Eldritch Horror: Ztracené vědění

xxxxxxxxxo hodnoceno 113x (Seznam vlastníků)

Eldritch Horror: Ztracené vědění - obrázek

Hru mám Hru chci
Hodnocení:
Rozšíření pro hru: Eldritch Horror
Počet hráčů: 1 - 8
Doporučený věk: od 14 let
Herní doba: 180 min
Herní svět: Horror
Herní kategorie: desková hra, kooperativní
Čeština: v balení hry
Vydavatelé:
ADC Blackfire Entertainment - logo
Autoři: Nikki Valens
Rok vydání: 2014
Sdílej: Facebook

Diskuse ke hře

Překlad

Neplánuje náhodou někdo překlad? Je mi jasné, že textu je tam dost. Díval jsem se ale, že základ tu přeložený je a stačily by i jen karty střetnutí textově. Já osobně Anglicky umím obstojně, ale když hraju s těmi méně Anglicky pokročilými, tak by se hodilo, kdyby si mohly text přečíst sami a nemusel to číst jen jeden člověk. Snad v brzké době by mohl vyjít CZ základ a tohle v CZ by se mohlo hodit více lidem, protože to zvyšuje variabilitu základu opravdu hodně moc..
17.2.2016 13:57:00

Dzejkob
Překlad bude, dodělávám si momentálně hrubý překlad textů, pak budu čekat na oficiální vydání abych sjednotil používané pojmy, takže nemůžu říct nějaký termín.

17.2.2016 14:03:27

Froggery
Výborná zpráva, díky moc!

18.2.2016 12:19:21

Pomoc při překladu
Zdravím,
také bych měl zájem o překlad tohoto rozšíření. Kdyžtak mohu nabídnout pomoc při překladu (předpokládám, že toho textu je tam docela dost). Českou verzi základní hry mám. V konfrontaci s anglickými pravidly předpokládám, že bych byl schopen se držet české oficiální distribuce.

14.4.2016 13:11:34

mkubista
Překlad je hotový, teď už to jen slaďuju s oficiálními termíny a obraty ze základu českého vydání a dávám do grafiky a dělám korektury, snad příští týden tu budou malé karty (předměty, artefakty, stavy, kouzla), pak uvidím jak budu mít čas a jak to půjde rychle u těch velkých karet.

14.4.2016 13:35:21 | Upraveno autorem (porovnej)

Překlad
Nějak jsem přehlédl odpověď a již jsem prakticky také začal (našel podklady, ve Photoshopu připravil šablonu atd). Ale když je to jž skoro hotové, tak asi počkám :)

17.4.2016 14:48:08

Další možný překlad
Zdravím
Nejprve bych chtěl poděkovat froggerymu že se zase ujal překladu kvalitní hry
A pak jsem se chtěl zeptat když se tu strhla takový zájem o překlad tohoto rozšíření tak jestli plánuje někdo překládat i další rozšíření. Např. Eldritch Horror: Under the Pyramids bude asi dost dobré a počítám že to jen tak BF překládat nebudou když to teď vyšlo (FFG dotisk bude asi za dlouho ) .

18.4.2016 18:04:41

Prometheus
Mám v plánu postupně udělat vše co zatím mám, tj. Forsaken Lore, Mountains of Madness a Strange Remnants, pokud si pořídím Pyramidy klidně udělám i je, ale je otázka za jak dlouho to dodám :)

18.4.2016 21:07:18

Froggery
Všechna čest Froggerymu :-)

1.5.2016 15:08:07

Překlad
Překlad je dokončen, pevně doufám, že tam nejsou žádné chyby s vlivem na hru, za případné gramatické nedostatky nebo překlepy se omlouvám. Když něco odhalíte tak pište buď sem do diskuze nebo do komentářů k souboru případně do pošty a já to co nejrychleji opravím. Jedna chybka je teď ještě na tabulce Yiga, na rubu v posledním odstavci dole mi vypadlo písmenko, místo "které" je tam "kteé" ale už to je nahrané a brzy by to tu mělo být aktualizováno.

2.6.2016 09:10:36 | Upraveno autorem (porovnej)

pouziti v praxi
Muzu se zeptat jak pouzivate prelozene karty v praxi? Tisknete si je na kvalitni papir, nebo vkladate do obalu k originalni karte? Jde mi o to, ze by clovek asi nemel rozeznat zakladni hru (kterou mam v cestine) a kartu rozsireni. Zvlast u teto hry nastava problem u oboustrannych karet.
Diky za tipy

5.12.2016 15:51:50

Kublaj
Já si to vkládám do obalů k originál kartám, jsem zvyklý používat obaly u všech svých her, nechci aby karty moc trpěly. Je fakt, že teoreticky by mohl být problém u těch karet stavů Šílenství a Zranění, ty tam jsou myslím po jednom kuse, zas záleží jak moc hrajete, jestli si to budeš pamatovat ale i tak si nemyslím, že by to mělo nějak velký vliv na hru, z balíčku si stejně bereš první zespodu a nemůžeš si vybírat, a pokud si to opravdu budeš pamatovat tak si stejně myslím, že ti to nějak extrémní výhodu nedává, jako teoreticky si můžeš vědomě pak snažit vylepšit tu vlastnost kterou rub testuje přes střetnutí nebo kouzlo, ale ono zas kolikrát má člověk čas se někam hnát za střetnutím , které mu možná vylepší vlastnost, aby měl pak větší šanci uspět u karty stavu, jsou většinou důležitější věci na práci anebo si člověk radši odpočine, aby měl víc zdraví, příčetnosti a případně se té karty zbavil :)
Já se přiznám, že si ty ruby nepamatuju, navíc teda hraju s víc rozšířeními a pak už to přestává být problém.
Ještě mě napadá vytisknout líce karet z překladu a přiložit do obalu i k původním kartám toho typu, kde tě to trápí a pak budeš mít všechny líce vytisknuté a už nepoznáš co je originál a co z rozšíření :)

5.12.2016 16:36:14 | Upraveno autorem (porovnej)

Froggery
Ok, dekuju za tipy jak na to.

5.12.2016 20:25:58

Kublaj
Já to řeším (někomu se to možná bude zdát neomalené) tak, že vytisknu karty mimo na zvláštní papíry, a kdo by tápal, si jednoduše najde příslušný text na papíře. Jelikož všichni u stolu mají většinou aspoň základní znalost AJ, tak se papír až tak často nepoužívá. A zdá se mi pořád úhlednější mít na stole papír s kartama, než mít v obalech zastrčené papírky. Teď jen lituju, že jsem si Eldritch nekoupil v AJ, aby karty z expanze nebyly poznat... To jsem měl ovšem ještě iluze o ne-tak-vzdáleném překladu rozšíření od BF :/. Každým pádem hluboká poklona Froggerymu - skvělá (a jistě náročná) práce!

5.12.2016 22:06:46

Počeštění
Také používáme obaly a vložené skvělé texty od Froggeryho.. Přece jen to hraji i s neangličtináři a myslím, že koukání do vedle odloženého papíru by dost rušilo od hry..

Btw. Neplánuješ si Froggery pořídit i Pyramidy? :-)

6.12.2016 20:12:11

Svobi
Třeba donese Ježíšek, uvidíme :)

6.12.2016 20:15:02

Překlad
Díky Froggery za překlad, bez tebe bych si nezahrál další skvělý kousek!

12.1.2017 13:34:03

Edison
Jsem rád, že to někomu pomůže aby si to zahrál :) Jinak tak za týden 14 dní se asi vrhnu na rozšíření Under the Pyramids, ale nechci slibovat žádné termíny dokončení, až to bude tak to bude :)

13.1.2017 16:18:09

To Kublaj
Ahoj, ja si překlady vytisknu v nejvyšší možné kvalitě na A4 samolepky a pak si s tim po večerech hraju. Kvalita není nikdy jako u originálu, takže vystřihuju jen textové části a vlepuju na kartičky. Tudíž nepotřebuju obaly a vše je na původních kartách. Je to sice drbačka všechno precizně obstřihat, ale všichni kdo u nás něco hráli měli velký problém poznat která část je dolepovaná. Mám takhle počeštěnou většinu her.

13.1.2017 19:43:43

To Froggery
Tak koukám, že Ježíšek nezklamal :-)

Btw. co říkáš na Dreamlands? Hodně váhám a možná to bude první rozšíření, které si nepořídím..

15.1.2017 08:55:03

to svobi:
cau, zajimaly by me duvody, proc uvazujes od nekoupeni Dreamlands. ja ho urcite kupovat budu, hlavne tedy protoze jsem autista a potrebuju mit tu hru proste komplet, ale opravdu by me to zajimalo. dik a zdar!

15.1.2017 09:56:22

Pilchowski
Nějak mi to nesedí, že bude mít někdo čas potulovat se ve Snovém světě, úplně mimo mapu, a ostatní se budou honit za prastarým v "normálním" světě.. Bude hodně záležet na provázání s mystérii.. Bojím se, aby to nedopadlo jako s expedicí..

17.1.2017 17:57:19

překlad
Hrutwang si dal tu práci, že zkontroloval mé překlady několika rozšíření a bohužel zrovna u tohoto se mi povedlo udělat pár chyb, které mají vliv na hru. Nahrál jsem aktualizované soubory, snad budou brzy schváleny.
Jedná se o následující:

1) rub Temné smlouvy - Odhoď všechny své karty výhod a žetony vylepšení... ---> má být Odhoď veškerý svůj majetek a žetony vylepšení...

2) kouzlo Jedovatá mlha - Pokud uspěješ, odhoď ze svého políčka nestvůru s odolností rovnou nebo menší, než je výsledek zkoušky ---> Pokud uspěješ, odhoď ze svého políčka nestvůry s celkovou odolností rovnou nebo menší, než je výsledek zkoušky.

3) Karta střetnutí pátrání Azathoth 9 - Moře - posuň žeton zkázy dopředu o 1 ---> posuň žeton znamení o 1.


18.9.2018 14:46:29 | Upraveno autorem (porovnej)

Charitativní aukce

Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Malá velká dobrodružství - dobročinná aukce
Akt. cena: 1100
Končí za: 1 den

Všechny tyto aukce >>

Vybíráme z Bazaru

Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Velká kniha strašlivých čar - dobročinná aukce
Akt. cena: 1350 Kč
Končí za: 1 den

Velké herní akce

Kalendář všech akcí >>

Offcanvas