Jan Žižka: Zrod vojevůdce

xxxxxxxooo hodnoceno 20x (Seznam vlastníků)

Jan Žižka: Zrod vojevůdce - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 10 let
Herní doba: 45 min
Herní svět: Středověk
Herní kategorie: desková hra
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Jindřich Pavlásek
Petr Vojtěch
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Zahráli jsme dnes ve čtyřech (s dvěma dětmi 14 a 11) na Albi Game Day a musím říct, že nás to všechny bavilo. Hra na pohodu o potulování se krajem, odhalování událostí a kostkových soubojích, ve kterých neúspěch není nijak fatální. Nechybí ani interakce skrze zatykače a turnaje. Až sem super, ale právě turnaje mi trochu nesedí, resp. připadají nedotažené. Jasně, jsou zábavné, stejně jako zbytek hry, ale nějak nedokážu pochopit, proč všichni vstupují do turnaje prakticky se stejným potenciálem (odmyslím-li drobné zvýhodnění na kartě družiníka s možností přehodit kostku v turnaji). Možná tam ještě nějací družiníci dávají něco dalšího, ale osobně bych tady viděl prostor k přímému levelování postavy a tímto způsobem ke zvyšování šancí na úspěch v turnaji. To mi vážně chybí a přijde mi to škoda. Nebo se s tím počítá třeba do nějakého rozšíření?

4.11.2023 20:51:00

Ahoj, moc díky za to, že jste hru zkusili a díky za názor :). O rozšiřování turnaje se nijak v tuto chvíli neuvažuje. Chápu, že vylepšovat svou postavu je ve hrách vždy to nejzábavnější a v tomto případě je to reprezentováno skladbou družiny pro plnění událostí. Turnaj tohle schválně obchází, protože to je místo, kde se mají férově utkat všichni hráči. Oproti běžnému tahu trvá turnaj o něco déle, proto jsme chtěli, aby se všichni hráči cítili motivováni do něj vstoupit. Hraje se o velké odměny (čím víc hráčů se zapojí, tím větší) a vážně jsme se snažili, aby si každý řekl, že má šanci to vyhrát. Proto jsme ty vstupní podmínky vyrovnali. Kdyby byl jeden hráč v turnajích lepší, ostatní by s ním soupeřit asi nechtěli (protože by mu svou účastí ještě zvyšovali odměnu). Má to dvě výjimky - hráč, který spustil turnaj má vstup zdarma a háže jako poslední (takže ví, nakolik musí pokoušet štěstí), protože za akci “pro všechny” zaplatil svým herním časem. A pak jsou tam ti družiníci, kteří garantují přehoz kostky. Je to malá výhoda, ale s trochou štěstí může rozhodnout. 

---
Time Slug Studio

6.11.2023 09:48:41

Ahoj, díky za odpověď. S odstupem času mi hra zůstává jako vzpomínka, kdy jsem se bavil, takže budu psát Ježíškovi (musí se to v tom avizovaném termínu stihnout, je to přesně typ hry, který o Vánocích chceš hrát).

Ad turnaje - jednu věc jsme tedy hráli blbě, a to že iniciátor turnaje začínal. Díky za upřesnění a hodnocení zvedám o půl hvězdy, protože to vcelku mění situaci, a ač jsem na to při psaní původního příspěvku nepomyslel, tak mi vlastně pořadí zapojování se do turnaje nesedělo. To, že iniciátor turnaj zakončuje, dává určitě lepší smysl! Zkuste jen popřemýšlet, pokud hra pofrčí (a věřím, že zábavní potenciál na to má), zda by v rozšíření nestálo za úvahu přidat třeba vylepšení turnajového dřevce (když už ne postavy jako takové). Tady mě napadá, že by se mohlo jednat o možnost vyměnit si při hodu 1 nebo až 2 kostky (podle stupně vylepšení dřevce) za malinko silnější “dřevcovou” / 2 “dřevcové” kostky. To by, myslím, při rozumném posílení “dřevcových” kostek (aby bylo motivační brát si je a zároveň aby nebyly přesílené) od turnaje ostatní neodradilo (vzhledem k těm masitým odměnám) a umožnilo by to levelování i v tomto ohledu. Turnaje mi přijdou natolik zásadní, že alespoň drobná příprava na ně (nad rámec družiníka s přehozem) by vážně mohla tento podstatný aspekt hry ještě trochu okořenit.

7.11.2023 08:23:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Komu chýba turnaj a vylepšovanie rytiera môže skúsiť hru: Glory: A Game of Knights. Tu je to dobré ako je, zbitočne by to zaťažovalo hru. A zas je tu viacej udalostí tak aby príprava na každú bola pomerne rovnaká…

13.12.2023 21:09:44

Během týdne jsme odehráli šest her, ve třech hráčích a ve čtyřech. Všem se hra moc líbila a všichni jsme s ní byli velice spokojeni! Po delší době jedna z her, která nebude jen tak ležet ve skříni a bude často přicházet na stůl.

16.2.2024 20:48:17

Vybíráme z Bazaru

Prodám karty Waste Lands
Prodám karty Waste Lands
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 12 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas