No Retreat: The Russian Front

xxxxxxxxxo hodnoceno 12x (Seznam vlastníků)

No Retreat: The Russian Front - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: GMT Games
Autoři: Carl Paradis
Rok vydání: 2011
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Scénáře

Mám za sebou skoro scénáře B, E a F (B a E za Rusy, F za Němce) a příjde mi, že scénáře(nepočítám celou kampaň) jsou téměř nevyhratelné za útočící stranu. Např. ve scénáři E, kdy Rus potřebuje 32 vítězných bodů aby vyhrál. Začíná s 23 VP a má 3 KOLA!! na to, aby získal 9 bodů. Pokud Němec udělá pár chyb, může Rus dostat cca 2-3 jednotky mimo zásobování a následně za ně dostat body (nehledě na to, že aby se tohle stalo, musel by Němec udělat docela VELKÉ chyby). Navíc si tyto jednotky může Němec vrátit zpátky. Pak by musel Rus obsadit 6-7 měst, což mi příjde jako nereálné, pokud Němec rozestaví své jednotky aspoň trochu chytře tak, aby se kryly ZOC. Dnes ještě budu zkoušet sólo scénář, pravděpodobně C, takže napíšu své dojmy. Co si o tom myslíte vy?
29.12.2011 15:21:35

Ecan
Bohuzel nemohu prispet troskou do mlyna, jelikoz jsem hral jen kampan. Ale jsem zvedav na nazory :) V te hre je tolik moznych figlu, ze klouzu urcite jen po povrchu, takze nejaky hlubsi vhled nabidnout nemohu. Ale rekl bych, ze to urcite mozne bude, preci jen to testovali nekolik let.

29.12.2011 15:25:26

Ecan
zni to zajimave, z kampane mi prijde 3 kola na 9 bodu take malo ale jak rika Sydo, je tam hodne figlu ktere na prvni pohled nejsou jasne.

29.12.2011 22:58:49

...
Mne prijde u hodne valecnych her, ze to ma utocnik tezke. Ale treba scenar To Rostov z Barbarossy jsem myslel, ze je nemizny za Nemce dat. No a pak prisel Tonda a zaprasil me v nem silene :) takze spis to bude tim, ze nemam strategicke mysleni :)
Falco - kdy dame dalsi kampan?

30.12.2011 08:33:58

(sydo) + poznámky ke scénáři C
Ha, jsem na tom líp, momentálně mám rozehranou kampaň, hranou "na pokračování", včera jsme skončili po 6. kole, statečně se bráním a mám postavenou obranou linii od Stalina (města, ne vůdce :D) až k Moskvě :).

Teď ke scénáři C - abych pravdu řekl, je to první scénář, kdy vyhrál útočník (o poslední bod , tanková jednotka na ropných polích bez zásobování byla zničena(EX) a armáda prozíravě umístěná do vlaku ropná pole obsadila. Každopádně jsem v tomhle scénáři trochu nadržoval Rusům, jelikož jsem se s dvěma tankovými armádami pohyboval v týlu Němce a v klidu si obsadil 4 města (Novorsiysk, Rostov, Stalino a Kharkov), což by asi ve skutečné hře soupeř nedovolil.

A poslední dotaz ke kampani - neměl by Němec mít na začátku 13 VP? Protože měst v Německu je 11, pak jsou tam ropná pole a Finsko. Tak teda nevim :(.

31.12.2011 12:01:02

Ecan
Za ropna pole Nemec nema nic, body dostava jen za uzemi dobyta nepriteli. Nemec ma body jen za ropna pole na Kavkaze, Rus jen za pole v Rumunsku.
Za Finsko ma Nemec bod az ve chvili, kdy tam posle nejakou Nemeckou jednotku.

31.12.2011 12:08:02

sydo
Á, díky, hned jdu ubrat jeden VP ;D.

31.12.2011 12:10:36

Vybíráme z Bazaru

Sword&Sorcery - Sigrid/Sigurd pack - postavy
Sword&Sorcery - Sigrid/Sigurd pack - postavy
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 10 hodin

Offcanvas