Maracaibo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Capstone Games
dlp games
Ediciones MasQueOca
Fishbone Games
Game's Up
Super Meeple
YOKA Games
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Zatim jsem teda jen precetl pravidla, na stole to jeste nebylo.

Ale doted jsem moc neveril na "spatne napsana pravidla", ale tady si myslim, ze jsou opravdu napsana otresne.

Na hru samotnou se tesim, trosku Endeavoru, trosku GWT, trosku Gugongu, trosku Jamaicy... Proste samy pecky v jednom ;)
27.10.2019 10:21:38

Onas
V com su pravidla napisane zle? Dohladávanie?

27.10.2019 12:20:20

To mozna taky, ale ja mel na mysli primarne ucici proces, kdy jsem musel skakat zepredu dozadu a zpet, abych vubec pochopil, jak spolu jednotlive akce, upgrady, atp. souvisi.

Naopak si myslim, ze ikonografie a zaverecny rejstriky a vysvetlivky jsou OK.

27.10.2019 13:39:56

Onas
Ok dakujem , ja som mal tiez takyto problem s Brass Birmingham. Kolko maju stran pravidla, ked sa smiem opytat, o hru mam celkom zaujem, Pfisterove hry mam rad.

27.10.2019 14:15:39 | Upraveno autorem (porovnej)

JAHMANsvk
24
https://cdn02.plentymarkets.com/9gjbo7zbn9p8/frontend/Spiele/Spielregeln/Maracaibo_EN.pdf

27.10.2019 14:37:43

...
Caute,

Maracaibo bolo dobre, ale prilis prekombinovane. Hranie zdrziavalo sustavne overovanie si ci nieco robime spravne.
Nieco podobne a porovnatelne je Cooper island - ten sa mi zda o nieco lahsi a lepsi. A hlavne variabilnejai a intuivnejsi ... po par hrach sa uz hra automaticky.

T.

27.10.2019 15:21:26

tommi1414
Tak kazda nova hra ktoru hras prvy krat, zdrziava overovanim ci to ci ono robis spravne, ale toto po par zahraniach pominie.

27.10.2019 15:27:27

Nové GWT :)
Maracaibo je podľa môjho dojmu vy-upgradované GWT. Je to od toho istého autora - je tam "hlavná trať", cez ktorú sa ide niekoľko krát; potom sekundárna trať (explorers), ktorá dáva bonusy; jednotlivé lokality sa menia, podobne ako keď sa v GWT stavajú budovy; a je hromada možností, ako získavať body.

Navyše je tam ešte stupnica vplyvu u jednotlivých mocností, za ktorú sa získava dosť bodov, takže súhlasím s tým, že je to dosť komplexné. Ale zas nie tak ako Trismegistus. :)

Pravidlá mi prídu veľmi jasné, nemám s nimi problém, a už sa pracuje na návode. :) Síce zatiaľ iba v angličtine, pretože tie majú momentálne prioritu.

Tie story cards vyzerali byť zaujímavé, ale v podstate iba dávajú nejaký flavor text k niektorým questom, ktoré by boli inak úplne bezduché.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

27.10.2019 21:58:45

Legacy
Ahoj mohli by ste mi objasnit, ty co hru uz hrali v com spociva prvok legacy?

29.10.2019 21:10:45

Legacy
Legacy - je to taký malý "odrb"... :)

Dá sa to hrať ako kampaň, v ktorej sa používajú príbehové karty (story cards). Tie pridávajú do hry "questy", ku ktorým je nejaký flavor text, akýsi príbeh. Pár viet, nič veľké.

Keď sa dohrá prvá hra, tie príbehové karty sa odložia do špeciálneho vrecúška, a v ďalšej hre sa vyložia na hrací plán, ktorý je tak malinko iný v každom scenári. Karty pridávajú do hry aj ďalšie lokácie, resp. menia existujúce lokácie tak, že na ich miesto sa dá žetón, ktorý k lokácii pridá nejakú akciu. Podobne, ako keď sa v Great Western Trail postaví budova na nejakom políčku.

A aby tie questy neboli len také suché "euroidné", niečo ako "odovzdaj tieto suroviny a získaj takú a takú odmenu", tak je k tomu nejaký flavor text. Takže nič moc extra, ale OK, aspoň nejaký pokus dať tam trochu viac témy.

Lebo inak je to klasické suché euro.

Zatiaľ iba v angličtine - ale tu je návod:
https://youtu.be/camipmccvIQ

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

30.10.2019 00:23:53

Cardinalle
Tak to ma tesi, ze je to legacy len v tejto rovine. Klasicke suche euro mi vyhovuje ovela viac :)

30.10.2019 09:37:13

Vybíráme z Bazaru

The King is Dead (ENG)
The King is Dead (ENG)
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas