Hellas - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2 - 2
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Starověk
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Kosmos
Rio Grande Games
Tilsit
Autoři: Franz-Benno Delonge
Rok vydání: 2002
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Máte ji někdo?

Ahoj zvažuji koupi, ale pořád nevím, jestli se vyplatí. Kdopak ji už máte vyzkoušenou a podělíte se o zážitky a pocity z hraní? díky, sch.
2.5.2010 21:08:37

Mám ju...
Nazdar schula.

Pozvrdzujem, že som odohral 3 hry Hellas. Príjemná záležitisť. Veľké očakávania som od nej nemal a to sa aj potvrdilo - nie je nič moc extra, ale zase dá sa hrať, má vcelku prijateľný dizajn a celá hra je príjemne skladná.

Ku komponentom mám iba jednu výtku - základne figúrok Grékov mohli urobiť väčšie - takto sú dosť nestabilné a majú tendenciu padať...

Pocity z hrania po troch partičkách ešte nemožno veľmi považovať za smerodajné. Ešte sme so ženou neprivykli na anglické texty kariet bohov, a teda ich máme tendenciu používať čo najmenej. Avšak práve ony sú, podľa môjho názoru, kľúčom k silnej hre.

Ak si si vybral Hellas pre tému, potom možno zažiješ sklamanie - so starovekým Gréckom táto hra nemá takmer nič spoločné - dokonca aj figúrky vojakov mi pripadajú viac rímske ako grécke, ale nie som historik, aby som to posúdil správne. Z môjho pohľadu je téme najbližšie hra Antike, ale ani Cyclades nie je na zahodenie, aj keď tam vstupuje viac do hry mytológia. Obe tieto hry sú však cenovo niekde inde.

Porovnateľné cenou, počtom hráčov, pre ktorých je hra určená a veľkosťou balenia je k Hellas najbližšie hra Hera and Zeus. Toto je však čisto kartovka, čiže žiadne figúrky, hexy.

Tak neviem, či Ti toto aspoň čiastočne zodpovedalo Tvoju otázku. Daj vedieť ako si sa rozhodol a aké máš dojmy Ty.

3.5.2010 09:47:05

diky za info
díval jsem se po něčem co bych mohl hrát se slečnou (takže info že to hraješ se ženou bylo velice podstatné;) hledal jsem nějakou malou a skladnou hru, kde si druzí navzájem škodí (protože jsem zjistil že slečnu baví hrát hry kde mi může zničit jednotky nebo domečky atd :)), která má nějakou plochu ale je přitom variabilní aby se brzo "neokoukala"(takže ne karetní - skládání hexů se mi zdálo fajn)ne sci-fi ani fantasy (takže až tak na období nelpím) a taky takovou, která neroztrhne peněženku ;)
v každym příp. ještě jednou díky za info

4.5.2010 17:42:39

Vybíráme z Bazaru

Dice throne PYROMANCE vs SHADOW THIEF
Dice throne PYROMANCE vs SHADOW THIEF
Akt. cena: 450 Kč
Končí za: 3 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas