Heroes of Might & Magic III: The Board Game

xxxxxxxxxx hodnoceno 3x (Seznam vlastníků)

Heroes of Might & Magic III: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 3
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 130 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, strategická, diplomacie
Čeština: není
Vydavatelé: Archon Studio
Autoři: Jakub S. Olekszyk
Kamil Białkowski
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

big box nebo jednotlive krabice?

Co zvolite? chtel jsem vzit big box, ale myslel bych ze v nem budou jednotlive krabice. ted vaham

10.5.2023 22:16:00

Necetl jsem zda to uz zminovali, ale ptal jsem se zda se do toho vejdou i pripadne budouci rozsireni, ale pochybuju, tak jsem to nakonec vzal vse zvlast a pripadny big box si vyrobim nebo necham vyrobit kdyztak custom.

 

Edit: Tak podle odpovedi od Szymona, ten Big box nahradi krabice a budou v nem klasicke plastove uloziste a dalsi pripadne rozsireni se uz do nej nevejdou.

10.5.2023 22:59:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Neříkali, jestli ten big box (díky optimalizaci insertu) bude ve výsledku zabírat méně místa než jednotlivé krabice ? 

A jaká další rozšíření jsou plánována ?

11.5.2023 07:41:32

No tak jestli není v big boxu plánováno místo na další rozšíření tak to trochu postrádá smysl.

11.5.2023 07:54:45

Pročítal jsem komentáře na KS - o big boxu se ví zatím jen to, že pojme jen věci z aktuální kampaně.

Ale ono je to v podstatě i logické, protože potenciální další rozšíření jsou minimálně 3 - Stronghold, Conflux, Cove… Je asi těžké vyhradit takové místo, aby je to v budoucnu nesvazovalo… Také ještě nevědí, jaké budou mít potvory skulpty, takže by teď museli mít v boxu prázdné místo a pak by museli spolu s rozšířením prodávat i dodatečný insert do big boxu pro tato rozšíření…

 

11.5.2023 09:28:18 | Upraveno autorem (porovnej)

no rekl bych ze rozsireni maji promysleny uz ted jak budou cca vypadat takze by tam to misto v bigboxu mohli udelat.

11.5.2023 11:26:14

Vezmi si, že nedávno byl update, kde ještě ještě korigovali velikosti miniatur, některé zvětšili, jiné zmenšily. Inserty musí mít přesné. Fakt nevím, jestli teď mají čas na to finalizovat a přesně poměřovat figurky VŠECH budoucích rozšíření, když teď mají plné ruce s práce s tím, co mají dodat (např. s tím infernem původně nepočítali)… Jako taky bych byl za to rád, ale nevidím to jako reálné…

11.5.2023 11:43:00 | Upraveno autorem (porovnej)

tak nakonec jsem vzal vse zvlast. U big boxu nikdo jasne nerekl rozmery takze je otazka zda se vejde do kallaxu (coz je samozrejme malickost) ale jak se pise nize mel by smysl kdyby dokazal pojmout vse vcetne budoucich rozsirenich, asi mel prijit az s rozsirenim jako big box u hrdiny v kostce…

11.5.2023 13:18:51

vidim to uplne stejne big box ma smysl ve chvili kdy jsou vsechny rozsireni dostupny a ne delat ho ted kdyz budou do budoucna delat dalsi ktery se tam pak nebudou vejit… a co me docela mrzi je ze big box neni zvlast, tak trosku jsem pocital s tim ze budu mit jak klasicky krabice tak big box…

12.5.2023 00:12:42

Tak už jsou rozměry: 320*500*200, čili to bude podobná rakev jako u #Everdell: The Complete Collection.

31.7.2023 14:13:22

U téhle hry ani jedno… úplně stejně se to dá hrát na PC. Vlastně ne stejně, ale daleko pohodlněji, a ano i ve více lidech, kteří sedí spolu u jednoho stolu… říká se tomu hot-seat ;)

Zrovna u téhle hry tu “papírovou verzi” opravdu netřeba podle mě.

31.7.2023 20:38:30

Big box jsem původně brát nechtěl, ale nový design se mi dost líbí, takže do něj asi půjdu. Ještě si ale počkám, na uzavření PM je času dost a třeba z nich ještě nějaké info vyleze. Zatím jsou tajemní jak… no však to znáte. Ale na druhou stranu to, že nenechají místo na poslední frakce, je mega fail.

______________
aka WantonDuke

1.8.2023 15:28:03

@El Ďábel  Tak minimálně pro sběratele to asi hodnotu má :) Já zrovna ten typ sběratele nejsem (aby mi se mi doma váleli hry či komixy ve fólii - přiznávám pár jich mám, ale jen čekají na tu správnou chvíli než je rozbalím! Pokud bych je nikdy nechtěl hrát, nemělo by pro mě smysl syslit to doma).

Na takovýchto hrách mě ale obecně odrazuje ta komplikovanost (kvantum komponent), dlouhá herní doba/příprava a také s tím spojená potřeba mít vhodné spoluhráče. Stejně jako při Eutii, mě táto trojkombinace drží na uzdě abych tomu nepropadal :DDD

Ale jinak je to velice líbivé (no jo, i ta trocha nostalgie k tomu přispívá).

* * * * *
Board games klub, Trenčín

1.8.2023 15:32:52

@vulcano A právě proto mám ještě originální CD ;D

Ale jako jo, jedině z toho sběratelského hlediska asi. Ale i kdybych to koupil, tak bych si udělal maximálně unboxing pro tu radost a stejně to hrál přes hot-seat třeba na noťasu nebo tabletu :) :D

1.8.2023 16:20:38

@Kulashaker Mám to stejně. Ten nový design big boxu se mi taky moc líbí oproti tomu původnímu. Taky přemýšlím do čeho jít. A to že se tam nevejdou budoucí expanze taky nechápu. Už musí zhruba vědět, kolik na každou potřebují místa. Vždyť už teď je tam několik měst navíc. Figurky si stačilo vyrenderovat jen kvůli tomu místu kolik zaberou, pak nějaké karty + žetonky. Myslím že to není žádná raketová věda.

1.8.2023 16:36:24

No já bych s tou raketovou vědou byl opatrný. Vezmi si, že musí udělat přesný insert na figurky a další komponenty VŠECH příštích rozšíření. Ty inserty by teď měly být v tom bix boxu ? Nebo by spolu s každým novým rozšířením měli prodávat insert pro majitele big boxu? Kolik je těch dalších frakcí ? Budou dělat další 4 frakce ? Nebo 5 ? Budou jako teď ještě před produkcí dolaďovat velikosti miniatur aby vše bylo proporční ? 

Za mě, jaký současný big box bude rakev, tak se teda přimlouvám, aby pak udělali druhý big box, než mít jednu velkou mega rakev…

 

1.8.2023 17:53:07

No v podstatě chybí jen STRONGHOLD aby pokryly základní hru.

1.8.2023 19:43:02

To jo, ale pokud by v budoucnu vydali třeba Conflux, tak zase lidi budou nespokojeni, proč to na to nebylo myšleno v big boxu. Na KS byla někde v komentářích debata o tuším 4 možných dalších rozšířeních…

K tomu big boxu - doufám, že vnitřní insert bude mít dobrou organizaci a zároveň nebude obsahovat hodně zbytečného "vzduchu". Ta krabice mi přijde fakt velká.

1.8.2023 19:53:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Insert v big boxu ukázali ve videu na čase 1h07m

https://www.youtube.com/live/Fjm1C3N5Bj0?feature=share

Mám dilema, zda jít do big boxu nebo ne. Celkem mě to láká. 

1.8.2023 21:40:27

Tak jsem podlehl a objednal big box..

3.8.2023 16:06:25

ted ti bude v garazi misto auta parkovat heroes3

4.8.2023 09:04:26

Budu to muset nejak vymyslet se zenou, proc mam ve skrini obri krabici a nemam kam dat obleceni :-) Garaz patri bezkonkurencne motorce, tam nema deskovka sanci :-)

8.8.2023 14:04:47

Tak odhalili prototyp BigBoxu. Jsem vlastně rád, že mám jednotlivé krabice, protože vyndávat všechny traye abych se dostal ke kostkám a těm spodním věcem bude pěknej voser.

27.10.2023 14:48:28

No taky se mi to nějak extra nezamlouvá. Se divím že tak velké a široké plata nerozdělili. Krabice není dovřená, což je taky zajímavé. A hlavně bych měl strach jestli se tam vejdou obalené karty. Není moc poznat co je výstelka. No, taky jsem asi rád za jednotlivé krabice. Stejně zbylé rozšíření se tam nevejdou.

27.10.2023 16:30:11

Souhlasim. Zajímalo by mě na kolikátej pokus se jim to povedlo natočit bez rozsypání komponent úplně všude. Vypadá to hrozně blbě a neprakticky. :D

_______________________________________
Můj seznam her na prodej (pište SZ):
https://www.zatrolene-hry.cz/uzivatel/havelock-1536/seznam-her/na-prodej-3681/

27.10.2023 17:12:40

Souhlas, ten big-box moc povedeně nevypadá. Bohužel jsem si jej vzolil … Nevíte, dá se to někde změnit ?

28.10.2023 16:30:12

Vybíráme z Bazaru

Grimslingers
Grimslingers
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 11 dnů

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas