Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Hrajeme to spravne?

Mam otazku:
Kdyz taham ducha z balicku, u ktereho je symbol "Prichazi novy duch", tak umistim ducha a tahnu zase novou kartu. Ted pokud bude na dalsi karte zase symbol "Prichazi novy duch", tak mam zase umistit duch a a zase liznout dalsi kartu ducha????
Je to tak?
20.5.2010 13:07:11

A dalsi dotaz
Ve stejnem koleco si vezmufigurku budhy ho muzu nebo nemuzu pouzit?

20.5.2010 13:10:26

dotazy
Otázka č. 1: ano
Otázka č. 2: ne, až v dalším kole (ledaže bys měl buddhu z minulého kola - to si pak vezmeš nového buddhu a nasadíš toho předchozího)

20.5.2010 14:24:17

je to tak
jen potvrzuji :)

20.5.2010 14:49:41

Diky vsem za odpoved.
Diky vsem za odpoved.

20.5.2010 16:11:07

macko

male rozsirenie povodnej otazky
ked som napriklad zeleny mnich, mam vsetky tri miesta na zelenej doske obsadene duchmi, tak netaham kartu ducha, ale prichadzam o jeden Qi token ked sa dostanem na rad, ze?

Ked vsak mam napriklad len dve miesta plne a tretie nie, a taham kartu ducha, ktora mi to tretie miesto zaplni a je na nej znacka, ze mam tahat dalsieho ducha, tak uz zas netaham a pridem o Qi token, alebo taham kartu ducha bez ohladu na to kolko duchov mam na svojej hracej doske? Pretoze v pravidlach je tusim napisane, ze na zaciatku tvojho tahu ak mas plnu hraciu dosku duchov, tak si netahas kartu ducha a prichadzas o Qi token, ale v tomto pripade nebola moja hracia doska na zaciatku tahu zaplnena.

21.5.2010 00:11:32

PJ

macko
K prvnímu odstavci: ANO.

K druhému odstavci: jak sám píšeš, karta se netahá v případě zaplnění hráčovy desky JEN na začátku kola. Takže pokud k jejímu zaplnění dojde během tahu, dobírají se karty.

21.5.2010 07:25:02

to Macko ještě doplněk
Je to přesně tak, jak říká PJ, ale ještě bych rád doplnil, že je tam jedna výjimka. Pokud se Ti tím duchem s ikonou objevení dalšího ducha zaplní Tvé poslední místečko a přitom už není volné místo ani na jedné desce Tvých spolumnichů, tak se další duch neobjeví (nebylo by možné ho umístit vůbec nikam) a namísto toho ztratíš Qi. Ale je to opravdu výjimečná situace, že by nebylo ani jedno místečko na celé hrací ploše.

22.5.2010 23:43:52

pohyb "strašících"
první hra dohrána a dle očekávání prohrána :)

Pravidla jsem důkladně pročetl, ale poté mě zmátly fotky rozehranách her na BGG, kde byly figurky duchů umístěny na dílcích vesnice. Jak k tomu dojde?

Pochopil jsem to tak, že se figurka umístí při příchodu strašícího ducha na kartu, poté na první pole na desce, poté na druhé, kde se již otočí dílek vesnice a duch jde zpět na kartu.

Jsou ty fotky jen na efekt a já se nechal zmást, nebo jsem špatně ten pohyb pochopil?

23.6.2010 17:28:00

Dalsi dotaz
Chci se zeptat trochu mimo téma zde uvedené a to na vyhánění ducha. Jak známo, vyhánílím v rohu dva duchy, tak podle toho co mi padne na kostkách ničím jednoho z nich, ale mohu se zároveň v rohu zbavit toho druhého, než na kterého mi padli kostky. Jinýmy slovy, mám.li v rohu dva duchy, jednoho zničím 2mi červenými a druhého 4mi zelenými, tak pokud hodím dvě červené, mohu si vybrat, kterého ducha se zbavím a může to být klidně i ten zelený. A nyní dotaz: Je tomu tak i v případě inkarnace? Pokud budu mít ve stejném rohu, jako inkarnaci, ducha, kterého zničím např. jednou zelenou a já hodím jednu zelenou na kostce, mohu v tomto případě brát za přemoženou i inkarnaci? Beru za ní všechny bonusy stejně, jako kdybych nazbíral všechny potřebné žetony na danou inkarnaci a přemohl přímo jí?
Předem díky za odpověď.

25.12.2010 09:34:02

pohyb "strašících"
To: Rachmael: tady podle mne půjde o efekt. Postup by měl být takový, jak popisuješ:
1. duch na kartě
2. duch na 1. políčku na desce
3. duch na 2. políčku na desce, či na vesnici, je asi jedno, kam ducha umístíš. Důležité však je, že hned potom, co duch vesnici vystraší, se duch vrací zpátky na kartu a to ještě v tomtéž kole. Proto by měl za další 2 kola opět strašit = otáčet desku vesnice.

25.12.2010 09:37:00

MioSRT
Nerad ti kazím radost, ale takhle to nefunguje ani v tom prvním případě co jsi popsal. Vždycky musíš hodit rezistenci ducha abys jej mohl vymítit. Tzn jak hodíš 2 červené tak musíš vymítit toho červeného protože na zeleného jsi nehodil dost(nic :) ). Můžeš ale zaplatit 4 zelené Tao tokeny abys vymítil i zeleného.
Vybrat si můžeš, pokud bys na kostkách hodil tak, že vymítíš jen jednoho z nich. Řekněme pokud jeden má rezistenci 2 modré a druhý 2 červené a ty na kostce hodíš 1 bílou a 1 modrou a 1 červenou, tak si můžeš vybrat na kterého z nich tu bílou použiješ, jestli na modrého a nebo na červeného (protože z kostek ti to na oba nevyjde).
Vždy můžeš doplatit Tao tokenama rozdíl který ti chybí pokud nehodíš dost, ale barvy musí vždy odpovídat.

25.12.2010 10:38:13 | Upraveno autorem (porovnej)

To Raziel
No vidíš, mě se to zdálo olaké divné, ale vycházel jsem z pravidel, kde se píše: "Když hod
kostkami a počet Tao žetonů umožní vyhnat pouze jednoho nebo druhého ducha, smí se hráč rozhodnout, který to bude."
Ono je tam vlastně napsáno to, co popisuješ ty, ale tak divně, že jsem to pochopil, tak jsem psal níže já. No tak to bude zase o něco těžší :)
Díky!

25.12.2010 13:20:40

Pohyb duchu
Chtel bych se zeptat, pohybuji se duchove (se znackou pohybu) na zacatku kazdeho kola, kazdeho hrace? Nebo pouze na desce aktivniho hrace?

15.4.2011 10:38:06

to Fuf00n
Duchové se značkou pohybu se hýbají vždy jen na desce aktuálního hráče.

15.4.2011 12:34:07

2 Kadaver
Diky moc! ;) jsme si rikali ze to hrajem nejak moc drsne :))

15.4.2011 13:22:35

Vybíráme z Bazaru

Carcassonne: rozš. Opatství a starosta (stará graf
Carcassonne: rozš. Opatství a starosta (stará graf
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 3 dny

Offcanvas