Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 992x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Nevycentrované dlaždice

Zajímalo by mě, jestli jsou všechny dlaždice nevycentrované kvůli nějaké centrální chybě ve výseku, nebo jestli se najde i kousek s běžně vycentrovanými dlaždicemi. Některé kousky jsou docela za hranou a to možná i pro lidi bez OCD.

Zatím se mi na fotografiích zde a na BGG nepodařilo nic nalézt.

14.5.2023 11:49:34

Dle mého názoru nebyl požadavek na vycentrování dlaždic v rámci úspory výrobního času a ceny.

14.5.2023 12:04:54

On stejný problém je i u Castles of Burgundy, ale tam naštěstí víceméně jen na rubech, takže stačí dávat lícem nahoru. Není to oboustranné i u TM? Leta jsem ji nehrál, tak nevím, ale vizuál tam nikdy nebyl silná stránka.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

14.5.2023 12:40:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Jonash: i u tý nový edice?

14.5.2023 14:16:27

@Lino22 u původní z 2011 i té z 2019, mám to potvrzené od TLAMY skrze jejich dodavatele i samotného výrobce. Co mi psali lidi na BGG, prostě neopravili data pro tiskárnu, některé ruby už nemají potisk, ale jinak ty oboustranné dílky hradů, dolů a lodí jsou na rubech ošklivě posunuté… Samozřejmě v té úplně nové, co teď chodí lidem z Gamefoundu od Aweken Realms, to bude už OK.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

14.5.2023 17:08:06

@Jonash Aha dík, počkám si na další edici.

14.5.2023 18:47:39

A to se týká základu nebo nějakého rozšíření ? 

14.1.2024 23:45:02

Základ z 2011 nebo 2019. Některý print nebo jen punchboard to má lepší, jiný horší, co jsem viděl a dočetl se  Český tisk netuším. Když budeš dávat destičky lícem nahoru, nemusíš to řešit.

_____________________________________________
· od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek coby admin
· také mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

14.1.2024 23:47:58

Mars zadny zaklad z roku 2011 nebo 2019 nema - to je zrejme  offtopic odpoved k Burgundam.

Ohledne Marsu - ano dilky casto nejsou perfektne vycentrovane.

Je to proste chyba uz v grafickem navrhu - udelat hex, ktery ma jako grafiku rovnomerny okraj kolem dokola (a samotny obsah je tedy uvnitr mensiho hexu) to je zadelano na problem. I minimalni posun v tiskarne bude videt. A to se tyka Marsu, Burgund a prakticky jakekoliv hry. Proto se tiskne kolem vyseku barva navic - aby nevznikla vizualni chyba ze cast dilku bude napr. bila.

https://boardgamegeek.com/image/3150337/terraforming-mars
(tady je videt ze dilky mesta nemaji uplne presne stejny okraj vlevo a vpravo)

https://boardgamegeek.com/image/5021334/castles-burgundy
Tady je videt ze treba ty ruzove prstynky nemaji stejny okraj vlevo vpravo, pritom na HEX dilcich posun vizualne tolik nevadi - protoze grafika dilku je tomu lepe prizpusobena.

Takze pokud nenastane neco jako tohle:
https://boardgamegeek.com/image/5258725/barrage
tak je mirny posun pri tisku a vyseku ocekavany a v toleranci… Tedy samozrejme jak u koho - nekdo takove veci na stole nesnese… ale to jsme u hracu, kteri soudi hry podle vizualu a nikoliv podle hratelnosti…

15.1.2024 10:53:33

@robkin Jéžiš, vidíš, já to viděl včera na mobilu a měl jsem za to, že to je vlákno k Burgundy. Omlouvám se.

_____________________________________________
· od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek coby admin
· také mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

15.1.2024 11:22:40

No to ne. V případě, že to někdo nehlídá tak se  to ale často i tak povede slušně. Což neni připad Marsu, tam jsou ošklivý všechny kusy. Tohle je chybně vyrobenej výsekovej nástroj. Mimochodem je úplně jedno jestli to je šestiuhelník, kružnice nebo čtverec. Tady se na to prostě vykašlali. U karet se to řeší tak, že nemaj okraje a u žetonů to lze taky, kdo dělá okraje musí zainvestovat do přesnosti. 

15.1.2024 11:34:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Kdyby to nebyl problem presnosti stroje, tak by se nedelala veskera grafika tim stylem, ze to ma 5mm spadavku. Jiste neni duvod aby to bylo o 5mm blbe. Ale 0,5mm uz nejspis nikdo resit nebude (nebo ano? - netusim jakou toleranci v tiskarne garantuji). Jenze kdyz vlevo i vpravo ma byt rovnomerny okraj 2mm, tak pri tehle vyrobni toleranci vznikne vlevo okraj 1,5mm a vpravo bude 2,5mm - a to uz KAZDY pozna.

Takze bud udelam podklady, ktere si o problem koleduji (tj. mam tam grafiku s vizualnim okrajem kolem dokola) a nebo je udelam “flat” - a pak mi drobna chyba nevadi.

A ver mi, ze jsem uz videl hodne her, kde ten vysek byl tak posunuty, ze uz tam panacek z ikonky malem nemel “rucicky” nebo “nozicky” (nebo neco takoveho). Protoze se dostal ze stredu zetonku az na jeho okraj…

Priklad hra Duna: Imperium - foto ze zdejsi galerie
Tam je videt, ze vetsina zetonu je zcela v pohode (protoze diky grafice na nich neni chyba poznat). Ale ten zeton prvni hrace (s cervem) je presne kandidat na to, ze bude videt sebemensi posun pri vyrezu - a taky to videt je - vnitrni kruh proste neni perfektne vycentrovany.

15.1.2024 15:07:01 | Upraveno autorem (porovnej)

Co bych za takový tisk, jako je u žetonu 1. hráče zde na fotce, dal u Castles uf Burgundy. :D Tam teda aspoň nic nechybí, asi se to ani přímo nedotýká okraje, ale je to ošklivé a vidět na první pohled (ty ruby oboustranných dílků, líce jsou relativně OK).

_____________________________________________
· od ledna 2024 tu mám na starosti sekci novinek coby admin
· také mám deskoherní IG kanál www.instagram.com/solo_boardgaming

15.1.2024 15:31:04

Mě přijde, že se každej bavíme o něčem jiým. Ale to co, říkáš je samozřejmě pravda. Já jsem zase viděl žetony vycentrované ve středu plata a čím dál nevycentrovanější směrem k okrajům. Neboli výsekový nástroj měl špatně nastavenou vzdálenost mezi žetony. A to bude problém Marsu, poněvadž tam jsem ještě neviděl dobře udělanou kopii a že jsem jich viděl.

Jonash: Jsou firmy, který to uměj a jsou firmy, který to neuměj ani v roce 2024. Každopádně to jde udělat dobře, jen se na to musí dohlédnout. Mars je záhada. prodalo se toho takový kvanta a všechno je to hnusný.

15.1.2024 20:05:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Nevím, to by asi bylo nejlepší posoudit na nevyloupaných destičkách (tam je zřetelnější kde je problém). Nicméně kdo používá ty původní destičky? Já mám téměř všechny nahrazené vlastními. A většina lidi je má 3D. :-)

15.1.2024 20:14:52

Jo, dobrej nápad!

15.1.2024 21:19:05

Ty jo, na Marsu jsem si ani moc nevšimnul nějakého posunu, asi to bylo celkem málo a nezkoumal jsem to, ale to jste ještě neviděli akrylové žetony k Arnaku…to je teprve “centrovací” dílo…

16.1.2024 05:31:49

Teďka to někdo prodává na bazaru a má tam částečně vyloupanou desku se žetonama. Je tam vidět, že jsou na výsekovém nástroji nastaveny jiné vzdálenosti než na grafice. Neboli, když se povedou ty na levo, nepovedou se ty na pravo nebo se nepovedou žádné. Tak to je solidní salámismus, pokud se vezme v potaz kolik se toho už prodalo a kolik print runů to teda má.

12.4.2024 09:12:41

Vybíráme z Bazaru

Kacíř - zkáza Roanoke
Kacíř - zkáza Roanoke
Akt. cena: 750 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas