Gloomhaven: Lví chřtán

xxxxxxxxxo hodnoceno 348x (Seznam vlastníků)

Gloomhaven: Lví chřtán - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 120 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Isaac Childres
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Čeština?

Co myslite, hecne se Albi a vydá tohle cesky?
6.5.2020 16:42:03 | Upraveno autorem (porovnej)

U nás na Slovensku to majú všetky známe desko e-shopy skladom za oveľa lepšiu cenu ako fantasyobchod :)

27.7.2021 23:36:58

@p_lichnovsky Je to vyjádření člověka přímo z Albi (Davidem Rozsívalem) a potvrzené přímo Tlamou jak jsem již psal. Nevím jaký je rozdíl pokud to ten člověk napíše mailem nebo svým profilem. Podle mě žádný. Potřebuješ na to nějaké oficiální razítko nebo co? Dal jsem to sem kvůli tomu ať se tu nešíří dezinformace jaké se tu psali. Každý ať si z toho vezme co chce.

28.7.2021 06:50:36

@Creatides Tak ty prvotní reakce byly na mail od Tlamy, který vyzněl úplně jinak, než co jsi tu pak napsal Ty. Možná byl ten mail trochu unáhlený a měli si to nejdřív vyřešit mezi sebou a pak až něco pouštět do éteru. Teď už s tím každopádně nikdo nic neudělá a snad to zafunguje alespoň jako poučení pro příště …

28.7.2021 07:38:56 | Upraveno autorem (porovnej)

@Creatides Nemusi to davat v CT nebo na Nove. 
Je to velice jednoduche – puvodni informace sla emailem vsem, kteri si hru predobjednali z oficialniho mailu Tlamy a bylo v ni uplne jine tvrzeni, nez se objevilo pozdeji na discordu Df.
Pokud Tlama v mailu uvedli zavadejici informace nebo informace, ktere se pozdeji ukazaly jako nepresne, 
tak neni zadny problem poslat novy opravny email a uvest situaci na pravou miru. 
Nikdo z tech co maji predobjednavku na Tlame, neni povinen sledovat Discord deskofobie a rekl bych, ze cela rada lidi to nedela.
Nebo si to muzou si to dat i na sve webovky a upozornit na lidi s predobjednavkou.

Takto napr. postupovala Diea games s Euthii a nemam s tim zadny problem.

28.7.2021 07:48:08 | Upraveno autorem (porovnej)

Já tam žádné úplně jiné tvrzení nevidím.. Píše se, že jim zrušili objednávky bez vysvětlení a to je v té druhé zprávě potvrzeno. V těch dvou zprávách žádný rozpor není. 

28.7.2021 08:00:27

Mně na tom přijde asi nejsmutnější ta opakující se situace s velikostí nákladu u  takto hypnuté hry. Hra je dva dny po uvedení na trh téměř vyprodaná. Přitom se muselo vědět, že o hru bude velký zájem. Kdyby se udělal 2násobný print, tak se taky prodá a tato situace se ve výsledku nemusela vůbec řešit. 

Hru mám předobjednanou na Tlamě již dlouho a těšil jsem na ni hodně, trochu mě tedy mrzí, že teď budu muset čekat další měsíce na reprint, ale co se dá dělat. Her je hodně a času stejně málo :) Jsem rád, jak se k tomu Tlama nakonec postavila (kompenzace) a že ty předobjednávky prostě nezrušila, jak se děje v jiných obchodech (odvětvích)

28.7.2021 09:48:46

Mám také předobjednávku na Tlamě, jak se k tomu postavili se mi líbí, vnitřní procesy mezi Tlamou a Albi nedokážu posoudit. Dělám ve firmě, kde se také pracuje s objednávkami, s doplňováním skladů atd. A dokázat odhadnout jak na straně doplňování skladů, tak i z pohledu objednávání zboží do obchodů není jednoduchá záležitost i v případě předobjednávek, což je další proces, který do toho vnáší novou proměnnou.

Osobně věřím, že z toho vyplynou mechanismy, které zlepší celý proces.

Vemte si nějaký extrémní případ (nejlépe hodně absurdní), např. že by každý obchod měl 1000 ks v předobjednávkách, jaký algoritmus by pak Albi muselo vymyslet, kdyby mělo samo 1000 ks?

Nehledě na to, že stále je k dispozici v jiných obchodech, takže kdo chce mít hru hned, tak ať si ji vezme z jiného obchodu, např. Ludopolis. Vemte si, že by byl stav, kdy se vyprodá vše a termín dotisku by nebyl znám, nebo naplánován např. na konec roku 2022.

Já osobně počkám a jak tady někdo psal, mám jiné hry, které si do té doby mohu zahrát. A v klidu si vychutnám recenze a diskuze na tuto hru :-)

28.7.2021 10:17:10 | Upraveno autorem (porovnej)

@kkaarr Nemá podle mě smysl se v tom moc rýpat, ale já tam čtu toto:

“Bohužel došlo k tomu, že nám vydavatel hry Albi zrušil bez odůvodnění 2 naše velké potvrzené objednávky na tento titul.”

Tj. Albi podle nich objednávky potvrdilo a později bez odůvodnění zrušilo. Navíc objednávky byly dvě, takže předpokládám, že mezi nimi byl určitý časový rozestup.

Na konci mailu se pak psalo:

"Velmi se omlouváme za způsobené nepředvídatelné komplikace ze strany Albi."

Od Albi to tedy zřejmě nebyl záměr, nicméně z původního mailu vyznívá, že v Tlamě udělali vše správně a Albi jim do toho hodilo vidle. Nic o nedorozumnění tam nevidím. Proto jsem ale psal, že pokud byla skutečnost jiná, tak si to spolu měli nejdřív vyjasnit, než to pustili do světa.

 

28.7.2021 10:22:41 | Upraveno autorem (porovnej)

@Aillas  Objednávky právě že potvrzené nebyly. V tom je ten problém…

28.7.2021 10:31:12

Z dalsi diskuze na diskordu. Shrnuti.. Tlama neudelala predobjednavky(protoze ji omylem od albi neprisla nabidka s cenou predobjednavek), tlama posbirala predobjednavky od svych zakazniku a v den naskladneni na albi b2b objednala cca 300 her, nicmene nasledne ( stejny den/dalsi den) jim prisla zasilka her od albi, a z tech 300 objednanych tam byl jen zlomek, protoze to albi mezitim rozprodalo na eshopu/v ramci predobjednavek dalsich obchodniku/ rezervace pro vlastni prodejny…takze chyba nastala, kdyz si tlama ty hry nepredobjednala z duvodu spatne komunikace s albi.

28.7.2021 12:59:35

Zajímalo by mě co vede lidi k trvání na objednávce u tlamy, když je hra stále ještě dostupná jinde.

28.7.2021 13:12:18

Long story short: Tlama prodávala hru, kterou od vydavatele neměla k dispozici. 

Ve výsledku je to ale jedno. Komplikace je to pro ty, kteří hru s natěšením objednali a následně nedostali. Dobrá zpráva je, že některé obchody hru ještě mají, takže to není takový problém. Sice ne za dumpingovou cenu jak Tlama, ale za cenu normální. 

P.S. hlášky typu “komplikace ze strany Albi” mi přijdou jako tak hnusná podpásovka, že mi to teda daný obchod a jeho chování ještě víc znechucuje. Tohle se prostě nedělá a je to akorát trapný. 

---
Time Slug Studio

28.7.2021 13:17:50

@louza Těch faktorů bude několik:

  • Byla docela dobrá cena, i když během Albi Game Days byla ještě o chlup lepší. Teď už to za tu cenu ale koupit nejde.
  • TLAMA games nabídli kompenzaci pro ty, kteří počkají do října.
  • Pokud měli předobjednávky na 300 her, tak je celkem nepravděpodobné, že všichni zájemci seženou hru jinde. Pokud by tedy všichni předobjednávku zrušili, tak jednak nedostanou tu kompenzaci, na hru budou muset stejně čekat do října a ještě ji pak budou muset koupit dráž …

Mě se to třeba týká také, ale jelikož na hraní kvůli dvěma malým dětem nemám vůbec čas, tak mě čekání do října absolutně netrápí. Stejně bych hru jen vybalil, prohlédl si ji a uložil k ostatním :-)

28.7.2021 13:24:47

@Bedikk Můžu se zeptat, co je podle Vás definice dumpingové ceny a definice ceny normální a uvést příslušné hodnoty k této hře? Jinak to vypadá, že píšete podobné hlášky, o kterých mluvíte, že jsou podpásovkou.

28.7.2021 13:42:56

@Bedikk : “Tlama prodávala hru, kterou od vydavatele neměla k dispozici.”

Tohle se přece děje normálně na většině eshopů, to bych nikomu nevyčítal. 

Z Tlamy mi dnes osobně volali a k mé spokojenosti se vše vyřešilo.

28.7.2021 13:45:38 | Upraveno autorem (porovnej)

@Bedikk Myslím, že by se k tomu spíše měli vyjadřovat pouze nezávislí lidé, kteří nemají vazby na vydavatele. Tvůj pohled je poměrně jasný, když s Albi spolupracuješ na svých hrách. Není to rozhodně objektivní názor. Ale to ať si každý udělá obrázek sám. Mě spíše zajímá, jak je to s chybami v českém vydání o kterých se jinde diskutovalo. Je už známo o které konkrétně chyby jde? 

28.7.2021 15:17:11

@Dzejkob Standees pro živoucí mrtvoly nemají na obou stranách stejné číslování. tam už Albi přislíbilo, že udělá dotisk a zájemcům rozešle opravené. Já jinak zatím akorát pročetl celý tutoriál a narazil jen na úplné prkotiny. U obrázku 2 na straně 11 je uvedeno, v příkladu ničitelka (b) na obrázku má označení a. Na straně 28, Bossovy vlastnosti se často odvíjejí od počtu hrdinů, což poznáte podle písmene H, na doprovodné ilustraci je místo H C, ale na reálné kartě je to OK. Na tabulce hrdinů je u všech nahoře popiska ativní karty místo aktivní

28.7.2021 15:55:10 | Upraveno autorem (porovnej)

@Dzejkob To bych byl hrozně nerad, aby to takhle vyznělo. Na prznění trhu se podílí samo Albi tím, že svoje hry prodává pod cenou na vlastním shopu. A to od prvního dne vydání. To mi rozhodně nepřijde fér vůči ostatním prodejcům a štve mě to úplně stejně. Taky to pak dělá hrozný nepořádek v tom, co je tedy vlastně doporučená maloobchodní cena, když sám vydavatel to za ni neprodává.

---
Time Slug Studio

28.7.2021 17:39:04

No myslim, ze este budete radi cakat do oktobra na dalsiu varku, nakolko tato prva varka nejako obsahuje dost tlacovych chyb. Mam posunuty rub u vacsiny kariet Strazkyne prazdnoty a Nicitelka. Kolega ma zase posunutu tlac resp. vyseky az za biely okraj na kartonoch :( Uz som napisal do albi, snad to nejako vyriesia. Ukazka vadnych kariet: https://postimg.cc/23xBpCCB

28.7.2021 18:07:18

Tak ty chyby v tisku vypadaji strasne.

Sam mam hru uz doma a ceka na otevreni po dovolene. Ale zase Albi je zname tim ze vady rychle doda opravene.

28.7.2021 18:53:31

Včera jsem byl ve světě deskových her pro svůj kartičkový fetiš a viděl jsem hned u vchodu naskládanou hromadu lvích chřtánů s modrým evil logem logem albi na krabicích. Že by ten údajně lakotný David přece jen rozsíval hru do obchodů? ;-)

 

@Bedikk  : nevidím na tom nic zlého, ať si to albi prodává třeba za půlku. Je to jejich výsostné právo když na tom nechali stovky hodin práce a nesou riziko vydání. Spíš by bylo blbý, kdyby to za půlku prodával někdo jiný. Doporučená cena je pro vokurky z ulice, kteří nakupují deskovky v luxoru a dobře jim tak. Mají si o tom něco zjistit a podporovat scénu na přímo.

30.7.2021 11:19:30 | Upraveno autorem (porovnej)

@edward14 

Ahoj, 

ktore karty si mal chybné, základné? Ja som skontroloval zatiaľ len balík s prehľadovou kartou, ktorý je dostupný pre úvodné scenáre a bol v poriadku, ale neviem ako ostatné karty… 

Inak Albi už prisľúbilo výrobu nových standies živoucích mrtvol. 

30.7.2021 16:03:16

Asi nějaký zmetek. Projel jsem svoji krabici a vše je a natisklé dobře… když nepočítám to špatné číslování.

30.7.2021 23:43:01

Kromě číslování standees pro živoucí mrtvoly (prkotina) vše 100% :)

31.7.2021 12:47:13

Za sebe mohu říci, že jediný problém, na který jsem narazil, bylo už několikrát zmiňované chybné číslování u živoucích mrtvol. 

Možná z důvodu, že mrtvoly už to vlastně mají stejně spočítané, takže na to nebyl kladen až takový důraz :)

31.7.2021 12:52:50

Vybíráme z Bazaru

Sabotér - Ztracené doly + Sabotér duel
Sabotér - Ztracené doly + Sabotér duel
Akt. cena: 500 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas