Fallout - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Post-apokalypsa
Herní kategorie: neuvedeno
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Andrew Fischer
Nathan I Hajek
Rok vydání: 2017
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

House rules

Ahoj všem,

jen mě tak zajímalo, jaká používáte (pokud vůbec) domácí pravidla?
My jsme si trošku upravili end game podmínky. Buďto hrajeme kooperativní variantu, nebo kompetetivní kde používáme trošku jiné bodování, než v základu.
Dále jsme celkem dost překopali systém SPECIAL a to tak, že každé písmenko má svou vlastní aktivní schopnost, to hře dodává trošku více RPG nádech.

Chápu, že někteří hráči jsou silně proti house rules, ale v této hře mi to nedalo a tak jsme si ji upravili mírně k obrazu svému, aby lépe odpovídala předloze.
12.10.2019 22:56:18

A jaká jsou to tedy pravidla?
Ve vedlejším vláknu jsem pátral po nějaké osvědčené úpravě bodování, doporučena mi byla kooperativní varianta. Ale rád bych zkusil i kompetitivní...
--------------------------------------------------------
zarytý fanda, sběratel a propagátor deskových her

13.10.2019 12:05:18

House rules
Tak k variantě bodování:
- Na začátku hry každý hráč dostane karty agendy obou frakcí a může ohlásit loajalitu jedné z nich
- Jakmile se jeden z žetonů moci dostane na oranžové pole, již nelze ohlašovat loajalitu
- Jakmile jedna frakce bude mít žeton v červeném poli, začíná konec hry. Všichni hráči dohrají svůj tah, aby jich měli všichni stejný počet
- Za každého zabitého nepřítele s úrovní 3 získáváš jeden bod
- Za každý splněný vyložený úkol získáváš jeden bod
- Za každých 5 zátek a každý žeton SPECIAL máš bod
- Každá karta agendy dává jeden bod sama o sobě + za splnění efektů napsané na ní
- Pokud jsi ohlásil loajalitu, získáváš tolik bodů, kolik je polí mezi oběma frakcemi, pokud tvá frakce prohrála, máš pouze 1 bod. Pokud máš kartu agendy se symbolem své výherní frakce, máš 1 bod.

Co se týče ostatních House rules, tak využíváme následující:
- Při postupu na další úroveň si hráč může sám zvolit, který žeton SPECIAL si vezme
- Pokud je hráč závislý a postoupí na další úroveň, vezme si náhodně dva žetony SPECIAL a jeden si vybere. Jestli již oba žetony má, musí si místo toho vzít jeden perk
- Časopisy mohou být použity také pro přehození v testu dané dovednosti, po použití ho odhoď
- Žetony SPECIAL se kromě přehození dají použít také jako aktivní schopnosti, viz níže. Po použití žetonu jej otoč lícem dolů a nelze jej znovu použít, dokud nebude obnoven
- Při akci táboření si obnov až dva žetony SPECIAL
S - +1 zásah na blízko, +1 předmět v inventáři (pasivní)
P - +1 zásah na dálku
E - -1 radiace, nebo poškození
C - ±1 na prodej/nákup
I - +1 XP při postupu na další level, nebo +1 HP při léčení
A - +1 bod pohybu
L - +1 zdroj/zátka při úspěšném setkání

Ještě testujeme, ale zatím nám to takhle vyhovuje víc, neboť je to více věrné i předloze a tento systém SPECIAL dodává hře více RPG atmosféry.

Je to takový mix pravidel z BGG, která jsme si více, či méně upravili dle svých potřeb.
Ještě uvažuji o zavedení PvP, neboť v této variantě by se to celkem hodilo, ovšem ještě jsem nedomyslel, jak to přesné provést..

17.10.2019 22:43:20

House rules podla j450n_cz

Ahoj j450n_cz, akurat som patral po nejakych house rules pre kompetativnu hrz a tvoje pravidla sa mi velmi pacia urcite ich skusim, diky !

28.9.2020 19:26:29

Náročnosť
Ahojte, drvivá väčšina house rules na BGG sú síce pekné, ale zľahčujú hru, ktorá už aj tak je trošku menej o strachu zo smrti v pokročilom štádiu. Je to nádherná hra a áno, súhlasím s názorom, že si zaslúži nejaké house rules. Čo tak aplikovať niečo, čo posilní nepriateľov a súboj urobí viac o prežití?
Nechcem zásadne pozmeniť hru, len nepatrné posilnenie nepriateľov. Skúste ak máte nápady, niečo vymyslíme a ja to potom hodím do grafiky.

27.12.2020 07:17:03

Zvýšení obtížnosti
Ahoj, pokud chcete zvýšit sílu nepřátel, tak se v kompetentním módu dá využít zelená kostka z Atomových pout, která přidává zásahy od protivníka, aniž by se bral zřetel na panáčka. Jednoduché a elegantní.

18.2.2021 18:03:56

Nový lvl
My jsme hráli, že pokud přejdeš na nový level, tak rovnou dáváš písmenko a až pak skáčeš zbytek expů.
Natáhne to tím potřebné expy na další lvl a nelevluješ tak rychle díky tomu.

18.2.2021 19:21:28

Ťažší nepriatelia
Pozrite na obrázok v galérii. To je moje house rule. Pred každým bojom hoďte 1k6 a výsledkom je zákernosť od nepriateľa...

18.2.2021 21:00:06

Vybíráme z Bazaru

Netrunner (NISEI) - System Gateway/Update
Netrunner (NISEI) - System Gateway/Update
Akt. cena: 25 €
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas