Lifeboat - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 4 - 6
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Současnost
Herní kategorie: karetní hra, kooperativní, párty hra
Čeština: není
Vydavatelé: Fat Messiah Games
Gorilla Games
Autoři: Jeff Siadek
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Otázky k pravidlům

Ahoj, chtěl bych se zeptat na pár dotazů k pravidlům.

PSYCHOPAT - získává body pouze za mrtvé postavy v lodi?

SMRT UTONUTÍM - pokud mi chybí 1 zranění do omráčení a spadnu přes palubu, dostanu tím zranění, kterým se stanu omráčený, ale zároveň jsem ve vodě - znamená to, že jsem ihned mrtev (pokud mi nikdo nehodí záchranný kruh)?

14.11.2010 12:23:42

Deskovec
Psychopat dostává i za osobu kterou miluje (klidně i sebe)

Smrt utonutím - hrajeme to přesně tak, že pokud ti nikdo nehodí ten kruh) tak jsi umřel :)

14.11.2010 12:33:24

Psychopat podruhé
Ještě jedna otázka k psychopatovi - skóruje za každou mrtvolu V LODI nebo i mimo ní?

14.11.2010 20:04:56

Deskovec
no skóruje za každou osobu, která nepřežije (krom osoby kterou miluje)

případně FAQ v anglickém jazyce:

http://www.gorillaboardgames.com/index.php/category/lifeboat/

14.11.2010 20:15:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Žízeň - kolikrát?
Dostali jsme se do rozporu s pravidly a nemůže najít odpověď na Geeku, v FAQ, ani v pravidlech. Můžete nám prosím poradit, zda je možné žíznit i vícekrát, než 1x za kolo? Tzn. pokud např. pádluji i bojuji znamená to, že jsem ten co bude mít žízeň = 1 zranění popř 1 voda, nebo dostanu tolik žízní, kolik "aktivit" si vyžádalo žízeň?

17.11.2010 12:41:00

Deskovec
Pokud se nepletu tak v pravidlech to je napsaný jasně (ale nemám je u sebe). Žízeň se vyhodnocuje každou ikonou zvlášť. Pokud se tam objeví symbol pádla a boje tak musím dát dvě vody, abych zamezil ztrátě života. Pokud by se tam objevilo i jméno, tak musím dát tři vody. Prostě tolik žízní kolik "aktivit".

17.11.2010 14:04:47

Seils
Díky, ty pravidla to popisují tak, že jsou 3 způsoby jak se stát žiznivým, ale už není tak zřejmé, jestli se každá počítá jako žízeň samostatně, ale nakonec jsem i na Geeku našel někoho, kdo se na to ptal a odpověděli mu stejně jako ty mě. Takže ještě jednou díky.

17.11.2010 15:13:57

vykládání karet
Měl bych dototaz k vykládání karet. Chápu to správně, že pokud se hraje v méně hráčích bez dítěte, tak držet karty na ruce se vyplatí jenom proto, abych o ně během pádu do vody nepřišel a aby při okrádačce, pokud chce někdo kartu z ruky musel tahat náhodně ?

A ještě bych se chtěl zeptat kdy se vlastně karty vykládají před hráče (krom speciálních, což je jedna z akcí) - kdykoliv když je hráč na řadě ? A jedna z ruky nebo můžu i více ?

Dík

29.1.2011 20:19:46

panzer
Karty v ruce jsou přesně k tomu, jak píšeš - tzn. nepřijdeš o ně při pádu přes palubu. Vyložit kartu (dokonce i před libovolný charakter) můžeš kdykoli.

30.1.2011 16:03:43

Deskovec
Díky moc za potvrzení. A počet karet, které můžu naráz vyložit, jednu nebo třeba všechny ?

30.1.2011 18:51:26

naráz vykládaných karet
To vážně nikdo nemůže napsat jak to hraje ? V pravidlech ani FaQ to řečeno není.

31.1.2011 21:42:11

panzer
já bych řekl, že pokud to nevyžaduje akci, můžeš je vyložit kdykoliv a kolik chceš (třeba před bojem). pokud to vyžaduje akci, můžeš vyložit jen jednu a to ve svém kole, prostě místo akce.

31.1.2011 22:21:01

kandelabr
Tož díky, hráli jsme to teda správně (minimálně stejně). Zmátlo mě že v pravidlech se píše o vyložení karty kdykoliv v jednotném čísle.

A už se radši na nic neptám

1.2.2011 07:34:39

zbraně a změna místa
Včera jsme to hráli poprvé a mám dva dotazy k pravidlům:
a) je nějak omezen počet zbraní, které může mít postava před sebou? Stalo se nám, že Lady Lauren měla před sebou pádlo, nůž a hák, takže její síla (size) byla tuším +8
b) kdo hraje po změně místa? Dám příklad. Původní pořadí je: Lady Lauren - kapitán- dítě - first mate. Kapitán je na tahu a vymění si místo s first mate. Kdo hraje dál, nebo je konec? Pokud by hrál first mate nebo dítě, hrál by kapitán později znovu, protože je na konci?

4.7.2011 09:53:54

haló
Stále potřebuji znát odpověď, proto znovu oživuji svůj dotaz (viz. níže). Díky

7.7.2011 10:43:03

sasa
a) počet vyložených zbraní/předmětů není omezen. Ve Vašem případě byla Lady Lauren silná, ale buď se ní mohli ostatní sesypat a předměty rozebrat, nebo jí mohl někdo vyklopit ze člunu a o všechny vyložené předměty by přišla.

b) sice se to může zdát nepřehledné, ale my to hrajeme tak, že se hraje vždy od prvního neaktivovaného hráče ve člunu. Tzn. v Tvém případě by normálně ostatní pokračovali ve svých tazích, ale kapitán už ne, protože již byl aktivován.



7.7.2011 10:53:25

žízeň
Sice už mám několik her za sebou, ale včera jsei si uvědomil, že to možná celou dobu hrajeme nesprávně. Jak přesně se přečte část "žízeň" na kartě pádlování?

Např. pokud je na kartě symbol pádlování a jméno The KID bude to znamenat, že:

a) Bude žíznit The KID, pokud pádloval.
b) Budou žíznit všichni, kdo pádlovali + the KID.

Díky.

7.8.2011 10:29:58

Deskovec
b) je správně pokud se nepletu (nebo to tak aspoň hrajeme)

7.8.2011 17:18:55

deskovec
B je spravne, takze pokud KID padloval v danem kole tak dostane 2x zizen

7.8.2011 19:24:55

konflikty mezi posádkou
Ahoj, můžete se prosím podělit o své zkušenosti se situací, kdy dojde ke konfilktu mezi 2 členy posádky a ostatní se rozhodují ke komu se přidat? V naší skupině totiž dochází k situaci, kdy se z toho stane vyčkávací taktika a ostatní čekají ke komu se kdo připojí. Leckdy docházelo k situacím, kdy z toho stanou "škatulata, hejbejte se", protože členové posádky přebíhali od jednoho k druhému. Donutilo nás to k úpravě pravidel, kdy vyvoláme konflikt a následně počítáme do 3 - v tomto čase mají ostatní možnost se na některou stranu připojit, ale své rozhodnutí již nesmí změnit.

Jak to hrajete vy?

6.12.2011 09:13:13

Deskovec
sic je to trochu mimo téma, ale snad se nebude nikdo zlobit:)

u nás to teda problém není, většinou se někdo přidá hned nebo vůbec a hráči se přidávají i k postavám, které nenávidí, jen aby zaškodili někomu silnějšímu, nebo aby zakamuflovali svoji nenávist :D - s žádným výrazným vyčkáváním jsem se nesetkal, ty škatulata moc nechápu, když už se k někomu přidají tak nemůžou couvnout ne:) (bral bych to i jako výměnu stran)

6.12.2011 09:32:45

deskovec
a není náhodou v pravidlech, že se postavy rozhodujou postupně, od přídě, kam se přidají? mám pocit, že my to tak hrajeme teda.

6.12.2011 09:36:05

kandelabr
No pokud to v pravidlech je, tak jsem to tam nenašel :( Doslovně se v nich píše: "Others may choose to join the fight by pushing their placeholders out of line toward the side are supporting." Ale nedočetl jsem se nic o pořadí.

6.12.2011 10:59:59

na bgg
v jedné diskusi píše sám autor:
People choose to enter the fight at any time and they can't back out.

Once it looks like things have died down, I'll announce which side is currently winning and give a "Going once...going twice...Done" and then put wounds on the losing side.

čili na pořadí nezáleží, přidat se může kdokoliv kdykoliv, ale jakmile se přidáš, nemůžeš už to změnit.

6.12.2011 11:10:40

kandelabr
Super, díky moc.

6.12.2011 11:43:38

Překlad FAQ ?
Nepřeložil by prosím ještě někdo oficiální FAQ ? Jsou to jenom 2 stránky ;-)
http://www.gorillaboardgames.com/files/Lifeboatfaq.pdf

13.1.2012 09:41:44

Vybíráme z Bazaru

Marco Polo
Marco Polo
Akt. cena: 700 Kč
Končí za: 6 hodin

Offcanvas