Maracaibo - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Období kolonizace
Herní kategorie: ekonomická
Čeština: undefined
Vydavatelé: Capstone Games
dlp games
Ediciones MasQueOca
Fishbone Games
Game's Up
Super Meeple
YOKA Games
Autoři: Alexander Pfister
Rok vydání: 2019
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Česky

Chyti sa tejto super hry nejaky vydavatel? Mindok?
27.10.2019 22:06:16

GWT
No nevím. Po tom co GWT se u nás moc neprodávala,tak bych moc optimistický nebyl.

P.S. Zkus poslat dotaz do Nitry. Mám pocit ,že Cardinalle má vřelý vztah s Mindokem :+).

27.10.2019 22:52:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Bastacka
Viem ze GWT u nas moc nejde, my ho doma hrame stale. Super euro-super moznosti. Toto ma ale lepsi vizual a tema by mohla byt priatelnejsia ako kravy pre "masy" :)

28.10.2019 00:42:16

česky
Spíš je tady co překládat, GWT (a i Mombasa) byly jazykově nezávislé, stačilo mít jen přeložená pravidla.

28.10.2019 06:50:27

Ceska verze
Rad bych se pripojil s dotazem, jestli se nechysta v CZ :)

28.1.2020 10:07:08

česká verzia
Zatiaľ o ničom neviem.
Maracaibo je GWT na steroidoch - síce je to skvelá hra, ale tých možností v hre je ešte viac než v GWT. Keď sa GWT moc nepredávalo, nevidím moc šancí na Maracaibo.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

28.1.2020 11:41:31

GWT
Často slýchám srovnání s GWT. Bohužel to není šťastné, protože GWT má naprosto příšernou nevýraznou až odpudivou krabici. Navíc stejná chyba stále dokola... anglický název... nepřeloženo. Jinak GWT je skvělá hra... určitě nejhranější euro.

28.1.2020 14:15:15

GWT vs Maracaibo
dle mého je velký rozdíl mezi tématem obou her, GWT neuspělo dle mého právě dle neatraktivnímu tématu a Maracaibo by dle mého mohlo být v tomto směru atraktivnější, i když je asi jasné, že na místním trhu nejsou heavy eura zrovna prodejní peckou...

28.1.2020 14:23:14 | Upraveno autorem (porovnej)

cecyl
A Maracaibo chces prekladat? Názov mesta niekde vo venezuele je o co lakavejsi ako GTW? Myslim ze nazov GWT nehral velku rolu, skor tema. Navyse GWT je hracska hra a hraci nekupuju podla mna podla krabice. GWT je pecka, a budem rad za Maracaibo v cz. A ked je tam este viac moznosti AKO V gwt, tak o to lepsie :)).

28.1.2020 14:28:40 | Upraveno autorem (porovnej)

porovnanie GWT a M
Porovnanie je podľa ma na mieste, pretože herné mechanizmy sú takmer totožné. Neviem, či iná téma niečo zmení na predajnosti. Navyše, ako vravím, ak je GWT "ťažká váha", tak Maracaibo je "superťažká váha".
A pravdou je, že v našich končinách sa o euro hry ľudia moc netrhajú.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

28.1.2020 17:57:25

Cardinalle
a uděláš videonávod na Maracaibo? :-)

28.1.2020 21:01:49

videonávod
Určite áno :)
V angličtine je už dávno hotový, bol to prvý návod, ktorý som spravil, keď sme sa vrátili z Essenu, už ho "len" stačí predabovať. :) Takže nejaký voľnejší večer si nájdem 2 hoďky a spravím ho.

----------------------------------
herný klub NITHRANIA z Nitry

28.1.2020 22:30:39

tema
Tak treba ja se presne radim do te skupiny, ktere GWT nesedi vubec tematicky ani graficky, coz u me hraje docela podstatnou roli v tom, ze tu hru nehraju rad, proste si to hrani neuzivam. Naopak Maracaibo uz mam objednane.

28.1.2020 22:37:54

eurovky
Podle mě je to bez šance, eurovky už se u nás nepřekládají... každý chce házet kostkama a bavit se. Nedej bože nad něčím přemýšlet a počítat!

29.1.2020 09:09:06

eurovky
zas tak hrozný to s eurovkama v češtině není, jen loni jich vyšlo dost (a jsou tam i velké kousky) - Mage Knight, Ex Libris, Hadara, Escape plan, Gugong, Mezi dvěma zámky šíleného krále Ludvíka, Na křídlech, Doba kamenná: Stylově k cíli, Architekti Západního království, Masters of Renaissance, Paladinové Západního království, Tapestry, Terra Mystica: Obchodníci, On Mars, a všechna rozšíření k Scythu a Mars Teraformace... takže já doufám, že je šance, že se i Maracaiba někdo chytne...

29.1.2020 09:26:36 | Upraveno autorem (porovnej)

Maracaibo cesky
Po tomhle bych urcite hned sahl kdyby to vyslo v cestine. Pfister je overeny autor a kolomizacnich dobrych a poctivych eur neni moc. Vybavim si jen Puerto Rico, Endeavor a Age of empire 3

29.1.2020 09:27:55

Kolonizacni eura
Tak bgg mi pripomelo dalsi kousky.
Mombasa (pravda to je zase Pfister a ve vyprodeji :( ), Goa, Navegador, Keyflower...Ale i tak tato skupina her ma na bgg jen 10 stranek coz je nic :)

29.1.2020 09:37:18

iwen
Z toho tvého seznamu je ale opravdových poctivých eurovek velmi málo... možná dokonce žádná? Opravdu je to poslední roky velká bída.

29.1.2020 09:40:47

CZ
Nekdo nejake podpultove zpravy, ze by preci jen vysla v CZ? :)

11.2.2020 10:38:07

Nominacka na 2019 Golden Geek Awards
Predpokladam, ze to moc nepomuze, ale i tak mi to neda se (znovu) nezeptat, kdyz byla tato hra nominovana, nepremysli nejaky cesky vydavatel, ze by sel do CZ vydani?

27.4.2020 13:49:33

česká pravidla
jsou už od března zde na webu a hra je jinak v podstatě jazykově nezávislá...

27.4.2020 14:22:07

Jazykovo nezavisla
V podstate jazykovo nezavisla nie je. Jazykovo nezavisly je napr. 7 divou duel, ked mas ceske pravidla a neprelozene nazvy kariet. Tu je na kartach aj text, ktory moze niekomu robit problem a nie je to nazov karty ale podstatna vec.

27.4.2020 17:00:15 | Upraveno autorem (porovnej)

jazykova (ne)zavislost
Taky jsem chtel napsat, ze je jazykove nezavisla, ale neni to tak uplne pravda. Cely balik karet C krome poslednich par obsahuje text. Ano, jde hrat i bez kampanoveho modu, ale proc se o to ochuzovat.

27.4.2020 17:04:29

A a B
Aj karty A a B maju nejaky ten text...

27.4.2020 18:30:04

text tam sice je
ale na kartách A,B jsou textem popsány jen ikony, které jsou většinou jasné... na C je textu hodně málo a příběhová hra to rozhodně není, ale je asi fér to zmínit...

27.4.2020 20:19:20

txt
Jj vim, ze tam text je (mam nacteno na internetech), ale o ten mi moc nejde. Spis mi slo o to, ze bych podporil ceskeho vydavatele a pockal, ale jak uz tady parkrat i zaznelo, podle prodejnich "uspechu" jeho minulych her v ceskych luzich a hajich (Mombasa, Great W. Trail) to opravdu nevypada, ze do toho nekdo pujde - skoda.

28.4.2020 12:13:50 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

VZDOR!
VZDOR!
Akt. cena: 420 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas