Euthia: Torment of Resurrection

xxxxxxxxxo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Euthia: Torment of Resurrection - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Počet hráčů: 1 - 4
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 240 min
Herní svět: Fantasy
Herní kategorie: desková hra, kooperativní, vývoj postavy
Čeština: v balení hry
Vydavatelé: Diea Games s.r.o.
Autoři: Markéta Bláhová
Tadeáš Spousta
Rok vydání: 2020
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Gamefound/Kickstarter

UPDATE: Euthia se vrací ve spolupráci se Steamforged games (tvůrci např. Dark souls board game). Kampaň 5. srpna na Kickstarteru úspěšně skončila.

@CzechWin Připravil článek Euthia Resurrected s podrobnými informacemi, který by vám neměl uniknout. Doporučuji hlavně pro ty, kteří mají potíže s updaty v aj, nalezte zde všechny důležité informace. Článek je průběžně aktualizován. 

Více informací o spolupráci Diea Games a SFG na blogu SFG.

 

Na Gamefoundu probíhala kampaň na dotisk a rozšíření Euthie. Kampaň byla nakonec zrušena.

Komentář krátce po ukončení kampaně na JOUOB.castu.

The King of Average tomu také věnoval část svého času. Pro ty, kteří umí anglicky celkem hezky popsal, jak ta situace ohledně crowdfundigu může vypadat. 

 

5.2.2022 13:14:26 | Upraveno autorem (porovnej)

@Troll_Ronie jj, ja to chapu, osobne preferuji mit mene her, ale vymazlene, ale pro me uz je to proste pres caru. 
1. Euthii si zahraji jednou za 2 nebo 3 tydny maximalne a do puvodniho pledge jsem sel hlavne kvuli podpory ceskych developeru. Prekvapive me hra bavi, i kdyz nez se hra rozjede, tak to dlouho trva (v sobotu jsme Farrugu hrali pres 9 hodin ve 3)
2. Mam pocit, ze kdyz se dokopu k tomu, abych si dobarvil figurky, tak pokud budou elementalove na mape, tak se uz na policko nevleze hrdina a bude to neprehledne. Mam-li si vybrat, tak hrdina je dulezitejsi. To by ten elemental musel byt uprostred trojdilku mapy- jako kostel, nebo vez drakobijcu, aby tam bylo dost mista.

3. Penize, kdyz tak investuji do nejakeho smysluplneho insertu, ktery urychli setup hry - tim nemyslim dragon pledge, tam je spousta balastu, ktery osobne nepotrebuji.

1.8.2022 22:10:00

Take zustavam u puvodnich elementalu a az pocitim nutkani mit pruhledne, tak si je jednoduse vytisknu z dat z prvni kampane.

1.8.2022 22:19:42

Ty updates jsou boží, jsem zvědavý, čím to skončí 🤣

3.8.2022 12:00:03

Fajn by byl poukaz do Ikei na novej velkej stul :D

3.8.2022 13:21:30

Já pořád doufám, že mezi posledními updaty bude další pexeso - to první j monstrama je fakt libovka, díky tomu moje dcera od tří let mrská slova jako kůl, bánší, pšízlak nebo zombí.. ve školce z ní byly nadšený, když tak začala říkat ostatním dětem ;-) 

3.8.2022 13:27:40

Ještě mě napadá, že pěkné by bylo přidat i nějaký rozšířený lore. Přeci jen ten svět je velký, s rozšířením ještě větší, tak ho udělat celkově ještě víc vtahující, aby se hráč cítil součástí něčeho většího. Jako v herousech3 když hráč zachraňoval ve scénářích Erathii. 

Nebo v pětce, kdy se díky “charakterovým videím” hrdinů s nimi ztotožňoval a při hře za ně vnímal jejich motivaci jako vlastní..

Ten lore k core je takový… no, trošičku klišoidní :-) Chtělo by to trošku víc profi propracovat to lore i jako předehru pro další možné expanze :)

 

3.8.2022 23:04:50 | Upraveno autorem (porovnej)

6000 backers, gratuluji. Zatím to vychází, že to skončí na dvojnásobku hodnot z prvních dvou dnů

4.8.2022 11:55:22

Jestli to spravne chapu, tak dnes mame posledni “unlock”, co by to tak mohlo byt? Epicka kampan? Epicke monstrum? Epicky hrdina?

4.8.2022 15:20:46

Vypadá to hezky, bohužel cena je masakr. Rozšíření pro returning backers za 5K? To asi úplně nepotřebuju. Jen poštovné je za tisícovku

4.8.2022 15:46:22

Velký Update právě vyšel na KS: https://www.kickstarter.com/projects/steamforged/euthia-resurrected/posts/3574666

Vysvětlujeme co vše bude v novém rozšíření a jaké mechaniky jsme vylepšili pro solo a coop módy. :-)

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

4.8.2022 18:12:20

Kampaň slaví úspěch, bylo by skvělé kdyby se podařilo zvládnout 7000 backerů. Zajímalo by mě, kolik z toho původní hru podpořilo čechů, vzhledem k absenci češtiny. Typuju, že do toho šli víceméně jen lidi, co maj základ z předchozí kampaně. Já nakonec all-in zrušil, došlo mi, že mít a) vše v angličtině nebo za b)miš maš čeština/angličtina za 11k czk není nic pro mě :D

4.8.2022 20:19:55

Právě jsem backnul all-in. Pročetl jsem si všechny shrnující informace, koukl na game play i 2h40 dlouhý podcast k rozšíření. Štve mě jen jedna věc - česká verze základu nebude. Ty mechaniky hry jsou super a už se těším na Vánoce 2023 na epické hraní! :)

 

4.8.2022 22:15:30

Já si myslím, že to stojí za ty prachy, když se podívám co všechno ta hra obsahuje s těma všema unlockama a jak je dokonale udělaná a jaké jsou ceny v dnešní době, ty staré se už nikdy nevrátí, je blbost něco porovnávat. Nemůžu se dočkat až hra bude, až si ji prvně zahraju. Ta absence češtiny je jediný nedostatek, ne kvůli mě, já bych si z angličtinou poradil, za nás byli hry na počítači převážné jen anglicky, ale kvůli dalším hráčům s kterýma bych ji chtěl hrát. Ale když si vzpomenu jak mi bylo po zrušení kampaně, jsem moc rád, že je tu možnost vůbec hru mít. Teď jen rozmyslet jestli jít do EN nebo EN+CZ.

5.8.2022 07:23:22

Maly dodatok :) hru som si zatiaľ zahral len 1x a väčšina z Vás sa tu rozhoduje skrz Cz a eng a pripadne ma nejaký diss na eng , ale veď ta hra je jazykovo nezávislá . Počas hrania som nemusel riešiť žiadne texty a už aj kebyže tam nejaký maly text je ktory treba vedieť tak by to bola úplne základná angličtina ktorú by pripadne preložil jeden človek u stola inak bolo všetko riešené cez symboly. Ostatne všetky veci budú digitálne v Cz ktoré si viete vytlacit :)

5.8.2022 08:16:48

@Bee Jasně, hra je prakticky jazykově nezávislá. Já myslím, že lidi tu řeší hlavně to, že budou mít půlku hry anglicky a půlku česky.

5.8.2022 08:24:10

@Shoter @NikeDidi 

Mám backlého returning backera. Moje nabídka trvá, pokud by vzal někdo se mnou na půl all-in, připustil bych mu anglický core pledge za 4500 Kč včetně poštovného k němu. Pokud by mi někdo připustil i nové figurky elementálů ze základu, příp figurky hrdinů a bossů ze základu, můžeme se bavit o 3500 kč poštovné k němu včetně za core standee pledge s figurkou grifa. 

5.8.2022 08:39:58 | Upraveno autorem (porovnej)

Tak jsme si po delší době zase včera zahráli. A kromě toho, že to bylo opravdu prima a bavilo nás to neskutečně, tak jsem si všiml během hry, že díky propracované grafice, všem těm ikonám a tak, jsme nepotřebovali za celou hru žádné texty z karet ani kartiček použít ve smyslu pravidel (co mám dělat) - všechno je jasné z ikonek nebo se stejně člověk musí podívat do pravidel. Kdyby celá hra byla japonsky, tak přijdeme akorát o názvy schopností a potvor. Až mě napadlo, jestli by to nešlo dotáhnout úplně a vydávat jednu jazykově nezávislou Euthii s sadou pravidel klidně v osmi jazycích, něco jako jsou pravidla pro elementálovské scénáře.

5.8.2022 11:36:52

Ahoj, přemýšlím nad backnutím Core pledge, protože hra vypadá fantasticky. Chci se zde ale zeptat, zda nemá někdo info, že by hra mohla vyjít někdy v budoucnu v češtině komplet se všema datadiskama u některého českého výrobce (už se mi to stalo s Tainted Grail a Nemesis)? A ještě mám jeden dotaz, zda někdo neví, jestli ten necromancer jako dárek za backnutí live bude mít fyzickou figurku, nebo bude jako jediný hrdina v kartonu?

5.8.2022 13:12:55

Ahoj všem,
@Dredd11 Euthie určitě v ČR nevyjde nikdy, firma, kterou hru koupila (SFG) ani nedělá lokalizace, takže vůbec to, že rozšíření je v češtině a hra vychází v němčině a francouzštině je jen dané tím, že pokračují v tom co jsme nabízeli my. Aktuálně je podle mě fakt poslední šance jak hru získat, nebo pak počkat až se bude prodávat na bazarech, ale cena kdo ví… :-D

Necromancer pokud koupíš Core hru má jen kartonovou figurku, plastová je v rozšíření protože se používá i na scénáře. 

_________________________
/-Otrokář v Diea Games s.r.o.-\

5.8.2022 13:35:57

@Dredd11 Co se týče necromancera, tak včera jsem někde v komentářích četl, že necromancer má svou figurku v rozšíření Fierce Powers (kde je jako záporák). Takže bez Fierce Powers bude necromancer jen jako standee.

Tady je odpověď od SFG na otázku “So theres no standee version of the pledge but Necromancer is only with standee?”: The Necromancer miniature is in the Fierce Powers & Crawling Shadows expansion. We include the standee with the Necromancer Hero Kit only so the kit doesn't exclude backers at the Core Game Pledge level.

5.8.2022 13:40:10

2 mega už to nebudou, ale solidní počin - gratuluji!

5.8.2022 18:49:22

7520+1 Backers Gratulace, snad to splnilo očekávání 

5.8.2022 19:00:35 | Upraveno autorem (porovnej)

@Kadylek Ta kampaň jela v librách, klasika jsou spíš eura a dolary, něco ještě lidi nahážou v PM, část  vyupgraduje na all-in, přihodí elementály, takže ty 2mio dolarů/Euro vybrali. Je to úspěch. Ta hra není stavěná na plastu, má dlouhou herní dobu, není to primárně coop.  Chtít za all-in 11500 Kč, když to neplave v cool minis…na youtube se objevují videa reakce lidí na kampaně a je fakt zajímavé sledovat jak to tam všichni nejdříve nametou a po půl hodině rozebírání grafiky, figurek, začínají zjištovat jak se to zhruba hraje…

Jinak jsem to rád podpořil. Je fajn, že v rozšíření jsou nové mody, nejen obsah co by tam člověk čekal. Vizuál expanze je na jedničku, ti kdo dohráli diablo několikrát za nekromanta, těm srdce zaplesá :)

5.8.2022 22:57:07

Nemůžu se ještě k někomu přidat? Kampaň mi letos utekla, chtěl bych jen to rozšíření jsem returning backer

Jeff

5.8.2022 23:27:19

@NikeDidi Já jsem řešil opačný problém a také to opačně dopadlo. Podpořil jsem v  minulé kampani mám legendary pledge tier II, přestože jsem měl radost, že to nakonec opravdu bude vydáno, měl jsem dilema, jestli to budu chtít mišmaš český základ a anglické rozšíření. A spíš jsem si říkal, že asi nechci. Ve chvíli, kdy jsem se dozvěděl, že rozšíření bude česky, tak jsem byl okamžitě rozhodnutý. Takže podpořeno rozšíření mám právě díky tomu, že je česky a mišmaš to nebude :-). A když tu někdo zmiňoval cenu - tak ano dát šest tisíc za rozšíření (defacto stejnou cenu, jak kdysi za ten all-in se základem) je asi hodně z pohledu toho, že kupuji rozšíření. Není to mnoho pokud si uvědomím, kolik toho obsahu tam je, že se jedná defacto o must have a také z toho pohledu špatného svědomí, že ze mě v minulé kampani autoři neměli vůbec nic. Nyní se snad aspoň nějakými procenty zahojí, tak mě to těší a jsem s tím tak spokojen.

6.8.2022 01:17:10

Vybíráme z Bazaru

Spící královny 2
Spící královny 2
Akt. cena: 400 Kč
Končí za: 5 dnů

Offcanvas