Kroniky Avelu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 8 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Przemek Wojtkowiak
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Doplňování příšer po dopadu Černého měsíce

Ahoj, jak řešíte doplňování příšer na mapu po dopadu Černého měsíce? My jsme vždycky dávali příšery na každé v tu chvíli volné doupě, ale při včerejší hře jsem si uvědomil, žé příslušný bod pravidel by bylo možné vykládat i tak, že příšery se doplňují jenom na ta doupata, která se případně nacházejí na dílcích mapy, které do té doby ještě nebyly otočené (objevené). Kromě obtížnosti to má samozřejmě velký vliv i na strategii, zejména jestli příšery ke konci hry (konkrétně poté, kdy astroláb přejde přes poslední měsíční fázi, kdy se objevují nové příšery) rovnou likvidovat, nebo jenom zranit. Předem díky za všechny rady, tipy a postřehy :)

7.1.2024 10:33:37

My doplňujeme pouze na ta nově otočená políčka, na stará ne. Takhle jsem to z pravidel pochopil.

7.1.2024 13:06:24

Jen na nově otočená políčka, jinak by to bylo moc brutální.

7.1.2024 15:05:03

Díky za reakce! Na BBG jsem to (po napsání dotazu sem) našel stejně. Podle toho, jak jsou pravidla napsaná (i jak je ten text strukturovaný), si taky myslím, že druhá věta toho bodu pravidel, která mluví o doplňování příšer, navazuje na tu první větu o otáčení dílků. Tzn. ta druhá věta není samostatná a nevztahuje se na všechny v tu chvíli prázdné dílky, ale jenom na ty nové otočené. Ani nevím, proč jsme to do teď hráli špatně, ale dost se to tím ulehčí :D

7.1.2024 18:34:22

Vybíráme z Bazaru

Jízdenky, Prosím! Evropa
Jízdenky, Prosím! Evropa
Akt. cena: 610 Kč
Končí za: 2 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas