Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Rozhovor, Legendy země Euthie

Aby to nezapadlo..;)
-----
https://www.zatrolene-hry.cz/clanek/rozhovor-s-tadeasem-spoustou-o-hre-euthia-torment-of-resurrection-6714/
______________________________________________
+++| Správce klubu | SKLEP - Klub deskových her |+++
10.1.2020 13:37:44 | Upraveno autorem (porovnej)

Off-topic
Co budou delat se spoustou tech neprodanych krabic prvni verze?

20.1.2020 22:26:16

Off-topic
Upřímně se s tím těžko něco dělá.

Prodat to pod cenou nemůžeme, protože bychom poškodili stávající majitele hry.

Rozdat to nemůžeme protože bychom poškodili stávající majitele hry.

A zájem o tuhle verzi bude prostě stále klesat, ikdyž se stále prodá 1-2 kusy za měsíc, tak je to málo a s novou edicí to bude ještě méně. Ikdyž je stará verze (Legendy země Euthie) mnohem přístupnější pro děti a lehčí na hraní.

Zatím tedy máme na půdě takový malý pokojíček z krabic her :D :D :D
_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

21.1.2020 16:29:14

addon
a co to dat jako addon nebo nejak jinak vyuzit v kampani na KS?

21.1.2020 19:43:44

Kluby
Herní kluby to kdyžtak uživí????
Klub stolních a deskových her Litomyšl

21.1.2020 19:51:47

Off-topic
No, ja jsem si rikal, ze by davalo smysl to dat jako bonus pro lidi co se prvni prihlasi na kickstarter. Ale souhlas po uvedeni verze 2 bych tipl, ze pocet pujde na 0. Rad bych se mylil.

21.1.2020 20:21:26

Kluby / KS
Dobrý nápad s kluby. Tam hry rádi dodáme. V každém případě ale nevím, kde najít nějaký seznam klubů či něco takového. Poradí prosím někdo?

Celý náš tým je teď vytížen přípravami kampaně a tohle nějako nestíháme řešit...

Co se týká KS, tak se dost těžko odděluje česká a zahraniční komunita, bylo by prima dát lidem starou Euthii jako bonus za to, že první den podpoří tu novou, ale zase mi to přijde moc. Jak z toho vyjdou ti, kteří si tu starou prostě koupili? Přemýšlím nahlas. Jako addon to na jednu stranu smysl dává, ovšem nevím, zda lze v pledge manageru oddělit českou a anglickou komunitu, máte s tím nějaké zkušenosti?

Díky za rady :-)
_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

21.1.2020 23:03:22 | Upraveno autorem (porovnej)

Pod cenu
"Prodat to pod cenou nemůžeme, protože bychom poškodili stávající majitele hry." Tomu to moc nerozumiem. Ved tak funguje trh. Ked vyjde novy model samsung galaxy, stary galaxy ide automaticky do zlavy, a ked sa nepredava aj tak, musi ist aj pod cenu. Inak sa ho vyrobca uz nikdy nezbavy. A nikto neriesi, ze kedysi sa predaval za 1000 a teraz za 500 a ze su poskodeny ty co ho kupovali za 1000.

22.1.2020 00:22:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Kluby / KS
Seznam klubů se dá najít na horní liště pod odkazem Kluby & hráči. Pokud bys požádal Dia možná by ti byl schopen dodat seznam klubů v nějaké kompletní podobě (abys to nemusel vyhledávat po jednotlivých krajích).

Podle mé dosavadní zkušenosti - když někteří autoři nabízejí hry nebo addony v různých jazykových verzích, prostě je dají do pledge manageru všechny a jen u nich napíší v jakém jsou jazyce. Nejjednodušší by asi bylo přímo v KS kampaní udělat dva CZ pledge, jeden jen s novou hrou (levnější) a druhý nová + předchozí (dražší). A neřešit to přes addony a pledge manager.

22.1.2020 01:07:44

Albi
Albi má seznam klubů.
Pokud je klub aktivní tak je určitě u Albi přihlášen.
https://www.albi.cz/clenove-akd/

Klub deskových her Ježkovy voči

22.1.2020 05:52:31

Pod cenou
Souhlasím s JAHMANEM.

To je naprosto normální. Spousta her skončila i v levných knihách. S tvým přístupem by každé snížení ceny a každá sleva znamenala poškození všech co si "to" koupili za původní / plnou cenu.
U elektroniky je to vidět asi nejvíc jak ta cena padá a fakt si nikdo nemůže připadat ublíženej, protože si něco koupil a potom klesla cena. Ja si koupil sedačku a za dva týdny padla cena na půlku... měl jsem prostě smůlu no. Ale to by si pak člověk nemohl koupit nic, kdyby takhle uvažoval :D

Ještě krom herních klubů bych zmínil třeba dětské domovy, kde se hry hodí velice a vděčnost je obrovská (tedy pokud chcete darovat, navíc jako firma si to snad může i odečíst z daní, ale to nevím jistě) ;)

22.1.2020 07:50:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Pod cenou
Taky bych to prodal výprodejem. Vrátí se alespoň část peněz. Nebral bych ohled na vlastníky. Nakonec si bude vždycky někdo stěžovat :-).

Klub deskových her Ježkovy voči

22.1.2020 08:15:53

...
Také souhlasím s Peetem a JAHMANEM. Původní hru jsem kupoval na Hithitu a jestli se teď rozhodnete ji vyprodat se slevou, tak mě to vůbec trápit nebude, je to úplně běžná věc. Máte v tom dost peněz a naopak by mi přišlo nerozumné to odvézt do sběru :-)

22.1.2020 08:18:19

Kluby
Když si to teď probírám v hlavě, tak bych se přikláněl k darování her do klubů. S ohledem na to, že se blíží Kickstarter na novou Euthii, tak si myslím, že je to vynikající možnost, jak zvýšit povědomí o Euthii a potencionální kupce na nový Kickstarter. Samozřejmě by se to muselo dostat do klubů ještě před samotným spuštěním kampaně, aby to mělo to, co by se od toho očekávalo.

Sečetl jsem, kolik je registrovaných CZ/SK klubů na Zatrolených hrách. Je to cca 85 klubů. Což se už může dostat k vícero lidem, aby slovo Euthia zadali do vyhledávače..:)
______________________________________________
+++| Správce klubu | SKLEP - Klub deskových her |+++

22.1.2020 17:41:13

Stará hra
Osobně bych si dal pozor na to, ať stará verze nekanibalizuje tu novou. Myslím, že prodávat to ve slevě (klidně výrazné), je zcela legitimní věc. Kdo si tu hru koupil po vydání, si ji koupil, protože ji chtěl hrát. Čekal by s nákupem, kdyby věděl, že ji mohl mít za 2 roky levněji? Obzvlášť ti, kteří ji brali přes crowdfunding - tam určitě hrála roli i nějaká "podpora autorů".

Takže bych hru klidně strčil do výprodejové slevy, ale až proběhne Kickstarter. Tím máš větší šanci, že ti to neubere příhozy na novou verzi.
---
Autor hry Velryby ničí svět

22.1.2020 19:29:26

Nesmysl
Souhlas se vsemi, kteri jsou pro davat hru ve sleve, ja jsem vrazil do Eldritche a jeho rozsireni dost pres 10 000 Kc a taky me nestve, kdyz si nekdo koupi pozdeji hru levneji.

Mas jich cca 250 ks. Ty jsi v zaporu cca 1900 * 30 = 57 000Kc. Kdyz 60 (nektere ji uz muzou mit) jich das do klubu za cca 200 Kc => 12 000 Kc = promo akce.
Na zatrolenkach jich muzes pustit tak 30 rekneme za prumernou cenu 1 100 Kc (zacni na vyssi cene, nakonec skoncis na nizsi cene) = 33 000 Kc -> Tak se Ti ztrata zmensi na 12 TCZK, coz je porad lepsi nez puvodni ztrata. Kdyz jich 60 nechas na KS za 500 Kc vyssi pledge. Tak ti zbude skoro prazdny pokoj a mirny zisk.

To, ze by sis vyziral potencialni kupce nove hry na KS, bych se fakt nebal. Tam pujde o predevsim o zahranicni kupce, kteri si ceskou verzi hry stejne nekoupi. Dulezite je, abys nepoustel hry na zatrolenkach levneji, nez za kolik je das na KS - idealni je tak polovicni cena, aby lide byli motivovani na KS si ten pledge koupit.

22.1.2020 21:54:08

p_lichnovsky
Souhlasím s tebou ve všech tvých bodech..:) I do těch klubů to může jít za pět set.

Nejsem žádný guru přes Kickstarter, ale..:D Pokud by byl na Kickstarteru nějaký extra pledge na novou Euthii + Legendy země Euthie pro CZ/SK, tak aby to nerozvířilo v zahraničí "nepokoje", že si taky nemohou koupit první a druhou edici Euthie, protože ta první je česká.

Chci tedy říct, že bych moc nepletl Legendy země Euthie do kampaně na novou Euthii.
______________________________________________
+++| Správce klubu | SKLEP - Klub deskových her |+++

22.1.2020 22:18:56 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
Ono je to prakticky neřešitelné.

Vezmi si, že ti co mají starou verzi a budou chtít backovat novou, tak tu starou se tu brzy budou snažit prodat za cenu jakoby žádná kampaň na novou nebyla v dohledu (a nikdo to od nich za ty prachy nekoupí, takové pokusy jsou tu pravidelně), a nakonec to prodají se ztrátou.

Něco mi říká, že američanům/britům a němcům bude nějaká původní verze v češtině navíc zcela ukradená.

U čechů, ať už to uděláš jakkoliv, někdo vždycky bude ukřivděný nebo se to někdo pokusí občůrat, máme to v povaze. Už teď se tady někteří (nikoliv každý, a nikoliv nutně ti co píší pode mnou) klepou jak to koupí za půlku nebo jak to dostanou za 500 Kč k pledgi, aby se to následně pokusili se ziskem otočit na bazaru. Ať uděláš cokoliv, počítej s tím, že okolo toho vypukne tóčo.

Osobně bych si vybral mezi dodáním do klubů a proč úplně zadarmo..pokud prodávat hráčům, tak bych to pořešil po kampani, třeba tak, že bych dal možnost českým backerům přednostně to koupit za nějakou cenu. Do kampaně bych to necpal, ať už to vymyslíte jakkoliv, ten systém nemusíte do konce kampaně zveřejňovat.

Asi bych se zamyslel, kolik tomu budete nuceni věnovat času+logistika, nejen kolik z toho budete mít peněz. Jsem skeptik, že to tady někdo bude kupovat za 1100, a jsem skeptik v tom, že se lusknutím zbavíte 250 krabic u hry, u níž se chystá nová edice.

22.1.2020 23:35:24 | Upraveno autorem (porovnej)

KS
Vždyť to dělá na KS každý. Proč vymýšlet nějaký složitý cz pledge ? Prostě addon na původní verzi hry a třeba si ji koupí i nějaký sběratel a nemusí být z čr. Vždyť mnoho autorů dáva své starší hry na nové KS. Jen vymyslet ideální cenu a myslím ,že krabic ti doma moc nezbude.

22.1.2020 23:47:52

:)
Bastacka:

Inu proč ne, až na poštovné a pokud nějaký maník nepřehlédne, že je to v čj. Otázka zní, američan si tu českou krabici objedná, jak přesně to bude probíhat logisticky, odkud se to bude posílat, za kolik, kolik bude stát to tam přibalit apod? Už vidím, jak cizinec šermuje tím, že má nárok na návod v čj /aj, chce upgrade pack apod. Stačila mi poslední nepřehledná kampaň conana od monolithu, kde raději udělali cancel, inu nepřehledné to bylo a mělo to spoustu jiných vad, ale těch 1600 úvodních postů na téma co backnout v chatu kamapně si autoři tak úplně nezasloužili, chcete-li si na sebe vyrobit psudoproblém vybalte na cizince tu českou mutaci jako addon.

22.1.2020 23:50:38 | Upraveno autorem (porovnej)

KS
No něco jsem na KS už koupil,takže myslím ,že vím jak to funguje. Prostě k addonu napíšeš podmínky. 99% lidí to koupí z čr&sk a pokud by chtěl někdo ze zahraničí tak zaplatí poštovné pro jeho zem . Co je na tom složitého ? A pokud se dá do popisu ,že je to jen cz verze, tak je to jen cz verze . Proč přemýšlet nad nějakým blbem,co by to nemusel pochopit.
Třeba teď má Return to Dark Tower addon playmat+ 10$ na poštovné zvlášť ,kdo chce tak to koupí.

23.1.2020 00:04:14

Stará edice / KS / kluby
Moc všem děkuji za názory, návrhy a nápady jak z toho ven. :-)

Her máme aktuálně někde kolem 190.

Rozhodně to nabídneme do klubů. Hned, jak se k tomu dostaneme. :-)

Co se týká prodávání za půlku nebo cokoliv okolo toho, tak musím souhlasit s tím, že samotného by mě to štvalo, kdybych to jako hráč na bazaru pak nikdy už neprodal, protože by tu hru autor prodával za půlku novou. Peníze jsou v tom sice velký, ale jsem asi zvláštní člověk. Nestojí mi za to vydělat peníze, aby mi pak někdo omlacoval o hlavu, že je zklamaný z našeho jednání.

Další věcí je ten kickstarter a dávání do pledge manageru. To by jen mohlo vyvolat někde zmatek, tedy na KS starou edici určitě nijak dávat nebudeme.

Až proběhne KS, tak se uvidí, co se bude dít a rozhodneme se dál... Ještě jednou, díky všem.
_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

23.1.2020 18:00:40

Za polovicu
Arkham od BF 2. edicia isla za viac ako polovicu do vypredajov, u nas bola za 16€. Eldritch expanzia sa nedavno dala kupit za 4€ aj dake drobne. Albi vypradavalo lorenza, mombasu, puerto rico s min. 50% zlavou. Tam to nebolo luto nikomu :). Proste sa toho potrebovali zbavit. Ale samozrejme je to tvoje rozhodnutie. Pozerat sa na to, ci to majitel moze predat na bazere za cenu nieco pod nakupnou je naozaj divne. Majitel si to ma nechat a hrat, lebo je to dobra hra a ak nie, tak potom zauraduje trh.

23.1.2020 18:26:22 | Upraveno autorem (porovnej)

:)
Swarmrazer:

Těžko ti někdo může vyčítat, že vyprodáváš svých 190 krabic, když si do toho dal své úsilí, svůj čas a své peníze. Hádám, že kdyby si dnes neměl těch 190 krabic skladem, tak se tu nebavíme o verzi 2 té hry. Jen jak jsem naznačil níže bych s tím byl opatrný abyste si na sebe nevyrobili zbytečný pseudomorální či logistický problém a do té kampaně bych to přinejmenším na začátku netahal, chcete aby hlavně ta nová verze byla úspěšná (čti vydělala balík), poté co bude mít sele upečené, hned se ty zbývající krabice budou řešit snáze. Však k show KS kampaně patří, že se vše neodhaluje na začátku. Do pledge manageru/na bazar/nějakému řetězci se to dá dát vždycky. Nikdo Vás nenutí odkrývat předem karty, a uvidíte, kolik vybere ta nová verze, tak se podle toho zařídíte. 190 beden bych si taky doma nenechával ležet a to i za cenu, že se na mně někdo křivě podívá. Peníze se budou hodit na vývoj expanze a tak ;)

23.1.2020 23:47:07

Asi máte recht :-)
Do kampaně nic z Legend cpát nebudeme, to se spolehněte, máme z toho tak dost hlavu kolem, ještě si to něčím komplikovat. :-)

Hele vlastně jo, máš pravdu, kdyby jsme to nevydávali předčasně, tak jsme to nemuseli předělávat, ale zase bychom nikdy nevěděli, zda to lidi bude opravdu bavit. A ono baví a tím, kolik lidí nám na to dalo zpětnou vazbu jsme se vlastně dostali až sem.

Až bude po kampani klid, tak třeba uděláme nějaký výprodej.

S tím výdělkem je to dost komický, dřív když jsem viděl kampaně na KS, který vybrali třeba $500.000, tak jsem si to přepočet a říkal jsem si, jak na tom pěkně vydělali třeba 50% z tý částky... inu realita je trochu jiná a při těch přípravách KS na to pak člověk začne hledět trochu jinak a zjistí, že většinou ty firmy z těch desítek či stovek milionů vidí třeba 10-15% zisku. I tak jsou to slušný peníze, ale ty zase musí uživit další tvorbu atd.
_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

27.1.2020 23:05:20

Další rozhovor s autorem
https://www.pribram.cz/clanek/do-deskove-hry-investoval-nekolik-milionu-korun-dnes-s-ni-vstupuje-na-svetovy-trh/16224/

5.5.2020 18:13:08

Vybíráme z Bazaru

Mars: Teraformace Expedice Ares
Mars: Teraformace Expedice Ares
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas