Jízdenky, prosím! Legacy: Legendy Západu

xxxxxxxxxx hodnoceno 24x (Seznam vlastníků)

Jízdenky, prosím! Legacy: Legendy Západu - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 5
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 90 min
Herní svět: Současnost, Vlaky
Herní kategorie: desková hra, budovatelská
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Alan R. Moon
Matt Leacock
Rob Daviau
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Legacy

Dokázal by mi někdo říct, jestli to jde po dohrání uvést do “startovního” stavu? Jinými slovy to dohrát a poslat dál? Protože mi přijde docela vysoká cena na to, že to je víceméně pořád TtR.

19.11.2023 12:17:11

Ne, nedá. Dochází tam k destrukci některých komponent, polepuje se herni deska atd. A za mě ta cena tedy není ani náhodou vysoká, viz má recenze na facebooku ve skupině 3b3 - https://www.facebook.com/groups/deskovkyprotribratry/posts/3576298432638370/

19.11.2023 13:31:08

@Azifaral právě, že mi to přijde dost. Samozřejmě to dělá neznalost skrytého obsahu, díky kterému to nedokážu objektivně posoudit. Ale ta cena mě prostě odrazuje na to, že to je v hlavním jádru “pořád jen TtR”. Za tu cenu člověk koupí 2 (i víc) právě vycházejících novinek…třeba Kutnou Horu + Mind MGMT. Česká verze Evakuace se asi taky bude pohybovat někde okolo 1200-1300,-. Reprint Duchů ostrova a k tomu Bílý hrad… To jsou hry, které nemají zrovna málo herních komponent.

20.11.2023 20:41:34 | Upraveno autorem (porovnej)

Mě by spíše zajímalo, jestli po dohrání ta hra je stále dobrá a zábavná, nebo bez té kampaně klesne pod průměr ostatních Jízdenek, tudíž se po dohrání a bez dalších Wau-efektů hra propadne do šedého průměru?

Jde totiž vidět, že někteří lidi, po dohrání hru prodávají a spíše přemýšlí, že si koupí další novou, aby mohli kampaň hrát znovu, ale do odehraných Jízdenek se jim vracet nechce.

Díky za názory ;)

21.11.2023 08:31:51

Za mě ta kampaň stojí za každou investovanou Korunu i v případě, že už pak na hru nikdy nesáhnu. Chybí mi 3 hry do konce kampaně (hrajeme v 5 hráčích s kamarády) a už mám ve skříni uloženou druhou krabici, kterou si třeba za 1-2 roky zahraju s dětma a manželkou. 

Tady se rozebírá znovuhratelnost po kampani (pozor spoiler):
https://www.youtube.com/watch?v=33UDpuLhxLM

Michal Ekrt | Board Games Brand Manager
ADC Blackfire Entertainment s.r.o.

21.11.2023 09:13:08

@faszik Já nevím, to se prostě hrozně špatně srovnává. Já mám samozřemě taky vyhlídnuté i jiné hry, třeba i tu zmíněnou Kutnou horu, ale myslím, že o tom to není. A asi ani když se člověk podívá na videa se spoilery, kde ten herní materiál jde vidět, tak si neumí přesně představit, co a jak to funguje v průběhu té kampaně. Tam to totiž opravdu vyvolává ten wow efekt. 

To je i trochu odpověď pro @Tormentr . Prostě alfa a omega té hry je logicky ta kampaň. Po ní už člověku zůstanou více méně USA Jízdenky prosím, nicméně na speciální herní desce, kterou si v průběhu kampaně stvoří a se specifickým designem, který u normálních TTR není. Jestli je to dost a nebo málo, to už je na každém hráči. Já to v té své recenzi (viz odkaz v jiném komentáři), že doma máme TTR Evropa a zase tak moc na ten stůl nechodí.

Ale jak píše @Michal-BF a psal jsem to v recenzi. Je to o té kampani, o tom zážitku. Zapomeňte na to, jestli vám zůstane nějaký karton nebo ne. Když jdete na koncert, tak si taky toho zpěváka / zpěvačku nedotáhnete domů. Máte v sobě ten zážitek a ten tam bude v lepším případě na celý život. Tady je to stejné. A já musím říct, že za mně jsou #Jízdenky, prosím! Legacy: Legendy Západu jedno z nejkrásnějších překvapení tohoto oku a podobně jako Michal si asi pořídím domů ještě jednu krabici, abych ji za ty cca 2 roky mohl hrát s naší teď 7 letou malou.

21.11.2023 09:49:14

Vzhledem k tomu, že doma nemám ani jedny Jízdenky, ale rád si zahraju jak Evropu, tak Ameriku, tak asi budu rád i za ten “karton”, co potom zbude, o tom žádná. Jen mě to zarazilo, jak lidi prodávají dohrané kampaně a obratem kupují nové do “zásoby”. Pořád si říkám, jestli je ta kampaň tak dobrá, nebo to, co potom zbude tak špatné, že se tohle děje. Nebo oboje.

21.11.2023 09:56:01

To se ta hra opravdu musí poškozovat? Pro Gloomhaven taky vymysleli odlepitelné nálepky. To, co by se lepilo na mapu může být řešeno takhle, stejně jako označování lístků místo jejich perforace kleštičkama. Nebo co se tam ještě ničí?

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

21.11.2023 15:05:26 | Upraveno autorem (porovnej)

opravdu je toho více… jako ano, můžeš si to nezahrát a nepoškodit to…

---------------------------------------------------------------
překladatel deskovek na volné noze a ZOD club member

21.11.2023 16:18:58

Naaaah, role malířské pásky a písátko by měli stačit. :D

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

21.11.2023 18:11:01

Ani tak ne… ;-)

---------------------------------------------------------------
překladatel deskovek na volné noze a ZOD club member

21.11.2023 19:54:16

Ok, škoda, že tu není zakrývací funkce spoiler. :) Dost by mě zajímalo, co se ve hře nemůže nepoškodit, aby se to dalo hrát.

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

22.11.2023 08:15:33

@Havelock Funkce “spoiler” je už nějakou dobu zprovozněna v galeriích obrázků. Kdyby tedy bylo potřeba ukázat, co a jak je ve hře trvale změněno/poškozeno, může tyto části hry někdo nafotit a poslat mi je ke schválení.

22.11.2023 14:19:58 | Upraveno autorem (porovnej)

@Havelock No jedna věc je něco zničeného, to by se teoreticky dalo vyřešit i jinak, ale pak jsou tam herní mechanismy, kde se spotřebuje určitý herní materiál. A to už nejde ani nafotit :D Prostě asi tak. Než bych vymýšlel kýbl opičkování jak to „nezničit, nespotřebovat“ atd. tak už je jednodušší si zahrát jinou hru.

22.11.2023 21:17:36

Poslat dál to nepůjde. Na to je ve hře myslím dost permenentních změn na to, aby si ji někdo reálně koupil místo třeba normálních jízdenek.
Hrát se to po dohrání kampaně dá bez problémů. Buď podle oficiálních pravidel a nebo narovinu trošku podle sebe. Mi si třeba v postkampaňové hře nechali dva prvky z legacy, které se po dohrání oficiálně používat nemají. Ale nám se líbí. Stejně tak jsme jednorázové úpravy z legacy hry na postkampanovku udělali trošku podle sebe a nez zcela podle pravidel - prostě aby nám to přišlo smysluplnějěší. S trochou snahy (protřídění jízdenek) si můžete i hrát na mapě o velikosti, která vám vyhovuje (pokud by se vám celá mapa zdála moc velká). Prostě je to vaše hra, můžete si s ní dělat co chcete a ve hře je dostatek možností jak ji hrát, aby se vám líbila.

Celou kampaň si s troškou snahy můžete zahrát i podruhé, dokud bude součet hráčů obou her <=5. (takže první hru třeba ve třech, druhou ještě pak ve dvou). Bude to vyžadovat určité kompromisy (některé změny jsou opravdu permanentní, tak se budete muset při druhé hře domluvit, že budete respektovat růzhodnutí z první hry). A nějaké věci budete mít vyspoilerované. Ale jinak to hratelné bude určitě. Protože většina přidávaných prvků má dost věcí pro pět hráčů, takže vám zůstanou i pro další hru (pro rejpaly - vím, že ne všechny, ale dostatek na to aby byla hra pořád zábavná). A žádný důležitý komponent se neničí kompletně, takže i když už bude poškozený, dá se při druhém hraní poškození ignorovat a poškozovat je nanovo trošku jinak (dvě hry se takto dají odehrát v pohodě)

23.11.2023 09:34:31

No, teď jsem viděl video na Youtube od Layzcat, kde bylo těch spoilerů docela dost, byť uznávám, že ne všechny. A opravdu mám pocit, že při troše snahy by všechno dokázaly vyřešit odlepitelné samolepky. :D Ale to by sis pak nekoupil novou krabici, žejo.

25.11.2023 18:53:41

Vybíráme z Bazaru

Hannibal a Hamilkar včetně obou minirozšíření
Hannibal a Hamilkar včetně obou minirozšíření
Akt. cena: 2500 Kč
Končí za: 7 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas