Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Východní mytologie

Zajímalo by mě, jestli se někdo trochu orientuje ve východní mytologii a jestli by mi mohl doporučit nějakou literaturu, kde bych se mohl dozvědět víc. Tato hra ji totiž tak krásně podává, ale nepředkládá žádné detaily, které by mohly být velmi zajímavé.
26.10.2009 17:35:30

východní mytologie info
Myslím že nejvíc k tématu použitému v GS najdeš
v knize : Taoismus - Eva Wong - Pragma

4.11.2010 09:05:09

to čínan
Díky za tip, ale mě hlavně zajímá ta mytologická, ne ideologická nebo náboženská stránka. Jinými slovy, více mě zajímají různí duchové ze hry, než samotní taoisté a jejich filosofie. Dočtu se v té knize i o tom?

4.11.2010 11:02:13 | Upraveno autorem (porovnej)

Kadaver
Opičí král. Vydal to kdysi Albatros a je to spíš kniha převyprávěná pro děti, ale právě proto je oprostěná od ideologie a různými zlými duchy a strašidly se to tam jen hemží.

V ČR vyšla ještě jiná varinata této knihy, která se jmenuje tuším Opičák Sun. Je to převyprávění francouzkým autorem Fredericem Tristanem, které se nedrží tolik původní legendy a je spíš pro dospělé a tudíž také více fylozofické.

4.11.2010 11:12:00

Opičí král
To byl za mého dětství naprosto skvělý seriál v televizi, jsme na tom fičeli. Díky moc za připomenutí, rozhodně se budu snažit tu Albatrosí verzi někde sehnat (dívám se, že je z roku 1961, ale někdy v 1997 vyšlo nové vydání, tak to snad někde splaším). Mám strašně rád pohádky.

4.11.2010 11:25:55

Kadaver
Jojo. :) Když jsem byl malý, tak jsem na ten seriál koukal jako u vytržení.

Malý tip ohledně shánění. Já jsem měl knihu půjčenou asi před cca 2 lety z městské knihovny v Praze.

4.11.2010 11:30:17

info kniha
V Číně je to všechno spojené a zvlášť u taoismu se nedá říct že je to náboženství
ve smyslu jako třeba křesťanství. Taoismus je původem čínský, Buddhismus je import.
Nejvíc rozšířený je lidový Taoismus kde jsou právě duchové, talismany, alchymie a vůbec spousta lidových mytologických představ, který se promítají do celé čínské kultury.
Nicméně i tím lidovým se promítají základní myšlenky - jako třeba Yin a Yang atd.
V knize o které jsem psal je to poměrně hezky a komplexně pojato (autorka je sama praktikující taoistkou).
Pak je toho poměrně dost v angličtině, něco vlastním - můžu zapůjčit.
ču
č

4.11.2010 11:52:47

Vybíráme z Bazaru

TIK TAK BUM Family
TIK TAK BUM Family
Akt. cena: 240 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas