Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 992x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jaké rozšíření koupit spolu se základní hrou?

Ahoj,

uvažuji o koupi této hry. Hraju pouze solo. Je nějaké rozšíření se solo modem, které by se vyplatilo vzít hned spolu se základní hrou?

Díky za odpověď.

15.10.2023 13:56:55

Solo je dost jina hra - spousta akci a karte je zbytecna, protoze je to spis zavod na body. Aktualne vyadana rozsireni k tomu nejsou potreba.

Ma vyjit nove rozsireni specialne pro solo (asi pristi rok). 

Pripadne v appce se da hrat proti AI, coz je zajimavejsi nez solo v krabici. 

15.10.2023 14:03:35

Bohužel je zablokována reakce na příspěvek, tak že musím reagovat takto.

Dandyy:

Díky moc za odpověď. Takže třeba rozšíření “Kolonie” solo hraní neobohatí? 

Mohl bys mě nasměrovat na tu aplikaci, kde se dá hrát solo proti AI? Nějak se nemůžu dopátrat.

15.10.2023 14:53:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Na čisté sólo bych spíš vzal Expedici Ares. Jen můj názor. Ta funguje docela pěkně a za hodinu máš odehráno.

- - -
píšu o (nejen) sólohraní deskovek: www.instagram.com/solo_boardgaming

15.10.2023 14:57:45

Počkal bych, až MINDOK vydá Automa Solo Experience alias úplně nový solo mód. :)

15.10.2023 19:20:33

Díky za reakce.

15.10.2023 19:55:35

VŠECHNY !!!!!!!!!! :DDD

Nutnost a minimum k základní hře je Předehra. Venuše nebo kolonie jsou fajn. Neklid (i když má taky svoje kouzlo) mi zas tolik nechybí - hlavně kvůli tomu, že tě víc brzdí…

Pro fandu je nutnost mít vše, jinak (kromě předehry) ti ty rozšíření spíš hru prodlužují, protože přinášejí další zdroje a možnosti jak se nimrat v sbírání bodů na kartách a teraformace pak jde trochu bokem.

A určitě nehraj jen sólo, ta hra je super a užiješ si ji byť i jen ve dvou lidech.

* * * * *
Board games klub, Trenčín

16.10.2023 10:18:53 | Upraveno autorem (porovnej)

Pokud nemáš ani jednoho spoluhráče, pořiď si raději elektronickou verzi, ovšem ideální je najít si herní skupinku, hraní s lidmi u jednoho stolu je nejlepší.

Jinak hra funguje parádně i ve dvou, doporučuji pořídit Předehru, promo hráčské desky, insert a obaly (insert mám Folded space a obaly Diamond). 
Mám rád i Kolonie a Venuši, které bych koupil společně, protože spolu jejich karty spolupracují (hlavně Venuše bez Kolonií moc nedává smysl). 
Naopak mě vůbec nezaujal Neklid, který hru už moc prodlužuje a komplikuje, místo něj radši kup promo karty :)

16.10.2023 12:34:15 | Upraveno autorem (porovnej)

Ještě jednou moc všem díky za rady. S tím solo hraním je to bohužel vynucená věc kvůli mojí špatné pohyblivosti. Docházení do nějakého herního klubu deskovkářů je pro nbe prakticky nemožné. V mém okolí bohužel nikdo deskovky nehraje. 

Podle zdejších reakcí s nákupem počkám do vydání dedikovaného solo  modu a pořídím si tu kompaktnější verzi “Expedice Ares” i když vím, že je pramalá naděje na vydání českých verzí rozšíření k této hře.

 

16.10.2023 15:47:50

Hrajeme Mars od doby co u nás vyšla. Za mě každé rozšíření byla povinnost.

S odstupem času musím říct, že tu hru miluju a nedám na ní dopoustit. Nicméně po přečtení pravidel Neklidu jsme se ve skupině shodli, že tohle fakt ne. 

Pro sólo hraní mám zkušenosti s hraním přes apku = základ + mapy + předehra a teď od nového roku s Venuší. Jako díky bohu za tu aplikaci, protože vybalování celého marzu pro solo hraní je časová sebvražda a na apce mám dohranou hru za 20 minut.

Na druhou stranu Ares jsme odehráli 3x jako alternativu a prostě v plné sestavě nás ta hra nebere a vrátili jsme se k velkýmu marsu a Ares letí do kouta (Byť ARES je fakt dobrej, rychlej, ale není to prostě ono).

 

31.1.2024 20:12:00

Vybíráme z Bazaru

Star wars: unlimited spectre
Star wars: unlimited spectre
Akt. cena: 97 Kč
Končí za: 10 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas