Ghost Stories - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 12 let
Herní doba: 60 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: ke stažení
Vydavatelé: Asmodée Editions
REBEL.pl
Repos Production
Autoři: Antoine Bauza
Rok vydání: 2008
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Haunters

Ahoj,
chci se zeptat jeslti to hrajeme dobře, ale přijde mi že pořád dostáváme strašně na kokos od hauteru.
V pravidlách je psaný že prohrajem pokud jsou 3 políčka vesnice vyhauntovaný (otočený) to mi přijde docela maso jelikož ti co hountujou jsou tam pořád a nedej bože když přijdou nějak po sobě. Navíc některý mají to že začínají nastartovaný o 1 dopředu a nebo rovnou otočí dílek při vstupu do hry. Často se nám tak stává že z 1 jdeme během chvilky na 3 a nestihneme to vůbec ukočírovat.
16.8.2014 01:41:23

Rozy
Musis duchy zabijet, tim se zbavis hauntera. Vystrasena desticka se da otocit bud za Jing-Jang a nebo pomoci nejakeho vesnicana (s tim, ze vyvolas dalsiho ducha), takze tim muzes "restartovat" hru.

16.8.2014 08:28:39

už jsem dlouho nehrál,
ale mám pocit, že tři v řadě a nebo 4 vesničani dohromady.
Navíc se nenechte odradit, na druhou nejlehčí obtížnost jsme hráli minimálně 12-15x než jsme to porazili.

16.8.2014 11:59:18

Pravidla
Je pravda, ze na nejlehci obtiznost jsou ty dilky 4. Teprve az pri 4. otocenem hra konci.

16.8.2014 12:07:05

okay :/
ok no asi zkusime na 4, ale i tak me to prijde jako hodně težký, když máš duchy na opačným konci vesince, než tam dojdeš, pak failneš hod a pak přijde nový tak jsi za chvíli v pr...

16.8.2014 16:06:08

nenič je kostkama, jen
Jde o to mít jistotu z v žetonech a kostky jen zkusit, navíc hraje zásadní roli i budha, nejlíp oba stále ve hře.

16.8.2014 16:09:37

žetony
jak chceš mít jistotu v žetonech, když máš na začátku 1+1 jenom...žetony jsme skoro neměli čas nikdy sbírat

16.8.2014 18:10:04

Rozy
To se opet dostavame k tomu, jak hru hrat. V tom je kouzlo Ghost Stories, zjistit, jak na hru vyzrat. Uz se to tu v jinem vlaknu resilo, ze je to nedohratelne a pritom neni.

10/10 her jsme schopni dohrat az k Wu-Fengovi, 9/10 her jsme schopni ho i porazit. Ale hrajeme jen na nejlehci obtiznost ve dvou hracich.

Nezapominejte pouzivat neutralni desky. Kdyz jdes na druhou stranu planu, tak chod pres sted, kde sbiras Power zetony (cimz muzes opet pouzit neutralni desku) + v dalsim tahu se muzes vydat kamkoli. Slabe duchy umistujte na rohy, at muzete jednim hodem zabit dva kousky naraz. Nebojte se pouzivat Jin Jan zeton i na ziskani Tao zetonu atd. atd.
Velke duchy zabijejte vesnicanem za zivot. Zivoty nasbirate na odmenach zpet. Vesnican, ktery oslabuje duchy je v podstate od zacatku hry na cernem...
Zkuste, uvidite, nezoufejte, ta hra ma byt tezka. Pri nasi prvni hre jsme neprosli ani pres 15 duchu snad. Chce to najit system. :-)

17.8.2014 07:28:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Pravidla
Chcem upozornit ze su rozlicne verzie pravidiel, treba si stiahnut posledne zo stranky reposu. Co si pamatam v poslednych su zmeny:

1) Kazdy hrac dostane na starte hry pri najlahsej obtiaznosti: 4 zivoty, 1 TAO zeton svojej farby, 1 TAO cierny zeton a 1 JinJang zeton

2) hra konci ak je zahauntena 3tia dedina, je jedno ci su v rade, alebo akokolvek, akonahle je 3tia dedina otocena prehrali ste.

Tipy na hru:
Nedocital som sa zatial opak, ale podla nakresu v pravidlach - mate JinJang token - a zabili ste ducha a mate dostat dalsi - mozete ten co mate okamzite pouzit pred tym ako dostanete dalsi (nemozete vsak mat 2) - cize nepridete onho, ale vyuzijete a hned si ho beriete naspat. Da sa to zahrat za pekne kombo.

Lahki duchovia (1/2ky) - do rohovych miestnosti - je mozne zabit spravidla 2ch naraz, tazkych do strednych miestnosti, ak sa da odpalkovat za zivot, zbytocne ich nenechavat hlavne tych co maju v strede curse kocku. Vyuzivat budhov spolu s polickom na premiestnovanie duchov a taoistov (oplieskat ducha o budhu), najoblubenejsi setup - Zeleny Taoista - +1 kocka -nehadze curse, Cerveny - pohyb s ostatnymi, Modry - 1akcia+1boj, Zlty - token co oslabuje ducha.
Najlepsie dediny - zabit ducha za zivot, budha, permanentny token.

Neviem ako to hra Vojtech, ale nechce sa mi verit ze 10/10 sa dostane k Wu Fengovi :-) , nehras to zle? napr odmenu za ducha dostanes len ak ho zabijes v priamom suboji s kockami/zetonmi - pripadne kombinaciou, nikdy nie ak ho zabijes cez dedincana.

17.8.2014 08:26:20 | Upraveno autorem (porovnej)

wlcina
Tak pravidla ktere jsi uvedl hrajeme stejne, jen teda koncime az pri 4. otocene desce mam pocit.

A s Jing Jang zetonem to hrajeme tak, ze pokud zabijes ducha, ktery ti ho vrati, tak si ho nemuzes vzit. Musis ten Jing Jang pouzit pred tim. Mam pocit, ze to i pravidla tak rikaji. Muzes ho pouzit pred soubojem a nebo po... ale to je detail podle me.

Jinak opravdu na nejlehci obtiznost se dostaneme pokazde k Wu-Fengovi, obcas konstalace hvezd nepreje ho zabit. Horsi by to bylo, kdyby jich bylo vic ve hre, pripadne mene zivotu nebo mene vystrasenych vesnicanu... nehrajeme s rozsirenim. Popravde mi nejak nesedlo.

17.8.2014 08:39:55

Vybíráme z Bazaru

Jak nedostat infarkt
Jak nedostat infarkt
Akt. cena: 600 Kč
Končí za: 6 dnů

Offcanvas