High Frontier 4

xxxxxxxxxx hodnoceno 59x (Seznam vlastníků)

High Frontier 4 - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 5
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Sci-fi, Současnost
Herní kategorie: strategická, ekonomická
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Fox in the Box
Autoři: Dom Rougier
Jon Manker
Justin Grey
Phil Eklund
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Doplňky ke stažení

V sekci "Ke stažení" najdete home-made desku kosmické lodi, která je rozšířením desky hráče. Při svých hrách zjišťuju, že právě sestava kosmické lodi často obsahuje nejvíce karet a je zároveň nejdůležitější, avšak na standardní desce hráče není dostatek místa pro to, aby bylo možné najednou vidět všechny karty, resp. údaje na nich, které jsou nutné např. pro pohyb, výpočet nominálního tahu a spotřeby, apod. Hráč tak často musí brát karty do ruky a listovat jimi. To může vyřešit právě deska kosmické lodi. Namísto abyste měli karty rozházené na stole, můžete si je uložit na něco pohlednějšího (snad :D). Kromě toho jsem tam přidal políčka pro označení (ne)provedené operace a pohybu. Zejména při sólové hře se hráč může při občasném dlouhém přemýšlení a plánování ztratit v tom, jestli už svou operaci provedl, či nikoliv, jestli má posunout desku slunečního cyklu nebo ne. Na příslušná políčka můžete položit cokoliv, co máte po ruce, třeba Aqua. Snad někomu deska kosmické lodi bude užitečná :)

Kromě toho v sekci Ke stažení najdete i přehled žetonů objevů od stadyho (díky!), pomocí kterého můžete lépe plánovat své mise ve výukové variantě Vesmírné diamanty a snížit tak vliv náhody na počet vámi získaných VB.
.....................
liščí překladatel
8.2.2021 14:03:23

Deska lodi
Super napad, tohle budu velmi rad pouzivat. Mel bych k tomu navrh na vylepseni. Policko pro kartu pohonu by slo odebrat, karta pohonu by se mohla pokladat do standardniho pole pro rocket stack na zakladni desce hrace. Tim by se bud a) zmensila velikost cele desky lodi, cimz by se setrilo misto na stole, nebo b) by se mohla pole pro naklad, podporu a posadku umistit dale od sebe, aby se mohly karty stackovat do sikma, a hrac tak videl tak vsechny podstatne informace na karte.

9.2.2021 14:01:04

stady
Díky za pochvalu i zpětnou vazbu. Mě taky napadlo nechat aktivovaný pohon na desce hráče, aby to pole zůstalo využité. Jenže pak by to nebylo takové celé pěkně ucelené :) a to vyhrazené pole pro pohon (na desce hráče) by nemělo šipky k obrázku. Je to prkotina, ale mi se víc zamlouvá tahle varianta. Ale máš pravdu, ušetřilo by to zase trochu místa na stole, i když je to jen místo o šířce jedné karty. Až budu mít čas, zkusím teda přidat alternativní variantu, která bude kratší a nebude mít místo pro pohon. Ať si pak každý vybere, co mu vyhovuje.
.....................
liščí překladatel

9.2.2021 14:18:41 | Upraveno autorem (porovnej)

nový soubor ke stažení
Přidal jsem do souborů přehled karet Závodu o věhlas. Mi osobně hodně pomohlo vidět vše na jednom místě a uvědomit si možné vhodné kombinace, výhody a nevýhody různých karet, množství karet určitého spektrálního typu atd. Třeba to někomu taky pomůže. Je to vhodné nejen k plánování, ale i k učení, udržení přehledu apod.
.....................
liščí překladatel

12.2.2021 10:25:50

Deska lodi
Myslim, ze klidne muzes nechat obrazek cele kosmicke lodi (mozna bude potreba ho trochu zmensit) a obrazek casti pohonu nijak neodrezavat. Sipky k pohonu muzes nasmerovat tak, aby ukazovaly smerem vpravo dolu pryc z tehle desky, vedle niz by se nachazela deska hrace, k policku pro rocket stack. A nekam vedle te sipky bys presunul ten Tvuj popisny text, ktery se ted nachazi uvnitr pole pro pohon.

12.2.2021 13:48:21

nová varianta + pomocná karta
V sekci ke stažení přibyly dva nové soubory:

- Pomocná karta pro sólovou variantu Generální ředitel. Karta je oboustranná a její velikost je shodná s kartami ve hře. Obsahuje hlavní úpravy pravidel, vypočítaný klíčový indikátor výkonu potřebný pro úspěšný postup do dalšího slunečního cyklu a tabulku hodnocení na základě dosažených VB.

- Nová úvodní varianta pro základní hru (není obsažena v tištěných pravidlech). Varianta hráčům usnadňuje vstup do základní hry tím, že jim poskytuje předem vytvořené sestavy kosmických lodí a dovoluje jim tak více se soustředit na samotné mise. Díky tomu hráči získají první zkušenosti s jednotlivými kartami a podporami a v budoucích hrách budou lépe schopni odhadnout jejich hodnotu při dražbách. Každá sestava navíc obsahuje popis výhod, nevýhod a doporučení pro její efektivní využití.
.....................
liščí překladatel

23.3.2021 16:30:53

Ke stažení je teď k dispozici jednostránkový přehled složení všech karet patentů. S ním lze získat dobrý přehled o rozložení spektrálních typů a vylepšujících kolonií napříč kartami a díky tomu mít lepší představu o pravděpodobnosti získání potřebného patentu apod.
.....................
liščí překladatel

9.4.2021 18:12:44

Jen takový drobný dotaz. Budou někde ještě ke stažení Dodatky pravidel?

Na ZH ani na stránkách Fox in the box nevidím. Možná jsem jen přehlédl.

Chtěl jsem stáhnout elektronicky na dovolenou ať neničím papírovou verzi a začíst se do těch technickych záležitostí… 

6.7.2021 11:11:52

David se někde veřejně vyjádřil, že konkrétně sešit Dodatek nebude volně ke stažení.

.....................
liščí překladatel

6.7.2021 15:23:32 | Upraveno autorem (porovnej)

IN

Dodatek jsem nakonec ke stažení dal - už je na liščích stránkách.

----------------------
Majitel liščí krabice

6.7.2021 17:29:45

Tak klobouček dolů všem a ještě jednou děkuji za super počin včetně neuvěřitelneho překladu.

Děkuji.

6.7.2021 17:33:32

@IN : Prosím tě, jaké máte plány ohledně “living rules". Budete někde udržovat nějaká aktualizovaná “errata”, tedy řekněme seznam změn k pravidlům, nebo aktualizovaná pravidla ke stažení? Ono tisknout opakovaně nová pravidla mi přijde jako hloupost, ale nějaká strukturovaný seznam změn seřazený dle knih a odrážek v nich by byl prima. :)

9.7.2021 12:14:58

IN

Budeme udržovat aktualizovaná pravidla na našich stránkách s tím, že změny budou nějak barevně odlišeny.

----------------------
Majitel liščí krabice

9.7.2021 12:35:57

Vybíráme z Bazaru

Iberian Gauge + krabičky pro uložení
Iberian Gauge + krabičky pro uložení
Akt. cena: 510 Kč
Končí za: 1 den

Nejnovější otázky

další >>

Offcanvas