General Orders: World War II

xxxxxxxxxo hodnoceno 4x (Seznam vlastníků)

General Orders: World War II  - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 2–2
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 30 min
Herní svět: 2. světová válka
Herní kategorie: strategická, válečná
Čeština: není
Vydavatelé: Osprey Publishing
Autoři: David Thompson (I)
Trevor Benjamin
Rok vydání: 2023
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Dojmy

Zahrali sme prvu skúšobnú hru na horskej strane mapy a hra prijemne prekvapila. Par akcii ale kazda ma vahu. Velmi dolezite mi prislo načasovanie akcii. Nic v hre nie je zadarmo. Karty ktore podporujú(zlepsuju) akcie dokazu protihraca prekvapit lebo zrazu dokaze do boja poslat viac jednotiek ako protihrac očakával pripadne mate silnejsie bombardovanie alebo mozete utocit na oblast ktoru v danom kole obsadil uz super kedze podla pravidiel sa kazda oblast za jedno kolo moze napadnúť len raz. Aby ste ale karty získali musite na to pouzit akciu a ak vas predbehne super tak na miesto 2 kariet ťaháte len 1. K tomu maju niektor lokacie nahodne nalosovany bonus ktory zas zlepsuje nejaku akciu. Male, rychle ale plne taktiky a boja. Druha strana mapy zas ponuka vacsiu asymetriu a do hry pridava aj novu bojovú jednotku - lietadla. 

13.11.2023 10:00:24 | Upraveno autorem (porovnej)

Všetko pravda, ale nám vadilo, že aj tak o všetkom rozhodnú kocky. :( 

Tá taktika a plánovanie a načasovanie je dôležité, a hranie nás bavilo, ale v konečnom dôsledku je to o boji, ten je riešený kockami, a jeden dobrý/zlý hod vie rozhodnúť hru. 

13.11.2023 14:25:34

Po jednej hre mi to az tak neprislo a akcia Plan ktora hracovi dava karty vyzera byt velmi silna. Nazor sa ale moze casom zmenit. Kazdopadne by sa mozno dalo nejako upravit pravidlo s kockami napriklad vzdy hodit kocku aj v utoku ktora sa odpočíta od kocky v obrane. Pripadne povoliť súperovi pouzit kartu na prehodenie vzdy jednej nepriateľskej kocky. Mas teda potencionalne za kartu moznost prehodit jeden dvojitý zasah ale zas prides o silnu kartu a moznost prehodit svoj neúspech. Kazdopadne toto mi pride ako hra na 20 min takze mi to az tak nevadi a priateľka ma vyplieskala teda riadne aj bez kociek. Pri velkej hre kocky a nahodu nemam rad ale pri takomto niecom sa viem zabaviť aj s nimi.

14.11.2023 08:29:28

Vybíráme z Bazaru

Arkham horror karetní hra (revidována)
Arkham horror karetní hra (revidována)
Akt. cena: 1000 Kč
Končí za: 4 dny

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas