Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Úprava pravidel

Po přečtení pravidel k základní hře mi vyvstalo několik otázek k některým pravidlům, nikoliv však k interpretaci, jako spíše k jejich účelnosti. Jedná se mi především o co největší zjednodušení hry za současného zachování herního zážitku a vyváženosti hry samotné tak, aby naučení pravidel zvládl co největší okruh spoluhráčů. Moje dotazy tedy směřují k tomu, zda pravidla níže lze daným způsobem modifikovat, aniž by se jednalo o zjevně nesmyslný či nevhodný zásah do hry, nebo mají skutečné opodstatnění, pro jejichž absenci hrozí zásadní narušení hry.

  1. Lze zcela vypustit akci vykládání osobních destiček hrdiny za jednu minci na obchodním místě v rámci akce obchod s tím, že by se destičky vykládali zdarma ihned po dosažení potřebné reputace a výběr ze dvou stejné úrovně (s odhozením té druhé) se uskuteční až ve chvíli, kdy dojde ke koupi/naučení dané destičky?
  2. Lze zcela vypustit akci odemykání míst pro osobní destičky hrdiny či destičky vybavení na obchodním místě v rámci akce obchod s tím, že by se toto stalo volnou akcí, kterou lze vykonat kdekoliv a kdykoliv zaplacením příslušné ceny?
  3. Lze vypustit bodový kalkul u započtení obou žetonů těžby na příslušné lokaci na konci hry s tím, že pokud hráč lokaci jen osvobodí, ale nevytěží, získá i tak pouze jeden žeton těžby do závěrečného bodování?
  4. Lze sjednotit postup při úbytku reputace v důsledku smrti hrdiny lhostejno z jakého důvodu (v boji/mimo boj) s tím, že by se reputace odečetla okamžitě ve všech případech (souvisí též s problematikou pod bodem 1)?
  5. Lze karty se symbolem čtyřlístku v rámci boje odkládat v rámci stejného časování jako jiné karty s nepermanentním efektem na začátku každého nového kola boje?

Děkuji za věcné odpovědi.

16.2.2024 11:33:35

Osobně mi připadá, když jsem hru několikrát hrál, že hra je dobře vybalancovaná a úprava pravidel mi přijde na škodu..:)

Pravidla mi nepřipadají natolik složitá, aby je bylo takto upravovat..;)

16.2.2024 12:27:02

No, něco málo mám nahráno a z mého pohledu:

1.Ulehčení hry

2.Ulehčení hry

Body jedna a dva výrazně ulehčují hru v případech, kde se jedná o časově omezený scénář.

3. Strategie

V několika hrách se jedná čistě o strategické rozhodnutí, umístit dva žetony a nevytěžit lokaci.

4. Proti tomuhle bodů asi nic nemám.

5. Časování útoků je docela důležité a některé útoky toho hojně využívají.

 

 

16.2.2024 13:06:52

Záleží, co kdo od hry chce. Mě v Euthii třeba víc baví rozvíjet postavu a objevovat svět, ne řešit optimalizační rébusy. 

Solo třeba pravidelně hraju s více mincemi do začátku pro rychlejší start a možnost se víc vykombit. Hraju to pro zábavu a skore na konci ani nepočítám. 

16.2.2024 13:38:21

@MattBonnet tak okamžité odečítání reputace jsem vyzkoušel a v některých případech do dost oslabuje postavu. Samozřejmě když neumíráš tak tě to nezajímá ale když se ti podaří během hry umřít třeba 3x tak se ti razantně zpomalí odemykání nových schopností.

24.2.2024 09:55:34

Vybíráme z Bazaru

Shit Happens
Shit Happens
Akt. cena: 350 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas