Frostpunk: The Board Game

xxxxxxxxxo hodnoceno 85x (Seznam vlastníků)

Frostpunk: The Board Game - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 16 let
Herní doba: 150 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: vydání ohlášeno
Vydavatelé:
Albi - logo
Autoři: Adam Kwapiński
Jakub Wiśniewski
Rok vydání: 2021
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Bude videonávod?

Ahojte

Chystá niekto urobiť videonávod k hre Frostpunk? Zaujímalo by ma, či sa oplatí kúpiť túto hru.

10.2.2023 20:38:52

Asi tě zajímá jen v cz nebo sk? Protože v aj jich je požehnaně 

11.2.2023 00:21:54

Já určitě budu rád, když bude návod i v CZ. 
Nicméně pokud uvládáš základy eng, sám jsem dnes koukal na návod/gameplay (viz odkaz) a hodně mi to pomohlo. Pak jsem nakoukl do cz pravidla a dávalo mi to hned větší smysl, protože jsem to znal z videa. 

Frostpunk Board Game | Part One | Solo Playthrough and Tutorial - YouTube


 

https://www.pickey.cz/slingergames // http://slingergames.cz // https://www.facebook.com/slingergames // Překlady her do CZ, recenze a další.

11.2.2023 00:42:47

Připojil bych se k žádosti o video návod v cz/sk, určitě by hru pomohl rozchodit. Hodil by se ale co nejdříve, naprostá většina předobjednávek bude vyřízena příští týden.

11.2.2023 13:12:33

Prosím všechny co tak toužebně volají po videonavodu. Otevřete si pravidla a postupujte podle 15 strankové instruktáži k setupu. Následně si vezměte 4 karty pro jednotlivé poradce a postupujte průběhem kola.

Stejně se tomu nevyhnete a ten setup budete muset absolvovat a číst bohužel taky. Navíc ta hra obsahuje 8 scenářů, které mají specificke setupy, atd. To žádny videonavod neobsáhne.

Nebuďte líní. Chcete hrát velmi komplexní hru? Musíte tomu něco obětovat.

Ty pravidla dopředu nemusíte mít nastudované. Navíc pokud první hru budete hrát ve 4 lidech tak se znalosti jednotlivých fazí rozmélní mezi lidi a každy si bude hlídat to svoje. Po dvou kolech se hra zažije a notně zrychlí.

11.2.2023 17:23:04 | Upraveno autorem (porovnej)

Videonávod určitě časem někdo udělá. Já to beru tak, že u hodně (jednodušších) her se řeší znovuhratelnost. Pravidla za hoďku nastudováné, pak se  2x, 3x hra zahraje a jde do regálu a šup na další. No, než tohle na plno rozchodím,  zabere to nějaký ten čas. A zatím mě teda neskutečně baví se neustále vracet k pravidlům a zkoumat možnosti, které hra nabízí. Jen ty nároky na místo jsou opravdu šílené a největší opruz bude tu hru pokaždé chystat. Pokud teda není prostor pro to ji nechat jednoduše na stole. Neztrácejte naději. Vemte do ruky pravidla a zkoušejte. Ono se to poddá. 😉

11.2.2023 19:19:49

@Lumirius V češtině je na netu spousta videonávodů, které jsou naprosto zbytečné, protože jsou pravidla naprosto jednoduchá. Jsem přesvědčený, že autorům návodů, kromě těch sponzorovaných, jde o co největší počet shlédnutí. Pokud se sejde atraktivní a komplexní titul, tak je sledovanost zaručena.

Video návod je pro mě vždycky dobrá kontrola, jestli jsem všechny pravidla dobře pochopil.

Na prokousávání pravidly se těším.

11.2.2023 21:53:17

@Nomad primárně mi šlo o to lidem ušetřit čas a nebat se to rozchodit podle papíru, protože přestože bys viděl videonávod nedalo by ti to vůbec nic. Ten čas, který trávíš při sledováni videonávodu je konkrétně u Frospunku promrhaný, protože je nejjistější postupovat podle psaného setupu. Navíc, když v případě prvního scénáře je použe v pravidlech, není ani v knize scénářů.

Mám za sebou 4 hry a jednou jsem to učil skupinu lidí a je to opravdu nejrychlejší a hlavně neodradíš lidi hodinovým vysvětlováním pravidel. Učíte se hru a rovnou už hrajete A jste všichni zapojeni.

12.2.2023 12:35:17

Jo to jsem si taky všiml že v knize scénářů úplně chybí ten první scénář. Ano, je sice popsaný v pravidlech ale myslím, že by ničemu nevadilo (právě naopak), kdyby i tento první scénář byl v knize scénářů zkráceně popsaný. Když pravidla znáš a chceš si ho nasetupovat, tak se musíš zbytečně prokousávat 15 stránkami pravidel. Místo toho aby to bylo na jedné straně. Ale to je samozřejmě jen takový detail. Naopak je fajn, že hra obsahuje tak velkou škálovatelnost obtížností a navíc ještě tolik různorodých scénářů.

12.2.2023 12:50:43

Vďaka podpore Albi bude videonávod už koncom budúceho týždňa. :)

Nebude to tentokrát formou strohého vysvetlenia, ale bude to vysvetlenie priamo formou hrania hry (gameplay), pretože veľká väčšina pravidiel je čiste procedurálnych, takže ich vysvetlíme rovno v kontexte udalostí v hre. 

12.2.2023 19:35:00

Vybíráme z Bazaru

Prodám Twilight Impérium CZ
Prodám Twilight Impérium CZ
Akt. cena: 6000 Kč
Končí za: 14 hodin

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas