Monumenty věků

xxxxxxxxxo hodnoceno 36x (Seznam vlastníků)

Monumenty věků - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Zé Mendes
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Ktorú Tile placement hru

Ahojte, pokukujem po tejto novinke , v zbierke nemám nič podobné,a rád by som si nejakú zadovážil. Po prečítaní rôznych recenzií sa ale neviem rozhodnúť,že ktorú.

Sú podobné #Neznámá planeta , #Ostrov koček , #Zámky šíleného krále Ludvíka 

Ktorú,a prečo by ste vy radi mali v zbierke, a ktorá je zábavná aj v sólo.

Ďakujem za reakcie

3.1.2024 11:23:28

Hrál jsem Planetu, Monumenty a Ostrov koček, v sólu ale jen první dvě.

Kdybych je měl seřadit dle toho, jak se mi líbí, tak dám přesně to pořadí výše. 

Neznámá planeta je díky simultánnímu hraní super v každém počtu, hrál jsem i v 6 s pěti lidmi, co to hráli prvně, a šlapalo to (jen někdo udělal v začátku pár chyb, příště lepší první dvě kola projít postupně, aby bylo jasné, že všichni vše chápou na 100 %). V sólu jde pěkně škálovat obtížnost skrze karty událostí. Za mě nejlepší variabilita z těchto tří.

Monumenty věků jsou více rodinné než N.P., v té přeci jen jsou ty rozdílné desky korporací, co to umí zesložitit. Tady je ta hratelnost vyloženě taková relaxační a je příjemný vidět, jak se vám město rozrůstá pod rukama; pravidla se vysvětlí za pět minut a celé to příjemně plyne. Sólo stejně jako v N.P. úplně triviální na obsluhu, žádná pokročilá Automa, jen se otočí a vyhodnotí jedna karta. Obtížnosti sóla jsou jen dvě, ale aktuálně se ladí expertní režim, dám vědět, až to bude venku (jsem v kontaktu s autorem).

Ostrov koček je docela mozkolam a trpěl jsem u něj místy analýzou-paralýzou. Ten vizuál určitě nesednu každému, a to já osobně mám kočky třeba hodně rád. Ale nabízí více možností než Monumenty díky tomu množství karet úkolů apod. Sólo netuším, jak se hraje.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

3.1.2024 11:46:56 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Vymazlený Divukraj ALL In, bez Lístkovce
Vymazlený Divukraj ALL In, bez Lístkovce
Akt. cena: 7600 Kč
Končí za: 6 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas