavy mám z desek technologií, jak se vyloupávají a zasunují, to dle mě dlouho nevydrží, ty předěly jsou tenoučké. Asi si vyrobím nějaké zelené/červené žetonky.

9.5.2024 12:32:33 | Upraveno autorem (porovnej)

Včera jsem schválně zkusil nechat na stole přes den hráčské desky a musím uznat, že večer z nich byly pěkné dekorativní misky. Rohy a okraje tak 5mm ve vzduchu. Zkusil jsem to na víkend zatížit a uvidí se, ale dost nemile mě to překvapilo.

10.5.2024 09:36:59

Hmmm, takže dvouvrstvé desky v této hře jsou k ničemu, jak to vypadá.

Zkoušel to někdo reklamovat?

Je nějaké zástupné řešení, např. udělat to pořádně pomocí 3D tisku? Mám možnost i vícebarevného tisku, ale modelovat se mi to nechce…

Škoda, na hru jsem se těšil a chtěl ji objednat hned, co byla k mání, naštěstí jsem se udržel a teď už to fakt neudělám, dokud se tohle nějak nevyřeší…

10.5.2024 10:06:03

Momentálně máme v mailu pouze jednu reklamaci, prosím tímto všechny, jež mají podobný problém, ať se obrátí s fotkami na info@old-dawg.com, budeme to obratem řešit s továrnou a pokusíme se dodat náhradní desky v co nejkratším čase. Původní kus, ani produkční kopie žádné z těchto znaků nevykazovaly

10.5.2024 13:02:52

Včetně těch komentářů zde registrujeme celkem 4 případy (možná i z jedné várky/krabice), což je lehce přes 1% prodaných kusů, takže bych z toho nedělal generelní problém. Samozřejmě nás tyto nepříjemnosti mrzí a veškeré případy po obdržení reklamace obratem vyřešíme.

10.5.2024 15:25:03

Já teda po cca 8 zahráních nepozoruji, že by se desky jakkoliv ohýbaly nebo kroutily.

11.5.2024 00:41:26

Vybíráme z Bazaru

Tainted Grail: The Fall of Avalon ENG
Tainted Grail: The Fall of Avalon ENG
Akt. cena: 1500 Kč
Končí za: 13 dnů

Offcanvas