High Frontier 4

xxxxxxxxxx hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

High Frontier 4 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi, Současnost
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Autoři: Dom Rougier
Jon Manker
Justin Grey
Phil Eklund
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Jazyková náročnost

Zdravím, 

českou verzi jaksi nelze sehnat (určitě ne za rozumnej peníz) a anglická je za krásnou cenu, tak mě napadlo koupit si EN. Zajímalo by mě ale, jak je to s jazykovou “závislostí”? Například pokud bych si sehnal česká pravidla, dá se to podle toho rozchodit, nebo je i spousta textů a nevím čeho dalšího na komponentech? Nějakou angličtinu ovládám, ale zas rodilej mluvčí taky nejsem. 

Díky za rady.

4.8.2023 10:35:34

S ceskymi pravidly to v pohode rozchodis a ceska napovedni karta ti usnadni spoustu dohledavani. Na desce hrace je par terminu (thrust, afterburn, fuel atd.), pokud je neznas, tak se je rychle naucis, a nejaky popis, jak spocitat mnozstvi paliva. Ale je to opet jen dalsi pripominka toho, co je v napovednim listu a v pravidlech, takze nic zasadniho. Jedinych par “souvislych” a dulezitych vet na kartach, se kteryma muzes mit trochu problem, se muze objevit v levem horni casti karet pod hmotnosti a radiacni odolnosti. Je to popis specialnich schopnosti jednotlivych frakci nebo popis specialnich schopnosti nekterych karet, typicky treba rafinerie na cerne strane. Ale neni to moc karet. Pokud nerozumis, translator to po naskenovani zvladne - ted jsem to primo zkousel z AJ do cestiny a spanelstiny a pokazde to s trochou uvazovani davalo ten spravny smysl. Vsak muzes posoudit sam, mrkni obrazky na zalozce anglicke mutace hry #High Frontier 4 All.

4.8.2023 13:36:54

Nebo předobjednej u FitB. Mají vyjít další moduly a mám za to, že u té příležitosti by měl být i dotisk základu s prvními moduly 0 až 2. Je to ale čekání jak na Godota.

4.8.2023 14:12:08

@stady Díky za obsáhlou odpověď. Dost mi to pomohlo, i když jak koukám na tykarty v angličtině, tak je tam toho textu někdy docela dost a všechno taková ta odborná angličtina, tak to musím ještě promyslet. ¨

Jinak k tomu dotisku, ono mě se ani moc nelíbí ta cena. Prostě když anglický verze stojí dvojku a za českou bych vyplázl skoro trojku, tak nevím jestli mi to za to stojí. Takhle drahou hru jsem ještě nekupoval…

4.8.2023 19:28:32

No ono jde o to, že cz verze obsahuje i moduly 0,1,2. To v základu Eng verze není a musíš si to přikoupit. Proto i ta cena. Teda pokud nemelu nesmysl.

4.8.2023 21:43:50

@slizrs na těch kartách je 90% jen tématický fluff. Zajíma tě prakticky jen hodnoty hmotnosti a radiační odolnosti plus přidružené vlastnosti v rámečku vlevo nahoře. Jinak ta cena je vyšší právě z důvodu obsažených expanzí.

4.8.2023 21:50:27

No teď jsem si teprve všiml, že je to bez expanzí. Tím pádem ta anglická verze už tolik zajímavé není. Teď je otázka, jestli se dočkáme toho dotisku, protože se mi zdá, že už se ty předobjednávky nehejbou :/

4.8.2023 23:35:47

@slizrs Ono je taky dobry si rozmyslet, jak moc vlastne tu hru chces hrat. Pokud vis, ze nebudes mit na partie vic jak 4-5 hodin, tak ti uplne staci zaklad bez modulu. A ty expanze dost komplikuji pravidla a planovani, takze na nekoho uz je to fakt moc. Jo, jen se zakladem budete hlavne v pasu planetek a cokoli za Saturnem bude uplne mimo realisticky dosah, ale neni problem si zahrat zaklad treba na 5 nebo 6 kol misto “pouhych” 4, pokud fakt touzite letet daleko.

5.8.2023 01:17:56

jenže bez toho fluf textu přijdeš o spousty zajímavých věcí (informací), dle mého názoru přijde hra bez textu o polovinu atmosféry, a ten text je docela jazykově náročný, já jsem tuhle hru kupoval hlavně kvůli tomu pozadí, ale jak jsem psal to je můj pohled a každý to může mít jinak

5.8.2023 07:55:24

O technologiich na kartach si muzes precist v Dodatku.

5.8.2023 16:51:08

@stady 
OT: A co obertův manévr? Riskantní, ale dostane tě to i se základním crew pohonem k Jupiteru.

8.8.2023 22:30:42

@Bořivoj Vsak to se nevylucuje s tim, co jsem napsal, porad je to pred Saturnem. Ale pristat, resp. potom se odlepit z Jupiterovych mesicu a stihnout tam neco smysluplneho vybudovat behem standardni zakladni hry neni uplne snadne.

9.8.2023 01:23:04

@stady 
Jasný.

9.8.2023 13:32:28

Stačí ještě 85 objednávek a Foxíci to vyrobí :)

https://foxinthebox.cz/predobjednavky/high-frontier-4edice

9.8.2023 13:46:51

5R

@slizrs Súhlasím so stady. Vďaka tomu, že foxíci majú na webe české pravidlá aj dosku hráča na stiahnutie, možeš kľudne hrať aj s anglickou verziou hry. Ja som si pravidlá vytlačil a "zviazal" do násuvných líšt a doska hráča na fotopapieri vyzerá rovnako dobre ako originál (zatavená do fólie aby po nej komponenty kĺzali). Texty na kartách sú “iba” flavor a môžeš použiť napríklad Google Lens v mobile na živý preklad textu ak ťa to počas hry zaujme. Plus na youtube máš výborny videonávod.

Kým sa vyhráš s základnou hrou, vyjde snáď dotlač so všetkými modulmi (0-4) a anglickú potom predáš. Alebo zistíš že to nie je pre teba a ušetril si. Alebo zistíš, že je a nutne potrebuješ dokúpiť všetky preložené moduly (1 a 2) + predobjednávku na české vydanie, lebo si to proste tá hra a vydavateľ zaslúži :) Nepreložený je najnovší modul 3 (Konflikt) a čoskoro výjde modul 4 (Exodus).

9.8.2023 16:34:59 | Upraveno autorem (porovnej)

Vybíráme z Bazaru

Root: Mechanické rozšíření
Root: Mechanické rozšíření
Akt. cena: 670 Kč
Končí za: 4 dny

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas