Na křídlech - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Zvířátka
Herní kategorie: karetní hra, strategická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Elizabeth Hargrave
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Tak zatiaľ každému, kto si Wingspan zahral, sa hra veľmi páčila! Pravidlovo relatívne jednoduchý engine building, trochu multiplayer solitaire, aj keď sú karty, ktorých efekt sa spúšťa počas ťahu súperov, a samozrejme sa súperí o bonusy každého kola. Avšak možností v hre je veľa, a teda aj spôsobov, ako vyhrať.

Tému je silno cítiť, obrázky kariet sú nádherné, každá karta je iná. Hru sa podľa mňa naučí aj nehráč, naozaj tých pravidiel nie je veľa. Ale hrať ju dobre už nie je také jednoduché, vytvoriť dobre fungujúci stroj vyžaduje aj trochu premýšľania a kombinovania. Základom je čo najviac zefektívniť každý ťah, takže je treba vyberať karty vtáctva veľmi premyslene.

Sústrediť sa na svoju bonusovú kartu? Alebo na žetóny úloh každého kola? Alebo len dávať do hry karty s vysokou hodnotou bodov? Alebo naklásť hromadu vajíčok (čo vajíčko to bod)? Alebo kombinácia dvoch-troch stratégii? Hra ponúka naozaj veľa možností, výýýbornééé!

Náhoda je v hre predstavená kockami potravy a kartami, ktoré sa objavia, ale je to minimálny podiel náhody, a šťastie hru určite nerozhoduje. Skôr jej dodáva variabilitu. Znovuhrateľnosť vysoká, táto hra ma asi neomrzí ani po 20 hrách. Aj veľmi dobre odsýpa, ťahy sú rýchle, prestoje hráčov krátke. Tak akurát na premyslenie toho, čo urobím v ďalšom ťahu.

Hrá sa výborne v 2, 3 aj 4, v 5 som ešte nehral. Priama interakcia medzi hráčmi moc nie je, skôr je v tom, že sa bojuje o verejný cieľ v každom kole.

Celkovo u nás veľký hit, veľká spokojnosť. Wingspan bude na stole určite veľmi často!

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry
27.1.2019 12:12:42

Náhoda
Je tam náhoda a dosť veľa. Niekedy s tým nič neurobíš. Ale hru si užiješ aj tak, proste robíš čo sa dá.
Minule som do stredného radu dostal 4 vtáky a pri akcii znášania vajec som dostal z celého riadku 7 vajec, 1 kartu som zasúval pod inú, 2 jedlá z banku a 2 karty.(2 vajcia som na to vyhodil) Bola to dosť nuda, okrem tohto som len vykladal drahé vtáky a iba občas vzal nejaké jedlo.
Spolu 105b.

10.10.2019 13:35:18

105
105 bodov mi nepride ako nuda, ja by som sa celmom bavil :D

10.10.2019 13:52:43

Rozumiem:-)
Mali sme tú hru druhý krát na stole. Karty som všetky neprešiel ani ich nepoznám. Som bežný hráč. Bola to náhoda :-)
Hra sa mi páči, je jednoduchá no dáva možnosť kombinovať. Veľmi dobre vyzerá.
Hrám lebo ma to baví. V tomto prípade by ma však viac bavilo hoci prehrať o pár bodov, ale mať v tom viac napätia. Dobré je, že je to nie je dlhé a dá sa zahrať viac partií. Beriem to tak, že každý hráč môže mať dosť odlišné podmienky a tie sa snaží čo najlepšie využiť. No aj keď sa mu to podarí, nemusí to stačiť na výhru. Samozrejme, hlavne že sa pri tom bavíme :-)

10.10.2019 14:14:16

...
Jak čtu ty diskuze ohledně této hry tak mě to láká ke koupi, zejména když jsem vyděl unboxing rozšíření u TeamCovenant. Otázka je má smysl čekat na dotisk jestli tam bude něco změněno ohledně současné krabici.

12.10.2019 13:23:11

VitekS
Jedine co by tam mohlo byt zmenene, su tie tri karty vtakov so zlym oznacenim, tych pismenok viažucích sa na bonusy na tajne ukoly.

12.10.2019 14:24:13 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Díky za info, jinak ty opravené karty jsou někde oficiálně ke stažení? Nebo samooprava doma?

12.10.2019 14:52:17

VitekS
samooprava doma, za na stiahnutie sa prihovaram aj ja :)

12.10.2019 15:08:04

S detma

Je to vhodné pro 9ti letou holku? Jaké je obecně hraní š dětmi? Chápou to? Diky

30.10.2019 15:45:32

S detmi
uplne v pohode. Hrajeme doma cela rodina (holka 11 a kluk 9,5 let) a vsechny nas hodne bavi.

Taky bych velmi ocenil opravene karty, alespon ke stazeni. My se temi pismenky doma vsichni ridime.

30.10.2019 18:50:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Mindok
Tak snad to tu Mindok číta.

30.10.2019 19:11:10

...
Myslím, že už tu někde Pogo psal, že opravené karty opravdu nebude technicky reálné vydat, bohužel. Všem nám je to hodně líto, ale upřímně řečeno, zrovna u těch tří inkriminovaných ptáků je z názvu celkem jednoznačné, kam patří, takže i přes nepříjemnou chybu by k žádnému zmatení při hře dojít nemělo.
Jestli to bude možné někam pověsit ke stažení, to nevím, to se omlouvám.
Překladatel pravidel nejen pro fu Mindok

30.10.2019 21:27:42 | Upraveno autorem (porovnej)

karel
Ano je to z nazvu jasne, ale viac ludi ako aj pisalo to hra podla "znaciek"-pismenok, u nas doma tak isto. Ale ok, to by som este ako tak prezil. Niekto snad opravene karty da na stiahnutie, ale skor by bolo potreba opravene karty bonusov- osobnych ukolov, alebo si 4 osobne ukoly B, T, O, a G vyradim z hry.

30.10.2019 21:48:14 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
Karty bonusů jsou OK ne? Čísla odpovídajících karet na nich snad sedí a má to i upravené bodování pro CZ překlad.

30.10.2019 22:04:04

Froggery
Teraz karty sedia, ale ked kupim expanziu sediet nebudu.

31.10.2019 00:06:08 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
My jsem taky hned najeli na rychlou kontrolu kolik kterych "B,T,G" ptaku mame pres ta pridana pismenka dole. Je to proste rychlejsi nez cist vsechny nazvy a "premyslet" jestli splnuji nejaky z pozadavku. Kazdopadne pokud s rozsirenim vyhodis zminovane ukolove karty, tak uz te ty tri chybejici/spatna pismenka trapit nemusi :)
Kazdopadne opravene ukolove karty k rozsireni bych si taky nechal libit, ne ze ne... Ale treba to nebude zasadne velky rozdil oproti aktualnim kartam v zakladu. Jestli jde o 1-2%, tak to asi resit nebudu.

31.10.2019 08:09:10

názvy vtákov
Pre nás Slovákov je trocha mínus že názvy vtákov sú len v čestine, človek ked chce vedieť po slovensky musi googliť

ale je to len chybička krásy na tej hre

7.12.2019 19:22:23

Lucas
Prave preto nam slovakom vadia ovela viac tie chybicky na kartach s oznacenim: G, O, T, B. Lebo je nam ovela lahsie sa orientovat prave podla toho.

7.12.2019 19:54:34 | Upraveno autorem (porovnej)

jahman

to ja by som skor bral keby vydali na stahnutie nejaky register kde by boli nazvy v cestine a vedla aj v slovencine a latincine aby sa vedelo orientovat

7.12.2019 20:38:38

Vybíráme z Bazaru

Mandala
Mandala
Akt. cena: 12 €
Končí za: 13 hodin

Offcanvas