Monumenty věků

xxxxxxxxxo hodnoceno 36x (Seznam vlastníků)

Monumenty věků - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 70 min
Herní svět: Dávnověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
TLAMA games - logo
Autoři: Zé Mendes
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké jsou v sólu?

Ahoj, dost zvažuji koupi téhle hry, ale hrála bych ji převážně asi sama. Jaká je v sólu? Není to nuda? 

30.12.2023 12:42:37

Za mě je to v sólu velmi dobře hratelné. Údržba hry je v sólu velmi jednoduchá, jen se otočí karta která ti řekne, jaký dílek ti oponent vyžere. Navíc je to celkem výzva, mám zatím více proher než výher. A všechny výsledky byly velmi těsné takže mi to přijde i pěkně vyvážené. Ani při více hráčích se na herní desce nijak neovlivňuješ, takže budování města a monumentů zůstávají stejné jako v normální hře. A výhoda sóla je, že si tempo hry může každý určovat sám a nemusí čekat na další hráče. Takže za mě je to i v sólu skvělé. 

30.12.2023 13:45:22

Za mě v sólo pohoda na max 40 minut, hratelnost je hodně příjemná a baví mě to. A v sólu jen otáčíš kartu, abys věděl, co ti zmizí z nabídky, žádná zbytečná údržba navíc, zabere to vždy pár sekund.

Jinak jsem si psal s autorem na IG - “známe” se z doby testování Automy pro Brazil - a chystají expertní režim pro sólo. To kdyby ti nestačila zvýšená obtížnost přímo z pravidel. Má tam být upraveno a přidáno pár věcí , teď to ještě ladí. Pak mi to vše pošle, tak dám vědět, jaké to je.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

30.12.2023 14:38:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Výborně! Děkuji moc a těším se na další postřehy :)

30.12.2023 21:55:17

Potvrzuji vyse napsane - solo je super, protivnik easy na obsluhu a dokaze pokazit plany. Co me ale trochu mrzi je podhodnoceni bodu za postavene monumenty. Vetsina je za 1 bod (2 jsou dvoubodove) a to je v porovnani bodu za obestavene budovy a body za suroviny, smesne malo. Stavet monumenty je z bodoveho hlediska vlastne ztrata casu a energie s pripravou vhodneho mista. Bodovani monumentu melo hrat vetsi roli…

2.1.2024 11:46:59

@aisladocz Na jednu stranu souhlas, taky jsem se divil, že to je jen zlomek bodů. Psal jsem to ale autorovi a ten měl dobrý point: takhle to je tematický a takhle to je záměrně udělaný. Mít prostě město plné cest a budov a k tomu nějaké divy (mívám 4–5). Jde to určitě hrát bez nich a ty body vzít jinde. Za mě je má smysl brát, jen když má člověk už pouze 1–2 mince. Ale bylo by fakt divný mít město, kde by byla hromada bodů a skoro žádné buduovy. A kdyby za ně bylo bodů naopak hodně, úplně by to změnilo flow a byl by z toho jen závod, kdo jich postaví víc. Takhle to funguje hezky.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.1.2024 13:52:14 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash 4-5 monumentu za hru je asi tak maximum, co lze postavit. Mam ale pocit, ze kdyz je nebudu stavet vubec, tak to vyjde bodove lepe (zatim 2x tesne vitezstvi o bod proti bezne obtiznosti). Schvalne to zkusim odehrat bez postaveni jedineho monumentu. Jestli bude vysledek vyrazne jiny, tak pak to je celkem skoda vzhledem k tomu, ze jsou monumenty minimalne vizualnim lakadlem teto hry a ve meste je pro dobry pocit mit chces.

2.1.2024 14:07:49

Jak říkám, smysl je pořizovat má až tehdy, kdy už nemáš moc peněz a v nabídce tě nic jinýho neláká. Když jsem nad tím přemýšlel, tak se mi to takhle vlastně líbí, z hlediska tematičnosti to dává smysl a výsledné město vypadá hezky – nepřeplácaně. A mimo bodu či nějakého zdroje jimi můžeš obestavět další budovy pro skórování čtvrtí (jestli se to tak jmenuje), takže mají i tu výhodu. A třeba za 1 minci zas takový výběr stejně nemáš, jen cesty, pokud zbydou.

Zase rozumím tvému postoji, hra trochu mate tělem.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

2.1.2024 14:44:11 | Upraveno autorem (porovnej)

@Jonash Tak jsem to otestoval solo s uplnou ignoraci monumentu a vysledek byl 35vs35 bodu (pri zapocteni odstranenych monumentu by to byla prohra 35vs39). Pri hrach, kde jsem monumenty normalne stavel, byl bodovy zisk v podstate totozny +/-. Takze si to muzu uzavrit s vysledkem, ze neni treba nic menit a bodove zisky jsou podobne, at uz monumenty stavis nebo ne. Za coz jsem rad…

3.1.2024 10:40:45 | Upraveno autorem (porovnej)

@aisladocz Tak to je fajn. Monumenty jsou takový hezký doplněk pro lepší pocit, ale bodově by větší dopad na výsledné skóre mít neměly, to mi psal i samotný autor s tím, že to je záměr. Jde o město jako celek.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

3.1.2024 10:46:10 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Párty ALIAS
Párty ALIAS
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas