MERCS - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–10
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Mercs, LLC
Autoři: Brian Shotton
Rok vydání: 2010
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Turnaje v Praze

MERCS Zdar! :)

Rozhodli jsme se, že tato hra si zaslouží pořádný turnaj, který se odehraje u nás v Tomových hrách. Zvolili jsme toto datum : 20.5.2012.
Sraz všech účastníků je 9:00
Startovné : 50 Kč

A nyní to co všechny zajímá... Cena.. :)

Nejen, že výherce dostane pohár, ale i figurku Saboteura do frakce FCC, kterou namaluje velký mistr Elenistar. :)

Pro účast na turnaji napište mě do soukromé pošty nebo využijte email : info@tomovyhry.cz
Svou účast můžete napsat i do tohoto fora, at je vidět, kdo má odvahu se postavit na drsné bojiště. :)

Moc se na Vás budeme těšit a doufáme, že se Vám bude turnaj líbit..:)

POZOR!!! Moc důležité : Dne 14.4. a 8.5. budou v Tomových hrách cvičné souboje ( vždy od 18:00 do večera ). Vysvětlíme pravidla a naučíme vše potřebné pro turnaj. Tak neváhejte! :)

Jeník

P.S. Máte otázky? Napište mi nebo pište rovnou do tohoto fora.
13.4.2012 15:05:36 | Upraveno autorem (porovnej)

turnaj
Tyjo, ja se hlasim. "Naklepu vam sunky ze pristanou na druhy strane pecosu." Rimmer

13.4.2012 16:21:24 | Upraveno autorem (porovnej)

turnaj
Zapiš si mě :-)

"Do boje jdi vesele, neboť mrtví, kteří se nesmějí, jsou oškliví. " Jack London

13.4.2012 17:05:52

turnaj
Tak už mám dobarveno, takže do toho jde i můj KemVar:)

17.5.2012 18:43:38

rbx

zluda
no tak to jsem zvedav, az se stretnou dva KemVari :-)

18.5.2012 16:28:57

rbx
No, vzhledem k tomu, že dnes jdu odehrát svou první( a do turnaje nejspíš poslední) hru a neznám ani pravidla, tak to bude asi rychlý konec mých žoldáků:)

18.5.2012 17:55:33

turnaj
Prosím vám, házejte sem čerstvé informace o průběhu turnaje. Už se tam k vám dnes nevrátím... tak at z toho neco mám. :) fandím Jendovi :)

20.5.2012 13:31:45

Zprávy z turnaje
Tak po třetím kole z pěti je dobrá nálada. Vede Oblud s 15 VP a 4 zabitýma (na výkonu Obluda se podepsal jeho vynikající hody na dvou kostkách hozením 10 na D10 a to ve dvou bitvách). Druhý je Panchy a Zluda s 12 VP. Panchy (má neskutečného snipera, který má tři zabití a to vždy na autokill hod 10 na D10 z pět pokusu) má 5 zabitých a Zluda 6 zabitých. Třetí je RBX a Zhan Shi s 10 VP. RBX má 4 zabitý a Zhan Shi s 8 zabitými (největší podíl na rozsévaní krve po bojišti má jediná žena ve hře s plamenometem). Čtvrtý je SSZGSA se 4 VP a dvěma zabitými. Píše vše Olaf

20.5.2012 16:46:44

Zprávy z bojiště
Před posledním kole vede Oblud s 19 VP. Druhý je Zluda s 18 VP. Momentálně hrají spolu o vítěství. Třetí je Panchy s 12 VP. A na krásném 4 místě jsou zatím RBX, SSZGSA a Zhan Shi s 10 VP. V tomovkách se momentně hraje bratrovražedný boj mezi SSZGSA a RBXem. Píše Olaf

20.5.2012 18:38:00 | Upraveno autorem (porovnej)

sszgsa alias olaf
Díky za zajímavé zprávy. Je to hodnotnější než info z hokeje! Stihnul jsi dodělat podstaveček?

20.5.2012 18:41:04

Za Jeníka
Tak je po turnaji a ač jsem to nečekal, jsem na krásném 4. místě. Dojmy jsou nádherné a brzo je Zhan Shi poskytne na náš blog.

20.5.2012 19:08:23

1. místo
Hlavní cenu získává Zluda, který si odnáší nádhernou figurku Saboteura od FFC a pohár.

Gratulujeme... :)

20.5.2012 19:09:16 | Upraveno autorem (porovnej)

Turnaj
Byl to MASAKR! ;-)

20.5.2012 21:45:36

rbx

Zhan Shi
Ano, byl to masakr... prevazne mych nebohych Kem Varu, kteri byli velmi snadny cil. Ja za sebe muzu rict, ze pro mne to bylo naprosto frustrujici :-) Vubec jsem nevedel co delat, jakou zvolit taktiku, co kdy pouzit. Delal jsem spoustu chyb a temi jsem si to i prohral. Kdyz pripoctu, ze souperi meli neuveritelne stesti pri hodech kostkami, tak to nemohlo skoncit jinak. Holt, mam stesti v lasce :-)
Zpetne jsme to s Olafem rozebirali a zjistili, ze bylo malo ER2 terenu, kteri by granatnikum vice zakryli vyhled, protoze otevrene tereny jsou smrtici. A taky je nutne nedelat chyby, protoze kazda chyba se velmi krute tresta a nevzpomenout si na specialni vlastnosti svych vojaku, kterych je jen 5, tak je velmi trestuhodne.

20.5.2012 22:45:01

rbx
prostě to nebyla tvoje chyba ale kostky a blbej terén :-)

20.5.2012 22:50:17

chjo
jsem ti chtěl dát plus hvare :(

20.5.2012 23:54:38

rbx

hvar
aaa, starej pard se ozval :-)
Byla to moje chyba, ale kostky me nas...ly vic :-(

21.5.2012 00:50:36

el a rbx
já si vždycky vymyslím ve warhammeru složitej plán, nevyjde mi a vždycky kvůli kostkám, pravděpodobnost a taktiku bych měl mít na své straně ....

21.5.2012 04:43:05

RBX
Tak nahoda ti moc neprala... To jako fakt ne. ER2 teren na vic se hodi. I kvuli tem sprintum k centralni budove nebo behemothovi. Mohlo by to hru vic vyvazit. Zejmena by to omezilo KenzaiWazu, proti kterym jsem si to tedy vubec neuzil :( My hrajem s centralni budovou, 4xER2 a 6xER1 + jeste nejaky bordel. Ale rozmistovali jsme zatim pred hrou a symetricky. Takze nevznikaly ony "ulicky lasky".

21.5.2012 04:57:22

rbx

zhan shi
kdyz si to zpetne promitam, tak se mi to libilo, i kdyz to bylo z me strany fakt spatne. Ale jsem vsema deseti pro symetricky teren a vice ER2 prekazek. Ulicky lasky a volny teren mi k lasce take neprirostly a Keizai Waza a jeho ctyrkartovy sprinter me stval hodne. A nedivim se Rusakum, kteri na nej jen z dalky koukali. Takovy pruzkum budovy s timto bezcem je prochazka ruzovym sadem. Je ale fakt, ze takoveho bezce ma i KemVar, jen se nemuze bondovat sam na sebe, takze je tu i sance, ze takto sprintovat se mu nepovede.

Takze pouceni pro piste, co musime poresit:
1. vice ER2 terenu
2. symetricky teren
3. v pripade vice hracu jiny system, 5 bitev na jednoho je treba pro mne absolutni maximum, vic uz bych nedal.

21.5.2012 09:08:50

Rbx
no třeba mně se nepovedla průzkum budovy ani jednou, oba proti rusákum. Poprvý mně tam viděl behmotem nejdřív skrz stěnu přes er2 terén a podruhý mi běžce zamrazil

21.5.2012 09:17:28

Turnaj
Průzkum budovy je moje noční můra, když si to vylosuju, tak už jsem v konstantní depresi... Vůbec jsem nepřišel na to, jak to hrát. Sice se mi jednou podařilo naboundovat medika, který navíc měl před sebou volné prostranství, takže během jednoho kola doběh do budovy, ale to samé udělala i KenzaiWaza a jak jsem tam kolo hledal nějaký podělaný dokumenty, tak mě prostě granátama vykropili. Následně už jsem neměl jedinou šanci vyhrát a jen jsem přihlížel devastaci mých jednotek a poslouchal kydy jako "brnění konstantě o jedna nižsí, teď už o dva nižší, atomovka, radioaktivní spad - ne ne hýbat se nemůžeš, ne ta překážka se pro mě nepočítá, jo já vidím i přes zdi... atd." Grrrrrrrrrrrr

Ale jako beru to s nadhledem ;-) Ještě že hrál i RBX a bylo na kom ukojit vražedné touhy.

21.5.2012 09:31:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Turnaj
Jinak těch 5 bitev považuji za optimální. Pozornost mi vydržela, byl jsem schopen se soustředit, ale další už bych taky nehrál. Zase při menším počtu by hodně hrozilo, že chytíš špatnou kombinaci úkolů/soupeřů a nezahraješ si. Při pěti zápasech máš i v mírně větší skupince (8-10 lidí) šanci, že dostaneš za soupeře RBX a nasvačíš se. Já být jím, tak pro příště na ty jeho KemVar rovnou namaluju cíle, občas jsem měl problém je v těch stínech najít a musel jsem si posvítit plamenometem.

21.5.2012 09:37:34

turnaj
Tak na úvod musím říct, že turnaj byl vynikající a všem co se na něm podíleli musím poděkovat! Zahrál jsem si výborně a nenudil jsem se ani chvilku, těch 5 her bylo asi opravdu optimální(no, možná ještě jedna by mi nevadila:))
Jinak samotnou hru a šance na výhru spíš, než hody ve vlastní hře, podle mě ovlivňují naházené úkoli a to proti jaké frakci stojíte, některé kombinace jsou opravdu vražedné a jedna ze stran nemá moc šancí to dát - viz. moje závěrečná hra s Obludem. Mě například opravdu iritovalo to obranu území, kdy sem musel být se všemi figurkami v okolí centrální budovy a naopak tam nepusti soupeře( a to jsem si vylosoval 3x z 5 her!). Naopak Průzkum nebo Doručení zásilky mi s KemVarem celkem vyhovovalo, tam to ale zase můžou velmi snadno zhatit rusáci se svými harpunami a mrazícími granáty(granáty jsou obecně dost prasárna). Každá frakce má zkrátka svoje klady a zápory - pro mě bylo takto frustrující hrát proti CCC, kteří díky plamenometu a granátům v podstatě eliminují korporátní vlastnost KemVaru a co si budem povídat, bez kamufláže neuhraju vůbec nic. Japončící jsou případ sám pro sebe, tolik schopností a vjímek nikdo jiný nemá, ale tam je to o tom, se naučit co můžou atd. a pak to už taky nebude takový problém...
Jinak pro symetrické rozestavování terénu jsem určitě, ale jestli ho výrazně víc zahušťovat už si tak jistý jistý nejsem, ale proč to nezkusit.

21.5.2012 09:55:45

otázka
chtěl jsem se z eptat, jestli jednotlivé úkoly generovaly více bodů. Jestli i v tomto je jistá výhoda. Třeba ta zásilka, mi přišla, že pět bodů se na tom dá v pohodě uhrát, kdežto uhrát pět bodů na obraně budovy je těžší. Koukal jsem na vás jenom chvilku, ale takhle to na mne působilo.

21.5.2012 10:06:56

Elenistar
Přesně tak to je, u zásilky nebo průzkumu uhraješ 5 bodů(nebo ale nic), zatímco u ostatních úkolů ti to může soupeř docela zkrouhnot. Takže výhra se s jednotlivými úkoly bodově celkem dost liší. Pokud prohraješ tak je to celkem jedno...

21.5.2012 10:11:14

Vybíráme z Bazaru

Malá
Malá
Akt. cena: 205 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas