Mars: Teraformace

xxxxxxxxxo hodnoceno 992x (Seznam vlastníků)

Mars: Teraformace - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Sci-fi
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
MindOK - logo
Autoři: Jacob Fryxelius
Rok vydání: 2016
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hra při 4 hracich

Zdravím, chystám se na hru ve 4 ale doteď jsem hrál jen ve dvou chci se zeptat na co bych se měl připravit v čem se to liší třeba kolik bývá generaci a tak. Ve dvou většinou hrajem tak 9-11 generaci

19.9.2023 16:48:32

Ahoj,

s Predehrou vetsinou 7-9 generaci, bez ni o 1 vic. Hra je primarne balancovana na 4 hrace.

19.9.2023 17:12:18 | Upraveno autorem (porovnej)

Moje dojmy ve dvouch a ve čtyřech jsou takové, že ve když jste dva a hrajete s draftem, tak víš jaké karty do hry přijdou a máš “kontrolu nad hrou”, víš kdy máš zahrát soutěže, projekty, proměnit rostliny, celkem přesně odhadnout, kdy končí hra..ve čtyřech tohle všechno konci a za mě se to hraje úplně jinak..ta hra je pak úplně jiná..osobně to hraji nejraději ve dvouch :)

19.9.2023 21:59:36

Hráváme ve 4. Náročnější bude určitě hlídání titulů a soutěží, to chce po očku sledovat ostatní hráče a kalkulovat s tvým pořadím, poněvadž se může stát, že než dojdeš na řadu, všechny 3 tituly budou zabrané. Totéž ke konci hry, když se blíží splnění hlavní faktory. Draft se také trochu natáhne. Ale jinak nic divokého - i ve 4 je to pecka :-)

20.9.2023 11:19:52

Nevím, která rozšíření vlastníš resp. která budete hrát. Jakou herní variantu chcete hrát. atp.

Krom toho, co tu bylo řečeno obecně platí:

Více hráčů = delší hra (občas je dobré zavést pravidlo časového limutu, obzvláště pokud hrajete v pěti a máte mezi sebou hráče, který plánuje až když přijde na řadu.)

Předehra - dokáže hru zkrátit

Draft - o něco málo hru prodlouží (důležité je karty znát, pak to může být celkem svižné)

Venuše - delší hra, jelikož je nutné naplnit další hlavní faktor

Kolonie - někdy zkrátí někdy prodlouží záleží na koloníích ve hře

Neklid - delší hra

Neoficiální rozšíření - delší hra, jelikož nabízí další možnosti a kombinace

Ve více hráčích dokážete Mars teraformovat rychleji (počet generací), ale déle to trvá (vynaložený čas na hru). :D

Můj rekord je přes 9h hraní. Bohužel jsme neměli limit na kolo. :(
5 hráčů (Předehra, Venuše, Kolonie a některá neoficiální rozšíření)

20.9.2023 12:24:33

@efikus Jenom bych poopravil, že venuše hru prakticky neprodlužuje, protože ač je venuše další hlavní faktor, není nutné jej dokončit pro konec hry (to je povinné jen v sólo variantě), jinak velmi dobrý přehled

@Mike Acid  Sám bych ještě dodal, že aspoň my máme zkušenosti s tím, že oproti dvěma hráčům je hra ve čtyřech delší, co se týká herního času, zároveň hra končí o 1-2 generace dřív a člověk má výrazně méně vyložených projektů

20.9.2023 12:40:05

@Mike Acid,

hra bývá 7-9 generací, když teraformuješ dost rychle a to i bez předehry (těch 8 bývá asi nejčastějších).

Hlavní je hlídat si soutěže a tituly.

Co se dost mění je herní plán. Ve dvou je dost prázný a ve čtyřech si hodně šlapete na paty a často někdo stihne postavit město přesně tam kde ho nechceš.

Dále je snížena hodnota škodících karet, protože ve dvou prostě cokoliv co druhému ubereš jako bys získal. Ve čtyřech toto už úplně neplatí. 

Pokud hraješ s draftem, je důležité si zjistit na co ostatní lidé hrají, protože pokud budou dva hráči hrát oba na vědu nebo vesmír, tak si budou vyžírat karty, a pak se to prostě projeví na bodech. 

20.9.2023 12:45:33

Díky za rady, hrát budem všechny rozšíření a ještě mě zajímá dost často hraju modré karty na ktere pak sbírám jednotky na vítězné body na konci tak předpokládám že ve více hracích na min generaci to moc efektivní nebude nebo se pletu? 

22.9.2023 10:51:06

@Mike Acid Ano, pletes se :)

22.9.2023 12:26:55

Já ještě doplním, že je možné hrát s krokem světové vlády,kdy je v každé generaci posunut jeden z hlavních faktorů, to hru malinko zkrátí, zároveň si můžeš nahrát na nějakou situaci nebo překazit něco jinému hráči, při hře se všemi rozšířeními to používám vždy.

22.9.2023 12:46:36

Vybíráme z Bazaru

1944: Race to the Rhine
1944: Race to the Rhine
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 6 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas